Kalori Cetveli - Meyvelerin sebzelerin çerezlerin içeceklerin kalorisi kaç?

Baharatların meyveler sebzelerin etlerin kalori cetveline bakabilirsiniz. Günlük olarak harcadığınız kaloriyi bilirseniz, yiyeceklerden toplamda ne kadar kilo alırsınız ya da verirsiniz hesaplamanız çok kolay olacaktır.

Günlük kalori ihtiyacınızı hesapladıktan sonra çıkan sonuca göre, buradaki kalori listesinden istediklerinizi yiyebilirsiniz.

Eğer kolesterol, şeker, tansiyon gibi hastalıklarınız varsa listeden, doktorunuzun önerdiği beslenme şekline uygun olan yiyecekleri ve içecekleri seçmelisiniz.

Listede meyvelerin kalorileri, sebzelerin kalorileri, içkilerin kalorileri, çerezlerin kalorileri gibi pek çok gıdanın kalorisi yer almaktadır.

Baharatların kalorisi
Deniz ürünlerinin kalorisi
Et ürünlerinin kalorisi
Kuruyemişlerin kalorisi
Meyvelerin kalorileri
Hamurişinin kalorisi
Yağların kalorileri
Sebzelerin kalorileri
Tatlıların kalorileri
Süt ürünleri ve Yumurtanın kalorisi
Tahılların kalorileri
İçkilerin ve diğer ürünlerin kalorileri


Hangi diyet türünü yapıyor olursanız olun, yediklerim kaç kalori diye takip ederseniz, kilo koruması sağlamanız da o kadar kolay olur. Bazen fazla kaçırsanız veya az yeseniz bile ertesi gün veya gelecek bir kaç gün içinde eksiği tamamlayabilir veya fazlasını yakabilirsiniz.

Sağlıklı beslenmek, günümüzde artık daha da çok dikkat gerektirmekte. Çünkü işlenmiş gıdalar, doğallığıyla oynanmış tohumlar her geçen gün insan sağlığını daha da fazla tehdit ediyor. Olabildiğince doğal, organik ve mevsim gıdalarıyla beslenirsek sağlığımız da o kadar az hasar görecektir.
pazı

Pazının Faydaları Neler?

Pazı İçeriğinde potasyum, manganez, demir, kalsiyum, A ve C vitamini bulundurur. Pazı hem kalorisi düşük hem de günlük vitamin ve mineral ihtiyacına büyük katkı sağlayan bir besindir. Yaprakları ve sapları böreklerin, gözlemelerin, salçalı yemeklerin ve çorbaların içinde kullanılır...

tuz eksikliği

Sodyum Eksikliği Neden Olur?

Kandaki tuz eksikliğinin belirtileri yani sodyum eksikliğinin belirtileri veya hiponatremi eksikliğinin belirtileri genel olarak baş ağrısı, mide bulantısı ve kusma, yorgunluk, kaslarda spazm ve kasılmalar şeklindedir...

lolorosso

Lollorosso Sivilceleri De Geçiriyor!

İçeriğindeki C Vitaminiyle bağışıklık sistemini düzenleyen lollo rosso, özellikle kış aylarında gribe karşı doğal aşıdır. Doğal bir antioksidan olan lollo rossonun cilde faydaları da var. Gözler için ideal bir antioksidandır...