Yoğurdun faydaları neler? Kas kemik sitemini ve bağışıklığı güçlendiren, cildi güzelleştiren ev yoğurdu o kadar yararlı ki. Bakalım başka yoğurt neye iyi gelir?

Yoğurdun Faydaları Nedir? Yoğurt Neye İyi Gelir?

Yoğurdun faydaları neler? Kas kemik sitemini ve bağışıklığı güçlendiren, cildi güzelleştiren ev yoğurdu o kadar yararlı ki. Bakalım başka yoğurt neye iyi gelir?

Yoğurdun faydaları neler?

Yoğurt vücudumuz için koruyucu etkilere sahip önemli bir besin kaynağıdır. Yoğurdun yapısı ve içerdiği besin değerleri nedeniyle insan sağlığı açısından kaynağı sütte bile olmayan faydalara sahiptir. Vücudumuz yoğurdun içindeki kalsiyum ve proteini süte göre daha çabuk emer, bu nedenle de kemiklerin gelişimi açısından süte göre daha etkili bir doğal probiyotiklerdendir.

Yoğurt neye iyi gelir?

Yoğurt zengin besin değeri sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir. Bu özelliği nedeniyle vücudumuzu kanserden, mide ve bağırsak hastalıklarından, mide, kolon ve ince bağırsak kanserlerine kadar bir çok hastalıktan korur.

Yoğurt ne kadar doğal olursa, keçi sütünden yapılmış olursa, yoğurt mayası ne kadar organik olursa o kadar faydalı hale gelir.

Yoğurt neye iyi gelir

Yoğurt mikropları öldürüyor

Yoğurt kolesterol emilimini azaltır, probiyotik aktiviteye sahiptir ve çocuklarda bulaşıcı karaciğer iltihabı (hepatit) hastalıklarının tedavilerinde kullanılır. Ayrıca yoğurt, bağırsaklarda bulunan tehlikeli ve zararlı mikropların yaşamasını engeller.

Laktoz sindirim

Yoğurt sindirimi kolaylaştırır. Çünkü, vücutta kendi kendine sindirilen tek gıda yoğurttur. Tüberküloz hastalığına karşı doğal bir antibiyotik etkisi gösterir. Stres, alkol, kolalı ve karbonatlı içeceklerle zarar gören sindirim sistemini korur. Bazı bünyeler yapısı gereği sütteki laktozu sindiremez. Bu durum fiziksel rahatsızlıklara neden olur. Sütte bulunan laktoz, yoğurtta laktik asite dönüştüğünden, bu kişiler gerekli besinleri yoğurttan sağlayabilir veya su kefiri tüketebilir.

Yoğurt nasıl yenir?İsterseniz sade bir şekilde isterseniz içine meyveler veya matcha tozu, kenevir tozu, spirulina tozu veya chlorella tozu katarak yiyebilirsiniz.

Yoğurt faydaları neler

Yoğurt neye iyi gelir?

Hem protein açısından hem de kalsiyum açısından oldukça zengin olan yoğurt, bağışıklık sistemine iyi gelir. Sindirim sistemini kuvvetlendirir, kalp ve kemik sağlığını korur. Sütte hangi vitaminler var diye sorduğumuzda, aynı şeyler yoğurt için de geçerlidir.

Her gün yoğurt yemek zararlı mıdır? Her gün bir kase ev yoğurdu yiyebilirsiniz. Doğal içeriklerle ve özellikle keçi sütü ile yapılmış olan yoğurt, iltihap giderici ve bağışıklık sistemini koruyucu etkiye sahiptir. Ayrıca kilo verilmesine yardımcı olur.

Doğal güzellik formülü

Güzellik için de çok önemli bir besin kaynağı olan yoğurdun cilde müthiş bir parlaklık kazandırdığını da unutmamak gerekir. Tıpkı sütün faydaları gibi yarar sağlar.

Yoğurdun faydaları saymakla bitmez. Doğal bir nefes kokusu ve diş taşı önleyicisi olmasıyla birlikte yüz için ve tüm vücut için maskeler, kürler yapılmaktadır. Bunlardan en bilineni, cilde hemen yumuşaklık ve parlaklık veren yoğurt, karbonat, limon kürüdür. Bu şekilde yoğurt maskesi olarak kullanılabilir.

Yoğurt maskesi kürü faydaları nedir

Diyette yoğurt tüketimi

Yüzde 61 oranında yağ yakıcı özelliği nedeniyle formda kalmayı sağlar. yağ yakma özelliğiyle çabuk kilo vermek ve özellikle karın bölgesindeki fazla kilolardan kurtulmak isteyenler için de ideal bir besindir

Şekersiz yoğurt nefes kokusunu giderir, diş taşı ve diş eti iltihaplarını doğal yollardan önler. Japonya'da yapılan bir araştırmada 6 hafta boyunca günde bir porsiyon yoğurt yiyenlerin yüzde 80'inde nefes kokusuna yol açan hidrojen sülfit düzeyinin düştüğü, yoğurdun içeriğindeki maddelerin bu rahatsızlıkları önlediği ortaya çıktı.

ABD'de yapılan bir araştırma ise, düşük kalorili rejimlerine yoğurt seçeneğini ekleyen ve günde 3 öğün yağsız yoğurt yiyen aşırı kiloluların, yoğurtsuz bir diyet programı uygulayanlara oranla yüzde 22 daha fazla kilo verdiklerini tespit etti. Zayıflama diyetlerinde yoğurt yiyenlerin yüzde 61 daha fazla yağ yaktıkları görüldü.

Yoğurt yiyenlerin ayrıca, karın bölgelerinde yüzde 81 daha fazla yağ yaktıkları da belirlendi. Düşük yağ oranlı süt ürünlerinden oluşan kalsiyum ve protein ağırlıklı diyetin, yağ yakma ve kilo vermek için ideal olduğu vurgulandı.


Yoğurdun Faydaları Nedir? Yoğurt Neye İyi Gelir?


Pazının yararlarını en iyi şekilde almak için, buharda pişmiş, hafifçe sote edilmiş şekilde veya bir çorbanın içine ekleyerek tüketebilirsiniz.

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler