Vücut tipine göre yağlanma şekilleri ve kilo verme. Göbek bel karın basen bölgesi yağlanma şekline göre hangi hastalık ortaya çıkıyor diyet ve çözüm nedir?

Karın Göbek Bölgesi Yağlanma Şekline Göre Hangi Hastalık?

Vücut tipine göre yağlanma şekilleri ve kilo verme. Göbek bel karın basen bölgesi yağlanma şekline göre hangi hastalık ortaya çıkıyor diyet ve çözüm nedir?

Karın göbek yağlanma şekli herkeste farklı olabilir ve buna göre hangi hastalık belirtisidir ve nasıl bir diyet uygulanmalıdır bize önemli bir ipucu verir.

Göbek çevresinin yağlanması temelde aklınıza gelebilecek çoğu hastalığın, ki buna akne bile dahil habercisi olabilir.

Simit şeklinde yağlanma başka bir anlama gelirken tüm karın göbek veya basen bölgesinde oluşan kilolar bize daha farklı bir şey anlatır.

Karın göbek yağlanma şekline göre hangi hastalık bize göz kırpıyor

Şimdi resimdeki şekillere göre kendi vücudunuzu analiz edin. Böylece sorunun neden olduğunu ve nasıl bir diyete ihtiyacınız olduğu hakkında daha net bir bilgi edinin. karın göbek bel yağlanması nerede
Dışa sarkık karın göbek yağlanması : Kortizol seviyenizin yüksek olduğunu işaret eder. Hayatınızdaki stres seviyesini kontrol altına alamadığınız zaman aynı bu şekilde dışa doğru sarkık büyük bir karın, göbeğe sahip olursunuz.

Bu tür şişkinlik aynı zamanda yorgunluk, sırt ağrısı, asabiyet, uyku problemleri ve hafıza sorunlarını da beraberinde getirir.

Hayatınızda son zamanlarda stresli bir dönem içindeyseniz veya eskiden travma sonrası stres yaşadıysanız, genel olarak duygusal üzülen hassas yapıdaysanız, sisli beyin sorunu yaşıyor ve canınız tuzlu şeyler çekiyorsa bu durum ortaya çıkar.

Bu şekilde bir vücut tipiniz varsa ağır sporlar veya zor diyetler yapmak yerine ilk önce stres yönetimine odaklanmalısınız. Meditasyon, yoga, 30 dakikalık sakin yürüyüşler ve uyku düzeninin sağlanması çözüm olacaktır.

Vücut tipine göre kilo verme

Kendimize ayna karşısında biraz zor bakan bir toplumuz. Oysa öncelikle kendimizle ilgilenirsek hem fizyolojik hem de psikolojik olarak çok daha sağlıklı bireyler olabiliriz. Bedenimizi inceleyip, sorunun nerede olduğunu anlarsak ve vücut tipine göre kilo vermeye odaklanırsak daha çok verim alabiliriz.

Kalça ve basen yağları nasıl eritilir? İkinci resimdeki gibi bir vücut yapısına sahipseniz, östorojen hormonu artmış ve tiroid göbeği denilen şey ortaya çıkmıştır.

Bu tür vücut tipinde bal ağrısı, saç dökülmesi, el ve ayaklarda üşüme, koltukaltı derisinde sarkma ve kolay kırılan tırnaklar olur.

Açlık otu neye iyi gelir?

Tatlı krizlerine girerler, canları çoğunlukla karbonhidrat çeker. Bu kişilerin hormonlarını dengelemeye ve tiroid üzerine odaklanmaları gerekir.

Vücut tipine göre yağlanma şekilleri

Herhangi bir diyete başlamadan önce vücudumuzu analiz etmemiz gerekir çünkü vücut tipine göre yağlanma şekilleri bize çok şey anlatır. Şimdi diğer iki resme bakalım.

Her yerden kilo almak yani tüm vücutta yağlanma daha çok kadınlara hastır. Özellikle fazla östorojen salgılanmasından kaynaklanır. Hamilelik sonrası veya adet döneminde sıkça görülür.

Saçlarda incelme, şişkinlik, akne, baş ağrısı, ağrılı adet dönemi, yüzde kıllanma, bel ve diz ağrısı, gece terlemesi, yumurtalık kisti bu tür vücut tipinde sıkça görülür.

Protein diyeti ile birlikte bol sebze tüketmek, hormonların dengelenmesi çok yardımcı olur.

Kollar bacaklar ince ama karın top gibi : Resimde de görüldüğü gibi çoğunlukla erkeklerde gözükür ve karaciğer yağlanmasına işaret eder. Sabahları kan şekeri düşer, vücuda fazla derecede safra yayılmaktadır.

Ödem, gaz, sindirim problemleri, sırt ağrısı, omuz ağrısı, açlık krizleri görülür ve tüm bunlar karaciğerin yorulduğu anlamına gelir. Bu durumda yapılabilecek en iyi şey detokstur.

Sağlıklı insanlarda kan şekeri sabahları yüksek olur ancak bu tür vücut tipinde glisemi düşüktür yemek yense dahi açlık geçmez. Çünkü yiyecekler vücutta olması gerektiği gibi işlenmez ve yeteri kadar safra salınmaz. Hep aşırı yorgunluk hissederler ve canları tatlı çeker.

Bu tür vücut tipinde daha fazla protein tüketip, karbonhidratı kesmek gerekir. Konuyla ilgili Karındaki yağlardan kurtulmanın yolları isimli yazımı okumanızı mutlaka tavsiye ederim.

Alkol tüketilmemeli ve hazır gıdalardan uzak durulmalıdır. Karaciğer fonksiyonları düzeldiğinde, bu göbek de kendiliğinden gidecektir.


Karın Göbek Bölgesi Yağlanma Şekline Göre Hangi Hastalık?


Derin anlamlar taşıyan hedeflerle, sonuçlanmayı bekleyen düşlerle ve ifade edilmeyi gereksinen saf bir aşkla motive olduğumuzda, işte o zaman gerçekten yaşarız. // Greg Anderson

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler