Sarımsak neye iyi gelir? Sarımsak kokusu neden olur? Sarımsağın faydaları nelerdir?

Sarımsağın Faydaları

Sarımsak neye iyi gelir? Sarımsak kokusu neden olur? Sarımsağın faydaları nelerdir?

Sarımsağın faydaları nelerdir?

"Hiç sarımsak yemem" diyorsanız bile ayda mutlaka bir kez yiyor olmalısınız. Çümkü sarımsak tüketilmezse olmazlardan. Sarmısak tansiyon düşürür, kan pıhtılaşmasını azaltır, kötü LDL kolesterolünü düşürür, bazı mide kanserlerini önler, bağışıklık sistemini güçlendirir.

sarımsak faydaları nelerdir

Sarımsak kokusu

Sarımsaktaki "allicin" denilen bir madde, sadece kendi özgü kokusunu vermekte kalmaaz, ayrıca bakteri gelişimini önler, vücuttaki mantarı ve maya oluşumunu tahrip eder.

Sarımsak neye iyi gelir?

Sarımsakta 2 kuvvetli antibiyotik, çok tesirli esanslar, bol iyot ve kükürt bulunur ve bunların insan sağlığında çok değerli bir yeri vardır. Damar sertliğini giderir, kanı durultur, kalbi kuvvetlendirir, bronşları dezenfekte eder, cilt hastalıklarını giderir ve kansere karşı korur. Sarımsaklı yoğurt, zehirlenmelere karşı insanı korur ve sarımsak (sarmusak) en ince damarları dahi temizleyerek oralara kan gitmesini sağlar. Sarımsak (sarumsak), bütün salgı bezlerini çalıştırmak ve vücudu zehirlerinden temizlemek suretiyle, genç ve dinç olmayı, uzun yaşamayı sağlar.


Sarımsağın Faydaları : Sarımsaklı yoğurt sarmısak tansiyon düşürür sarmusak kan pıhtılaşmasını azaltır kötü LDL kolesterolünü düşürür allicin mantar maya sarumsak


Balık sevmeyenler keten tohumu yiyebilir. Bolca B vitamini içerir, kansere karşı koruyucudur. Bağırsak sağlığı için etkilidir. Bağışıklık sistemini güçlendirir.

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler