Yüksek tansiyona iyi gelen doğal çözümler neler? Yüksek tansiyona iyi gelen çaylar, gıdalar, yöntemler ne gibi şeyler yemeliyim içmeliyim diyenlere.

Yüksek Tansiyona İyi Gelen Doğal Çözümler

Yüksek tansiyona iyi gelen doğal çözümler neler? Yüksek tansiyona iyi gelen çaylar, gıdalar, yöntemler ne gibi şeyler yemeliyim içmeliyim diyenlere.

Hemen hemen her yazımda bahsetmeye çalıştığım stres faktörü, vücudumuzda pek çok hasara yol açar. Bu yüzden yüksek tansiyona iyi gelen doğal çözümler ararken ilk buradan başlamalıyız. Yüksek tansiyona iyi gelen şeyler
Mango, kivi, acai çileği gibi stres azaltıcı ve yüksek tansiyona iyi gelen yiyecekleri diyet listemize ekleyebiliriz.

Yüksek tansiyona iyi gelen şeyler

Yüksek tansiyona iyi gelen şeylerin başında stres yönetimi ve beslenme düzenlenesinin geldiğinden bahsettim. Bu listeye yağsız et, derisiz tavuk, hindi, tuzsuz beslenme de elbette eklenmeli. Ayrıca pancar suyu, reyhan, sarımsak, kekik, tarçın, zencefil, kakule, domates suyu, nar suyu ve siyah erik suyu gibi yüksek tansiyonu düşüren içecekler de tüketebilirsiniz. Şimdi başka neler var bakalım.
 • Stres yönetimi
 • Beslenme düzenlenmesi
 • Meditasyon
 • Yoga
 • Progresif gevşeme egzersizleri
 • Nefes egzersizi
 • Müzik terapisi
 • Düzenli bir cinsel yaşam

Yüksek tansiyona ne iyi gelir dediğimizde çok kolay şekilde başlangıç aşamaları ve türleri olan meditasyon ve yogayı hayatımıza sokmamız gerekir. Ayrıca şükür egzersizleri ve progresif gevşeme egzersizleri ile birlikte ilerlediğinizde yaşamınızda ciddi değişimler hissetmeye başlarsınız.

Listede yer alan her şeyi evinizde yapabilirsiniz. Elbette evinizde bir stres ortamı varsa, bunu da kontrol altına almaya çalışmalısınız. Müzik terapisi sadece yüksek tansiyona iyi gelen şeyler arasında değil aynı zamanda psikolojik pek çok rahatsızlığın önlenmesi veya azaltılmasında da çok etkili. Yüksek tansiyonu düşüren yiyecekler
Düzenli bir cinsel yaşam, vücudumuzdaki stres seviyesini düşürme konusunda tüm yöntemlerden en etkili olanı diyebiliriz. Yüksek tansiyona iyi gelen doğal yöntemler arasında hormonları dengeleyen, organlardaki stresi azaltan şeylerin başında, psikolojik olarak da çok olumlu etkileri olan bir yöntem.

Yüksek tansiyonu düşüren bitki çayları

Yardımcı olması amacıyla ve gün içinde yine kolayca tüketebileceğiniz yüksek tansiyonu düşüren bitki çaylarından da bahsetmezsem olmaz.
 • Yeşilçay
 • Hatmi çayı
 • Oolong çayı
 • Meyankökü çayı

Yüksek tansiyonu düşüren bu çaylar soğuk içecekler olarak da tüketilebilir. Daha önce stres yönetiminin öneminden bahsetmiştim. Hoşunuza gitmeyen, sevmediğiniz gıdaları zorla ve sevmeyerek tüketmek yerine onları seveceğiniz hale getirip tüketmek çok daha faydalı olacaktır.

Tansiyonu düşürmek için burada yer alan tüm doğal çözümleri hayatınıza sokmanız çok fayda sağlayacaktır. Ayrıca jak meyvesi faydaları arasında da bu konu dikkat çeker.

Beslenme listenize ekleyerek siz de yararlarından şifa bulabilirsiniz. Tüm dünyada binlerce yıldır şifası için kullanılmakta.


Yüksek Tansiyona İyi Gelen Doğal Çözümler


Şarkı söyleyin! Şarkı söylemek bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler