Diyetlistem.com Şişmanlık Testi

İdeal kilo hesaplayıcı

Bki şişmanlık testi

Diyetlistem.com kilo hesaplama sayfası

Kilo almamak, aynı zamanda sağlıklı olmak anlamını taşımıyor. Pek çok kişi yiyip yiyip kilo almamaktan memnun fakat bu çok ciddi sağlık sorunlarına yol açabiliyor. Mutlaka rutin kontrollerinizi yaptırmanız gerekiyor.

Beden kitle indeksi (Body mass index) yani Bki; boy ve kilo baz alınarak "şişmanlık seviyesinin" hesaplanmasıdır. 19. yüzyılın başlarında da kullanılan bu yöntem, 1972 yılında Ancel Keys tarafından düzenlenerek, kilo ve boy oranlarına göre en uygun sonucu almak üzere uygulanmaya başlanmıştır.

Bugün tüm dünyada kullanılan Bki hesaplama, sizin de bu sayfadan kolayca hesaplama yaparak kilonuzun ne durumda olduğunu görmenize imkan sağlamaktadır. Bki şişmanlık testine başlamak için lütfen tıklayınız.


Günlük Kalori Hesaplayıcı

Bunları biliyor musunuz?


project name

Frambuazın faydaları neler?

Frambuaz dikenli ağacı olan, tüylü bir meyvedir. Tam bir C vitamini deposu ve aynı zamanda da antioksidandır. Ahududu olarak da bilinen frambuaz kalp sağlığı için önemli meyvelerden biridir. Göğüs urunu, mide ve kolon kanserini önleyen mucizevi bir meyvedir..

Frambuazın faydaları

project name

Gurmar | Gymnema Sylvestre nedir?

Gymnema Sylvestre diyabet, metabolik sendrom, zayıflama (tatlı krizlerini önler) ve öksürük tedavilerinde kullanılmaktadır. Aynı zamanda gut, anemi, romatoid artrit, sıtma tedavisi ve yılan ısırıklarında panzehir olarak da kullanılır..

Gurmarın faydaları

mavi yemişin faydaları

Mavi yemiş

Mavi yemiş ilk olgunlaşmaya başladığında yeşil renktedir, daha sonra rengi kırmızı mor tonlarına dönüşür ve tamamen olgunlaştığında çivit rengini alır. Olgunlaşan mavi yemişin tatlı bir tadı vardır...

Gurmarın faydaları