Chia tohumunun yararları nelerdir? Çia tohumu nasıl yenir? Çiya tohumunun faydaları nelerdir?

Chia Tohumunun Faydaları Nelerdir?

Chia tohumunun yararları nelerdir? Çia tohumu nasıl yenir? Çiya tohumunun faydaları nelerdir?Chia tohumu ya da çia tohumu ve bazen de çiya tohumu olarak geçen tohumunun faydaları nelerdir? Ne işe yarar? Chia tohumunun yararları nelerdir? Bu yazımızda bunlara yer vereceğiz.


Chia kelime anlamı olarak Maya dilince enerji demektir. Chia son derece etkili bir enerji verici bitkidir. Tarihe baktığımızda insanlara tokluk sağladığı için uzun yolculuklarda kullanılan önemli bir bitkidir.


Ülkemizde çok tanınan bir bitki değildir. Evde saksıda yetiştirilebilir. Chia tohumunda çok yüksek düzeyde omega 3 bulunur. Kullanan kişiye yüksek miktarda enerji sağlar.


Çiya tohumu, ağrılara çok iyi gelir. Bir nevi ağrı kesici gibidir. Özellikle eklem ağrılarında kullanılabilir.

Chia tohumu


Bağırsakları temizleyerek vücutta detoks etkisi oluşturur.


Chia tohumu kilo vermek isteyenler için kullanışlı bir bitkidir. Kullanımı da çok kolaydır. Sadece chia tohumu yutulur. Yutulan çia tohumu ise midede şişer ve uzun süre tok tutmaya yarar.


Chia tohumu kalp ve damar hastalıklarını önler.


Yüksek miktarda life sahip olan chia tohumu kan şekerini düzenler.


Chia Tohumunun Faydaları Nelerdir? : Chia tohumu çiya tohumu çiha tohumu çia tohumunun faydaları çiha tohumunun faydaları detoksSu içmek yerine sıcak içecekler içmek sizi daha mutlu ediyorsa, sıcak suyun içine elma limon ve tarçın koyup içebilirsiniz.

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler