Soğanın Faydaları

Soğanın Faydaları

Cilt hastalıklarından cinsel iktidarsızlığa, kalp prostat ve bağırsak hastalıklarından romatizmaya kadar soğanın pek çok faydaları var.

Soğanın Faydaları

Cilt hastalıklarından cinsel iktidarsızlığa, kalp prostat ve bağırsak hastalıklarından romatizmaya kadar soğanın pek çok faydaları var.

Soğanın faydaları nelerdir?

Soğanda bol miktarda A, B ve özellikle C vitamini, bol fosfor, iyot, silis, kükürt gibi vücuda çok faydalı maddeler, antibiyotik vazifesi gören esanslar ve hazım arttırıcı fermentler bulunuyor. Kalp ve prostat bozukluğu, pankreas tembelliği (şekerliler), sinir zafiyeti, romatizma, cilt hastalıkları, cinsel iktidarsızlık, mide zayıflığı gibi hastalıklarda çok fayda sağlar. Soğan bol idrar söktürür ve vücutta birikmiş su ve üreyi dışarı atar. Soğan, vücuttaki fazla tuzu da dışarı atar, pankreası çalıştırarak insülin ifrazatını arttırır ve kanda şeker seviyesini düşürür.

soğanın faydaları

Soğanın bağırsaklara ve kansere etkisi

Yapılan bir araştırmada, fazla soğan yenen ülkelerde kanserin nadir görüldüğü ve o ülke halkının uzun yaşadığı belirtilmiştir. Soğan, karaciğeri ve bağırsakları dezenfekte edip zehirlerini temizler ve gıdaların orada vücudu zehirlemesini önler, bağırsak kurtlarını döker.

Soğan ve ağız kokusu

Bizler genelde ağzımız soğan kokmasın diye yemeklerle çiğ soğan tüketmekten kaçınırız ama üzerine yiyeceğimiz bir taze nane veya maydonoz bu kokuyu giderecektir. Soğan patateslerden ayrı, kuru, soğuk bir yere tutulmalı, çünkü soğan ve patates birbirini etkiler ve soğan, patateslerden salınan nemle yumuşar.


Soğanın Faydaları : Kalp ve prostat bozukluğu pankreas tembelliği soğanın faydaları soğan ağız kokusu antibiyotik sinir zafiyeti romatizma cilt hastalıkları cinsel iktidarsızlık mide zayıflığı
Soğanın Faydaları hakkında detaylı bilgi alabileceğiniz sayfadasınız. Kalp ve prostat bozukluğu pankreas tembelliği soğanın faydaları soğan ağız kokusu antibiyotik sinir zafiyeti romatizma cilt hastalıkları cinsel iktidarsızlık mide zayıflığı konularında merak ettiğiniz ve bilmek istediğiniz her şeye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.