Eğer hayatınızın bir döneminde aşırı kilolu olduysanız kollarınızda sarkık oluşma riski yüksek demektir.

Zayıflama Deri Sarkması

Eğer hayatınızın bir döneminde aşırı kilolu olduysanız kollarınızda sarkık oluşma riski yüksek demektir.

Diyet ve sarkıklar

Kolun üst kısmındaki sarkıklıklar genellikle kilo vermeye bağlıdır. Eğer hayatınızın bir döneminde aşırı kilolu olduysanız kollarınızda sarkık oluşma riski yüksek demektir. Kol derisi kilo alındığı zaman gerginleşir. Ancak bu kilolar verildiğinde eski şeklini almakta zorlanır ve sarkar.

Kas dokusu

Sarkma genellikle kolların üst kısımlarında ve iç tarafta oluyor. Bu bölge dışında kolda sarkıklık çok nadir çünkü diğer bölgelerde deri ve derialtı dokuları alttaki kaslara çok sıkı bağlı ve bu sağlam bağlar sarkmayı engelliyor.

Kol Sarkması

Kol deri sarkıklıkları tedavisi

Bu sarkıklıkların tedavisi zor çünkü sadece yağlar alınırsa derinin sarkıklığı artıyor. Bu bölge liposuction için dikkatli olunması gereken yerlerden biri. Çözüm yağ dokusu ile birlikte derinin de çıkarılmasında. Böylece sarkıklık önleniyor fakat bu ameliyatta da kol arkasında sevimsiz bir iz kalıyor. Böylece sarkık kol problemi izle yer değiştiriyor. Ancak kollarınız gerçekten çok sarkmış ise böyle bir izi kabul edilir bulabilirsiniz.

Liposuction

Yine de moralinizi bozmayın eğer bu iz sizin için sorun teşkil etmiyorsa ameliyat çok zor, riskli ya da büyük değil. Yaklaşık 2 saat sürüyor, genel ya da lokal anestezi ile yapılabiliyor. Hastanede yatmanıza genellikle gerek yok, dikişleriniz bir hafta sonra alınıyor ve normal hayatınıza dönebiliyorsunuz. İlk iki hafta sadece günlük işlerinizi yapabilirsiniz, kollarınızı kullanmadığınız koşu gibi sporlara üçüncü haftada, tenis gibi sporlara dördüncü haftadan sonra başlayabilirsiniz.

Mini ameliyat

Çok yeni bir teknikle sadece koltukaltı seviyesinde mini izli bir kol ameliyatı yapılıyor. Bu ameliyat sadece az sarkıklığı olanlar için uygun olabilir. Her mini ameliyatın sonucunun da mini olacağını akılda bulundurun. Yine de denenebilir olduğunu düşünüyorum.

Liposustion egzersiz

Kol sarkıklıkları liposuction ile tedavi edilmez. Sadece çok yağlı ve derisi hala elastik kollarda bu denenebilir. Bu durumda bile ameliyattan sonra kolunuzda sarkıklık oluşma ihtimaline hazırlıklı olun. Kol derisi kendini zor toparlıyor.


Zayıflama Deri Sarkması : Diyet sarkıklar kas dokusu kol deri sarkıklıkları tedavisi liposuction mini ameliyat liposuction egzersiz elastik lokal anestezi sarkık tedavisi


Potasyum çok önemli! Mutlaka domates, ıspanak, üzüm ve muz yiyin.

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler