Su içmenin beyin sağlığından kalp sağlığına, cilt güzelliğinden obeziteyi önlemeye kadar pek çok faydaları var.

Su İçmenin Faydaları Neler?

Su içmenin beyin sağlığından kalp sağlığına, cilt güzelliğinden obeziteyi önlemeye kadar pek çok faydaları var.

Su içmek

Bazı insanlar su içmeden duramaz bazılarıysa susuzluktan ölseler akıllarına bir bardak dahi su içmek gelmez. Günde en az 5 bardak su içmenin pek çok faydası olduğunu duymuşsunuzdur. Peki nedir bu faydalar?

Su içmenin faydaları

Her sabah düzenli olarak su içen birinin metabolizması, su içmeyenlere göre %25 daha hızlı çalışır.

su metabolizma

İnsan beyninin %75i sudur. Bunun için su içtiğinizde beyninize yakıt doldurmuş olursunuz. Böylece beyniniz çok daha iyi çalışır.

su beyin

Su içtiğiniz süre içersinde fazla yiyeceğe ihtiyaç duymazsınız. Böylece obezite riskini azaltmış olursunuz.

obeziteye su

Su içen kişi kolay hasta olmaz ve ilaca ihtiyaç duymaz. Böylece vücuduna kimyasalları almak yerine sağlıklı şekilde su alır.

hastalık su

Günde 5 bardak su içen birinin kalp krizine yakalanma ihtimali %40 oranında düşer. Bu da suyun en önemli faydalarından biri.

kalp sağlığı su

Suyun faydaları arasında şüphesiz ki cilde iyi gelmek yer alıyor. Pırıl pırıl ışıl ışık bir cildiniz olsun istiyorsanız, mutlaka su içmeniz gerekiyor.

cilt sağlığı su


Su İçmenin Faydaları Neler? : Cilt güzelliği su içmek su içmenin faydaları su içmenin faydası su içmek resimli beyin sağlığı metabolizmayı hızlandırmakElde edilen verilere göre şeker kalbin pompalama mekanizmasını etkilemekte ve kalpte arıza riskini artırmaktadır. Şeker temel olarak kalp krizinden sorumlu kötü kolesterolü ve trigliseridleri (bir çeşit yağ asidi) artırır.

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler