Zayıflama ilaçları bitkisel mi? Zayıflama haplarının içinde ne var? Metabolizma hızlandırıcı, yağ yakıcı maddeler zararlı mı? Yan etkileri var mı?

Zayıflama İlaçları Zararlı Mı? Yan Etkileri Var Mı?

Zayıflama ilaçları bitkisel mi? Zayıflama haplarının içinde ne var? Metabolizma hızlandırıcı, yağ yakıcı maddeler zararlı mı? Yan etkileri var mı?

Zayıflama hapları

Bugün piyasada yüzlerce zayıflama ilacı var. Bu zayıflama haplarının çoğu tamamen bitkisel olarak üretildikleri savunuluyor.

Peki bitkisel bir ilacın, ilaç olarak piyasaya sunulmasındaki sebep nedir? Zayıflama ilaçlarının içinde ne var? Metabolizma hızlandırıcı, yağ yakıcı maddeler koyulan bu zayıflama ilaçları zararlı mı?

Zayıflama ilaçları zararları

Piyasada gördüğünüz zayıflama ilaçlarını ne kadar umutsuz olursanız olun alıp kullanmadan önce mutlaka doktorunuza sormanız gerekiyor.

İçlerinde bulunan, metabolizma hızlandırıcı, yağ yaktıcı maddeler pek çok hastalığa yol açabiliyor. Bunlar arasında kanser de var.

Sırf biraz daha zayıf olabilmek için sizce sağlığınızı bozmanın ya da bir organınızı kaybetmenin veya yaşamınızı kısaltmanın ve kalitesizleştirmenin gereği var mı? Sağlıklı ve kaliteli yaşamak çok daha önemli değil mi?

Ender Saraç'ın katıldığı, Lida ve benzeri ilaçların konuşulduğu program ve bu ilaçlarla ilgili bilgilere, buradan ulaşabilirsiniz.

zayıflama ilaçları zararlı mı yan etkileri neler

Unutmayın ayda en fazla 3-6 kilo vermek sağlıklıdır. Ve bulimia nervoza öldürücü bir hastalıktır. Kiloları da spor ve diyetle vermek gerekir. Zayıflama hapları doktor kontrollerinde yardımcı ve diyete destek olarak önerilirse kullanılabilir. Elbette tüm zayıflama hapları zararlı değil ve bazıları tabii ki tavsiye edilebilir. Ama içlerinde neler olduğu kontrol edilmeli.

Zayıflama ilaçlarının içinde ne var mutlaka bir uzman tarafından incelenmeli. Sırf sağlık bakanlığı onaylı zayıflama ilaçları diye güvenerek almak da hata olacaktır. Çünkü bu alanda yanıltıcı içerikler ve bilgiler sunulabiliyor. Haplar test ve onay alma aşamasına gönderilirken farklı içerikle, piyasaya çıkartılırken farklı içerikle hazırlanabiliyor.

Hızlı kilo vermek için

Bugüne kadar pek çok diyeti denemiş ve verim alamamış olabilirsiniz. Bir süre kilo verip daha sonra o verdiğiniz kiloları tekrar geri almış olabilirsiniz. Hatta belki çok daha fazlasını geri aldınız. Spor salonuna yazıldınız ama bir süre gidip bıraktınız veya hiç gitmediniz.

zayıflama ilaçlarıyla zayıflamak

Hızlı kilo vermek için özellikle karın göbek bölgesinde etkili olan detoks içeceklerini hayatınıza katarak bu sürece başlayabilirsiniz. Ardından en iyi seçenek bir diyetisyenle kilo vermek olacaktır. Daha önce diyetisyene gitmiş ve yine verim alamamış olabilirsiniz. Bu sefer farklı bir diyetisyene gidebilirsiniz.

Zayıflama ilaçları yan etkileri

Zayıflama ilaçları 'tamamen bitkisel'lerse o zaman neden biz ilaçlardan değil de bitkilerden yararlanmayalım? Ki bitkilerin, sebzelerin, meyvelerin sayılamayacak kadar çok faydası varken? Oysa piyasadaki zayıflama ilaçlarının içinde subitramin ve krom pikolinat gibi kimyasal maddeler var. Bunların yerine neden doğal besinler tercih etmeyelim?

Kas erimesi, ki bu geri dönüşü olmayan ve düzeltilemeyecek bir sorundur, sindirim sisteminin bozulması, kalp krizi riski, mide kanaması riski, felç riski zayıflama ilaçları yan etkileri arasında yer alıyor.

zayıflama ilaçları en iyisi

Belki şimdiye kadar uyguladığınız diyetler yanlıştı, size uygun değildi. Onlarca diyet çeşitleri arasından damak zevkinize ve yaşam koşuluna uygun olanını bulmalı ve onu uygulamalısınız. Bunun yanı sıra kalıcı şekilde kilo verebilmek için spor yapmak hayatınızın bir parçası haline gelmeli.

Zayıflama hapları gibi sentetik ve kimyasal ürünlere yönelmek yerine, sağlıklı beslenme şekli oluşturup, mükemmel kilonuza bir uzman ile birlikte ulaşabilirsiniz. Bir yanda zararlı zayıflama ilaçları en iyisi diğer yandaki doğal, sağlıklı şekilde zayıflama yöntemleri.


Zayıflama İlaçları Zararlı Mı? Yan Etkileri Var Mı?


Yalnızlık ve asosyallik, özellikle bağışıklık sisteminde hasarlara yol açıyor.

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler