Yazın tüketilebilecek hafif ve sağlıklı yemekler. Balık tarifi yaz yemekleri su tüketimi.

Sağlıklı Yaz Yemekleri

Yazın tüketilebilecek hafif ve sağlıklı yemekler. Balık tarifi yaz yemekleri su tüketimi.

Yazın Sağlıklı Beslenme

Yaz mevsimi, sağlıklı beslenmek için büyük bir fırsattır. Çünkü hem en güzel meyveler ve sebzeler yazın kolayca bulunmakta, hem de havanın sıcak olmasından dolayı su tüketimi fazlalaşma hem de yine sıcak hava nedeniyle daha hafif yemekler tercih edilmekte.

Yazın su içmek

Vücudumuz kış aylarında nemsiz kalıp suya ihtiyaç duyarken, yaz aylarında da terlediğimiz için yine su tüketmek isteriz. Suyun sağıklı beslenmedeki yerini hepimiz artık çok iyi biliyoruz. Diyet yaparken de su tüketmek ve su kullanmamak çok önemli. Yazın da tuzu ve şekeri alabileceğimiz pek çok yaz meyveleri ve yaz sebzeleri olduğundan bu oran doğal olarak sağlılı şekilde oranlanmakta.

salata sağlıklı yemekler

Yaz yemekleri

Yaz yemekleri arasında zeytinyağlı fasulye, taze barbunya, yine aynı şekilde zeytinyağlı dolmalar kolaylıkla tüketebileceğimiz yemeklerdir. Deniz kenarında yemek için genelde sandviçler hazırlanır. Sandviçlerinizin içine diyet beyaz peynir veya kaşar peyniri, domates, marul koyabilirsiniz. Mutlaka en az iki litre su içmeyi ihmal etmeyiniz. Ayrıca yazın balık da tüketebilirsiniz. Haftada üç kere balık yiyebilirsiniz. Balığın ve yemeklerinizin yanında salata tüketmeye özen gösteriniz. Ve yemek aralarında mutlaka taze meyveler tüketin.

Balık tarifi

Balığı kesinlikle yağda kızartmıyoruz biliyorsunuz. Balığı eğer kömürde pişirmek istiyorsanız, balığın kömürden en az on santim yukarda olmasına özen gösterin. Veya ızgara yaparak tüketin. Balığa zeytinyağı sürebilirsiniz. Balık yiyeceğiniz zaman yanında mutlaka salata yapın. Rendelenmiş havuç, marul, maydonoz, limon, sızma zeytinyağı kullanabilirsiniz. Balık yedikten sonra, çoğu insanda tatlı yeme isteği oluşur. Yemekten en erken bir saat en geç 2 buçuk saat sonra taze yaz meyvelerinden bir tabak hazırlayabilirsiniz.


Sağlıklı Yaz Yemekleri : Yaz yemekler sağlıklı yemekler yazın beslenme sağlıklı beslenme yaz yemekleri yaz meyveleri yaz sebzeleri balık tarifi zeytinyağlı dolma kömürde balık


Trabzon hurması bağırsak florası için mükemmel bir meyvedir. Bağırsak florasında bulunan yararlı ve zararlı bakterileri dengeler. Kabızlık şikayetine karşı da mükemmel bir çözüm olur.

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler