Kilo verirken sarkma olmaması için ne yapılmalı? Deri sarkması kaç kilo verince oluyor? Zayıflayınca derinin sarkmaması için ne gibi önlemler almalıyım?

Zayıflama Sonrası Deri Sarkması Olmaması İçin Ne Yapmalıyız?

Kilo verirken sarkma olmaması için ne yapılmalı? Deri sarkması kaç kilo verince oluyor? Zayıflayınca derinin sarkmaması için ne gibi önlemler almalıyım?

Diyet ve sarkıklar

Özellikle hızlı kilo verildiğinde vücutta sarkmalar meydana gelir. Çoğu kişi en çabuk etki gösteren diyeti yapıp kilolardan bir an önce kurtulmak ister. Fakat bu hem zararlı hem de bu tür yan etkileri olan bir seçenektir.

Kas dokusu

Sarkma genellikle kolların üst kısımlarında ve iç tarafta olur. Bu bölge dışında kolda sarkıklık çok nadir çünkü diğer bölgelerde deri ve deri altı dokuları alttaki kaslara çok sıkı bağlı ve bu sağlam bağlar sarkmayı engelliyor.

Kilo verirken sarkma olmaması için ne yapılmalı?

Zayıflama sürecinde, kilo verirken sarkma olmaması için yapılabilecek şeyler şunlardır :

  • Günde ortalama 2 litre su içmek
  • Spor yapmak
  • Masaj yapmak
  • Çiğ sebze suları ve detoks içecekleri tüketmek
  • Kolajen takviyesi kullanmak

Özellikle tip 1 ve tip 3 kolajen faydaları arasında ciltteki nem kaybını önlemek, cilde elastikiyet kazandırmak ve cildi sıkılaştırmak olduğu için kullanılmalı. Kolajen krem kullanmak da bölgesel sarkmalar için faydalıdır.

Kilo verince deri sarkması

Kol deri sarkıklıkları tedavisi

Bu sarkıklıkların tedavisi zor çünkü sadece yağlar alınırsa derinin sarkıklığı artıyor. Bu bölge liposuction için dikkatli olunması gereken yerlerden biri. Çözüm yağ dokusu ile birlikte derinin de çıkarılmasında. Böylece sarkıklık önleniyor fakat bu ameliyatta da kol arkasında sevimsiz bir iz kalıyor. Böylece sarkık kol problemi izle yer değiştiriyor. Ancak kollarınız gerçekten çok sarkmış ise böyle bir izi kabul edilir bulabilirsiniz.

Liposuction

Yine de moralinizi bozmayın eğer bu iz sizin için sorun teşkil etmiyorsa ameliyat çok zor, riskli ya da büyük değil. Yaklaşık 2 saat sürüyor, genel ya da lokal anestezi ile yapılabiliyor. Hastanede yatmanıza genellikle gerek yok, dikişleriniz bir hafta sonra alınıyor ve normal hayatınıza dönebiliyorsunuz. İlk iki hafta sadece günlük işlerinizi yapabilirsiniz, kollarınızı kullanmadığınız koşu gibi sporlara üçüncü haftada, tenis gibi sporlara dördüncü haftadan sonra başlayabilirsiniz.

deri sarkmasını önlemek için

Mini ameliyat

Çok yeni bir teknikle sadece koltuk altı seviyesinde mini izli bir kol ameliyatı yapılıyor. Bu ameliyat sadece az sarkıklığı olanlar için uygun olabilir. Her mini ameliyatın sonucunun da mini olacağını akılda bulundurun. Yine de denenebilir.

Elbette bu teknoloji sürekli olarak ilerliyor. Askı yöntemi ile de sarkıklar tedavi edilebiliyor. İşlem çok daha kısa sürüyor.

Kol sarkması düzelir mi?

Evet kol sarkması düzelir. Kolajen kullanımı, spor ve su tüketimi ile sıkılaşır. Peki sarkan kollar ne kadar sürede sıkılaşır diye merak ederseniz, yavaş bir şekilde derinin ve dokuların kendisini toparlaması gerekir. Bu da kişiden kişiye fark etmekle birlikte zaman alan bir süreç olacaktır.

Deri sarkması kaç kilo verince oluyor?

En önemli olan şey kiloyu yavaş vermektir. Haftada ortalama 1, 1.5 kilo vermek idealdir. Hızlı kilo vermek hem deri sarkmasına sebep olur hem de metabolik olarak zararları vardır. Önemli olan hem metabolizmamızı güçlendirmek hem de sağlıklı olmaktır. Örneğin 20 kilo verince deri sarkar mı? diye sorarsanız veya 50 kilo verince, buna cevap sporla birlikte yavaş yavaş verirseniz olmaz'dır. Çünkü aksi takdirde 5 kilo bile verseniz sarkma olur.

Zayıflayınca derinin sarkmaması için ne gibi önlemler almalıyım? sorunuzun cevabını bu yazıda anlatmaya çalıştım.


Zayıflama Sonrası Deri Sarkması Olmaması İçin Ne Yapmalıyız?


Yapılan bir araştırmaya göre : Korku filmi izlemek kalp atışlarını hızlandırarak daha güçlü hale gelmesini sağlıyor.

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler