Günlük kalori bmr hesaplama - Kadın erkek için

Günlük kalori ihtiyacı kadın ve erkek için farklı hesaplanır. Kalori hesaplama ile günde kaç kalori almanız gerektiğini öğrenin.

BMR (Basal metabolic rates) yani bazal metabolizma oranı; kadın ve erkek için farklı hesaplanır. Ayrıca yapılan egzersizler, yaş, kilo ve boya göre de değişiklik gösterir.

Özellikle kalori hesabı yaparak zayıflamak isteyenler için, günlük kalori ihtiyacını öğrenmek önemlidir. Çünkü kilo vermek için günlük kalori ihtiyacı, alınan kalori ve yakılan kalorinin oranlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Aldığınız kalori harcadığınız kaloriden fazla olursa kilo veremezsiniz.

Bmr günlük kalori hesaplamasına başlamak için lütfen tıklayınız.

Özellikle göbek bölgesindeki yağlanma pek çok hastalığın ön habercisi olabilir. Sitemizde sağlıklı beslenme ve diyet ile ilgili pek çok bilgi bulunmaktadır. Listelerden veya arama kutusundan bu içeriklere ulaşabilirsiniz.

Acaba kilolu biri miyim? Bu sorunun cevabı bazen göreceli olabiliyor, o yüzden en iyisi bunu Şişmanlık Testi ile anlamak.

pazı

Pazının Faydaları Neler?

Pazı İçeriğinde potasyum, manganez, demir, kalsiyum, A ve C vitamini bulundurur. Pazı hem kalorisi düşük hem de günlük vitamin ve mineral ihtiyacına büyük katkı sağlayan bir besindir. Yaprakları ve sapları böreklerin, gözlemelerin, salçalı yemeklerin ve çorbaların içinde kullanılır...

tuz eksikliği

Sodyum Eksikliği Neden Olur?

Kandaki tuz eksikliğinin belirtileri yani sodyum eksikliğinin belirtileri veya hiponatremi eksikliğinin belirtileri genel olarak baş ağrısı, mide bulantısı ve kusma, yorgunluk, kaslarda spazm ve kasılmalar şeklindedir...

lolorosso

Lollorosso Sivilceleri De Geçiriyor!

İçeriğindeki C Vitaminiyle bağışıklık sistemini düzenleyen lollo rosso, özellikle kış aylarında gribe karşı doğal aşıdır. Doğal bir antioksidan olan lollo rossonun cilde faydaları da var. Gözler için ideal bir antioksidandır...