Sağlıklı Beslenme

Kalori Cetveli

Meyvelerin kalorisi sebzelerin kalorisi çerezlerin içkilerin kalorileri...

Kalori Cetveli

Baharatların meyveler sebzelerin etlerin kalori cetveline bakabilirsiniz. Günlük olarak harcadığınız kaloriyi bilirseniz, yiyeceklerden toplamda ne kadar kalori alırsanız kilo alırsınız ya da verirsiniz hesaplamanız çok kolay olacaktır.

Günlük kalori ihtiyacınızı hesapladıktan sonra çıkan sonuca göre, buradaki kalori listesinden istediklerinizi yiyebilirsiniz.

Eğer kolesterol, şeker, tansiyon gibi hastalıklarınız varsa listeden, doktorunuzun önerdiği beslenme şekline uygun olan yiyecekleri ve içecekleri seçmelisiniz.

Listede meyvelerin kalorileri, sebzelerin kalorileri, içkilerin kalorileri, çerezlerin kalorileri gibi pek çok gıdanın kalorisi yer almaktadır.

Baharatların kalorisi
Deniz ürünlerinin kalorisi
Et ürünlerinin kalorisi
Kuruyemişlerin kalorisi
Meyvelerin kalorileri
Hamurişinin kalorisi
Yağların kalorileri
Sebzelerin kalorileri
Tatlıların kalorileri
Süt ürünleri ve Yumurtanın kalorisi
Tahılların kalorileri
İçkilerin ve diğer ürünlerin kalorileri

Bunları biliyor musunuz?


project name

Frambuazın faydaları neler?

Frambuaz dikenli ağacı olan, tüylü bir meyvedir. Tam bir C vitamini deposu ve aynı zamanda da antioksidandır. Ahududu olarak da bilinen frambuaz kalp sağlığı için önemli meyvelerden biridir. Göğüs urunu, mide ve kolon kanserini önleyen mucizevi bir meyvedir..

Frambuazın faydaları

project name

Gurmar | Gymnema Sylvestre nedir?

Gymnema Sylvestre diyabet, metabolik sendrom, zayıflama (tatlı krizlerini önler) ve öksürük tedavilerinde kullanılmaktadır. Aynı zamanda gut, anemi, romatoid artrit, sıtma tedavisi ve yılan ısırıklarında panzehir olarak da kullanılır..

Gurmarın faydaları

mavi yemişin faydaları

Mavi yemiş

Mavi yemiş ilk olgunlaşmaya başladığında yeşil renktedir, daha sonra rengi kırmızı mor tonlarına dönüşür ve tamamen olgunlaştığında çivit rengini alır. Olgunlaşan mavi yemişin tatlı bir tadı vardır...

Gurmarın faydaları