Kalori Hesaplama Testi

Kalori Hesaplama Testi

Günlük Kalori Bmr Hesaplayıcı

Diyetlistem.com kalori hesaplama sayfası

Günlük kalori ihtiyacı kadın ve erkek için farklı hesaplanır. Kalori hesaplama ile günde kaç kalori almanız gerektiğini öğrenin.

BMR (Basal metabolic rates) yani bazal metabolizma oranı; kadın ve erkek için farklı hesaplanır. Ayrıca yapılan egzersizler, yaş, kilo ve boya göre de değişiklik gösterir.

Özellikle kalori hesabı yaparak zayıflamak isteyenler için, günlük kalori ihtiyacını öğrenmek önemlidir. Çünkü kilo vermek için günlük kalori ihtiyacı, alınan kalori ve yakılan kalorinin oranlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Aldığınız kalori harcadığınız kaloriden fazla olursa kilo veremezsiniz.

Bmr günlük kalori hesaplamasına başlamak için lütfen tıklayınız.


Şişmanlık Testi

Bunları biliyor musunuz?


project name

Frambuazın faydaları neler?

Frambuaz dikenli ağacı olan, tüylü bir meyvedir. Tam bir C vitamini deposu ve aynı zamanda da antioksidandır. Ahududu olarak da bilinen frambuaz kalp sağlığı için önemli meyvelerden biridir. Göğüs urunu, mide ve kolon kanserini önleyen mucizevi bir meyvedir..

Frambuazın faydaları

project name

Gurmar | Gymnema Sylvestre nedir?

Gymnema Sylvestre diyabet, metabolik sendrom, zayıflama (tatlı krizlerini önler) ve öksürük tedavilerinde kullanılmaktadır. Aynı zamanda gut, anemi, romatoid artrit, sıtma tedavisi ve yılan ısırıklarında panzehir olarak da kullanılır..

Gurmarın faydaları

mavi yemişin faydaları

Mavi yemiş

Mavi yemiş ilk olgunlaşmaya başladığında yeşil renktedir, daha sonra rengi kırmızı mor tonlarına dönüşür ve tamamen olgunlaştığında çivit rengini alır. Olgunlaşan mavi yemişin tatlı bir tadı vardır...

Gurmarın faydaları