sağlıklı beslenmeyle ilgili haberler
 

Lida tekrar hortladı

2007 yılında 2 kişinin ölümüne yol açan ve ardından yasaklanan zayıflama hapI Lida, şimdi de çay olarak piyasaya sürüldü. İnternet üzerinden hiçbir izin alınmadan satılan ilaçla ilgili uzmanlar uyarıyor: ASLA KULLANMAYIN. Takvim Gazetesi'nin haberine göre, Meizi adıyla satılan Lida'nın türevi çayın kutusu, internetten 40-50 YTL arasında değişen fiyatlarla alınabiliyor. Günde 900 gram kilo verdirdiği iddia edilen "Meizi", 'orjinallida', 'bitkiselmucizeler', 'lidaturkiye' gibi sitelerde satılıyor. Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı, söz konusu ürünle ilgili kendilerine herhangi bir müracaatta bulunulmadığını ve bu ürünün satışına izin vermediklerini söyledi. Bakanlık ayrıca, insan sağlığını tehlikeye sokan şirkete dava açacaklarını açıkladı. Hızla zayıflamak isteyen birçok kişi tarafından kullanılan ürünün hayati tehlikesi bulunduğuna dikkat çeken uzmanlar ise doktor kontrolü dışında bitkisel ya da başka tür ilaçların kullanılmaması konusunda uyardı.

Dr. Ender Saraç Lida zayıflama ilacıyla ilgili konuştu

05 Eylül 2007 01:00 KanaL1 ekranlarında Muhabir isimli program var. Programın canlı yayın konuklarından birisi de Dr. Ender Saraç'tı. Dr. Saraç Lida isimli ilaç hakkındaki fikirlerini söyledi, sağlıklı beslenme ve kolay kilo vermenin nasıl sağlanabileceğini anlattı. Detaylı bilgiler için Ender Saraç Lida İlacı tıklayın.

Ofiste çalışıyorsanız kireçlenmeye dikkat

Monoton işte çalışanlar, kilo ve ciddi omurga eğrilikleri olanlarda sıklıkla görülen ve yaşam kalitesini düşüren kireçlenmeye karşı uzmanlar, şu önerilede bulunuyor: Bilgisayarla çalışırken boynun doğal pozisyonunu bozmayacak şekilde ayarlamalar yapın. Bilgisayarın durduğu masa ile oturulan iskemlenin yüksekliği orantılı olmalı. Bilgisayar, göz hizasına göre ne çok aşağıda ne çok yukarıda olmalı. Sık telefon görüşmesi yapıyorsanız, kulaklık biçimindeki telefon ahizelerini tercih edin. Uzun süre aynı pozisyonda kalmamaya özen gösterin; 30-40 dakikada bir pozisyon değiştirin.

Kilolar kansere sebep oluyor

Özellikle karın bölgesindeki yağların içinde bulunan ve besinlerin vücutta tahribat yapan etkilerini ortadan kaldıran STAMP2 geni, kanserlerle birebir ilişkili. Bu molekl en çok karın içi yağlarda var. Metabolik koruma yaptığı için yemek yedikten sonra artıyor, öğün aralarında da düşüyor çünkü yemek yediğimiz zaman yağ hücrelerine bir nevi saldırı oluşuyor. İşte stamp2 bu saldırılarla başa çıkıyor. Vücudumuzda stamp2 geni olmazsa, karaciğer yağlanması, şeker ve kalp hastalıkları ile yüksek kolesterol gibi hastalıklar ortaya çıkar. Kilo almak kanser riskini 5-6 kat daha fazla artırıyor.

Güzel bacaklar ve varisler için c vitamini

Kilo kaybı yaşandığı zaman bacaklar incelir ve ayak numarası küçülür. Fakat sadece ince ve düzgün bacaklara sahip olmak yeterli değildir. Bacaklarda oluşan varisler için c vitamini çok önemlidir. Çünkü c vitamini toplar damarları korur. Damar duvarlarını ve toplardamarları koruyan c vitamini de varis oluşumunu engeller. Günlük olarak alınan yağın da mutlaka doymuş yağlardan oluşması gerekir en azından 10 gramının. Mesela et yiyorsanız mutlaka yağsız et olmalı, kepekli tahıllar tercih edilmeli. Yüksek topuklu, sivri burunlu ayakkabılar ya da bot şeklindeki ayakkabılar kullanmayın. Çünkü bu tarz ayakkabılar kanın ayak bileğinde toplanamsına neden olur. Basit ve her yerde uyguayabileceğiniz bir de egzersiz örneği vermekte fayda var. Sırt üstü yatarak bacaklarınızla havada bisiklet çevirebilirsiniz.

Sitede yer alan bilgiler, sizleri bilgilendirmek amacıyla sunulmaktadır. Her hangi bir uygulama yapmadan önce, lütfen güvenilir bir uzmana danışınız.