Uyurken zayıflatan yiyecekler ve içecekler hangileri? Kilo vermek zayıflamak için ne yapılmalı? Uykuda zayıflama ve yağ yakma yöntemi nedir?

Gece Uyurken Kilo Verilir Mi? Uykuda Zayıflama Ve Yağ Yakma

Uyurken zayıflatan yiyecekler ve içecekler hangileri? Kilo vermek zayıflamak için ne yapılmalı? Uykuda zayıflama ve yağ yakma yöntemi nedir?

Gece uykuda kilo verilir mi? Zayıflamak isteyenlerin merak ettiği bir diğer uyurken zayıflatan yiyecekler ve içecekler neler? Bu yazımızda uykuda zayıflama ve yağ yakma yöntemleri neler bunlardan bahsedeceğiz.

Uyku esnasında vücudumuz hala çalışmaya devam eder, beynimiz de. Doku ve hücreler tamir edilir, anılar pekiştirilir, bağışıklık sistemimi gözden geçirilir. Tüm bu işlemler kalori yakmamızı sağlar. 70 kilo bir insan 7 saatlik uyku esnasında 400 kalori yakar. Bunu artırmanın yolları da var elbette.

Gece uyurken kilo verilir mi?

Gün içinde yaptıklarımız ve uyku kalitemiz gece uyurken kilo verilir mi sorusunu direkt olarak etkiler. Uyurken zayıflatan yiyecekler ve içecekler neler merak ediyorsanız yazıyı okumaya devam edin.

Diabetes dergisinde yayınlanan bir araştırmada ortalama 19 derece bir sıcaklıktaki odada uyuyan kişiler hem %7 daha fazla kalori yakıyor hem de diyabet hastası olma riskleri azalıyor. uykuda zayıflama
Bunun sebebi, vücut kendi ortalama ısısı olan 37 dereceyi sabitlemek için daha fazla çalışıyor. Bu çalışma da kilo vermeyi sağlıyor. Ayrıca yaşlanmayı önleyici etkisi de var.

Siz de sıcacık odasında yatanlardan mısınız? Hatta belki sonbaharın başından ilkbaharın başına kadar elektrikli battaniye kullanıyorsunuz. Ya da belki sıcak su torbası ile uyuyorsunuz. İşte size bu alışkanlığınızı değiştirmek için önemli bir bilgi.
%7 ortalama olarak 100 kaloriye denk geliyor. 7 saatlik bir uykuyla haftada 230, aylık 1000 ve yıllık 12.000 kalori yapıyor.

Uykuda zayıflama ve kilo verme

Vücudumuzdaki kahverengi ve bej yağlar kilo vermemizi sağlar. Uyku sırasında melatonin hormonu salgılanır, bu hormonun bu yağları artırdığı yapılan araştırmalar sonucunda kanıtlanmıştır. Belli bir düzendeki uyuma uyanma döngüsü, günlük sirkadiyen biyoritmi korur ve böylece vücudun doğal melatonin üretimini korur.

Uykuda zayıflama ve kilo verme yöntemi olarak bu listedekileri hayatınıza geçirirseniz oldukça verim alırsınız.
  • Mavi ışıktan uzak durmak
  • Erken uyuyup erken uyanmak
  • Sabah gün ışığına bakmak
  • Soğuk odada olabildiğince kıyafetsiz uyumak
  • Olabildiğince aç uyumak
  • Direnç egzersizleri yapmak

Uyumadan önce kahve, çikolata, alkol gibi enerjinizi yükseltebilecek ve uykuya dalmanızı zorlaştıracak gıdalardan uzak durmanızda fayda var. Aynı şekilde yağlı, yüksek kalorili veya sindirilmesi zor yiyeceklerden de. Rahat bir uyku önemlidir. Bunun için ortopedik yastık ve yatak alabilirsiniz.

Odanızda gece lambası var mı? Televizyon açık mı uyuyorsunuz? Veya ipad ya da cep telefonunuzdan internetten bir şeyler dinleyip izleyerek mi yatıyorsunuz? Bu alışkanlığınızdan vazgeçmelisiniz. Çünkü bunların hepsi daha önce bahsettiğim mavi ışık grubuna dahil.

Uyurken zayıflatan yiyecekler ve içecekler

Uyurken zayıflamak için yapmalı dediğimizde bazı yiyecekler ve içecekler bu konuda yardımcı olabilir. Ama yukarıdaki listeyi de göz ardı etmemek gerekiyor. Bu durumda yatmadan 4-5 saat önce yeme işini bitirmemiz şart.

Burada bize en yardımcı olabilecek olan şeyler çaylar. Uyurken kilo verdiren içecek hazırlamak istiyorsak, bunun için en iyi tarif papatya, tarçın ve melisa çayı olabilir ve tabii ki lavanta da. Limonun da sakinleştirici etkisi vardır. uyurken kilo vermek için
Yağ yakımını kolaylaştırmak için maydanoz, salatalık ve limon ile bir karışım yapıp soğuk şekilde de içebilirsiniz. Buna aloe vera da ekleyebilirsiniz çünkü onun da mide bağırsak florasını dengeleyici ve parazit giderici özelliği bulunmakta.

Uyurken kilo vermek için buradaki listeleri uygulamak oldukça yeterli olacaktır. Vücudumuza dinlenirken ne kadar sakin, güvenli ve huzurlu bir ortam oluşturabilirsek, o da görevini o kadar iyi şekilde yerine getirebilecektir.


Gece Uyurken Kilo Verilir Mi? Uykuda Zayıflama Ve Yağ Yakma


Bir çocuğun, bir hayvanın, annenizin, sevgilinizin saçlarına dokunun. 10 dakikalık bir dokunuş kan basıncınızı azaltır ve stres oranınızı oldukça düşürür.

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler