Hyaluronic acid nedir? Faydaları nelerdir? Hangi hastalıklara iyi gelir? Yan etkileri nelerdir? Hangi yiyeceklerde hyaluronic acid var?

Hyaluronic Acid Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Hyaluronic acid nedir? Faydaları nelerdir? Hangi hastalıklara iyi gelir? Yan etkileri nelerdir? Hangi yiyeceklerde hyaluronic acid var?

Hyaluronic acid doğal olarak vücutta bulunur. Cilt, gözler ve eklemlere gerekli sıvıyı sağlar. Yaş aldıkça vücuttaki bu sıvı azalır ve kırışıklıklar, lekeler, kuruluk meydana çıkar.

Hyaluronic acid hangi hastalıklara iyi gelir?

Hyaluronic acid hakkında bilgiler sorular

Hyaluronic acid osteoartrit olarak da bilinen kireçlenmeye iyi gelir. Uykusuzluğa iyi gelir. Kronik ağrılara ve yorguluğa iyi gelir. Ayrıca fibromiyalji ağrılarını azaltır. Sertleşme sorunu yaşayan erkekler için de hyaluronic acid oldukça fayda sağlar. İdrar yolu enfeksiyonu tedavisinde de hyaluronic acid iyi bir yardımcıdır. Ayrıca güneş lekeleri ve yaşlılık lekelerini geçirdiği de gözlemlenmiştir.

Hyaluronic acid yan etkileri nelerdir?

Zaten vücudun kendi kendine ürettiği bir şey olduğu için hyaluronic acid çok nadir alerjik reaksiyonlara sebep olabilir. Bunun dışında bilinen bir yan etkisi bulunmamaktadır. Enjekte ediliği zaman baş ağrısı, kaşıntı ve terleme gibi yan etkiler gözlemlenmiştir fakat tablet olarak kullanıldığında bu yan etkilere rastlanılmamaktadır.

Cildimin güzel olması için ne yapmalıyım?

Hyaluronic acid nasıl kullanılır?


Hyaluronic acid nedir

30 yaşından sonra yılda bir kez üç aylık tabletler kullanılması önerilmektedir. 40 yaşından sonra yılda iki kez hyaluronic acid tabletleri yine üç ay süreyle kullanılıp ara verilmelidir. 50 yaşından sonra da yılda üçer kez üç aylık kürler şeklinde kullanılması önerilmektedir.

Hangi yiyeceklerde hyaluronic acid var?

Doğal yollarla hyaluronic acid üretimini artırmak da mümkündür. En çok tatlı patates, kale, kırmızı şarap, bitter çikolata, kırmızı et, badem ve limon, lime gibi ekşi turunçgiller hyaluronic acid açısından zengindir.

Cilt bakımında hyaluronic acid kullanımı

Hyaluronic acid serumu nasıl kullanılır

Özellikle Hyaluronic acid serumları cilt bakımında sıkça kullanılmaktadır. Cildi gençleştiren, lekeleri geçiren, kırışıklıkları azaltan ve cilde canlılık, parlaklık veren Hyaluronic acid serumu nasıl kullanılır? Önce cildinizi temizleyip arından C vitamini serumunu sürün. Cilt C vitaminini emdikten sonra Hyaluronic acid serumunuzu uygulayın.


Hyaluronic Acid Hakkında Bilinmesi Gerekenler


Sinirlendiğinizde yumruklayacağınız bir boks topu ya da büyük bir yastığınız olsun.

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler