Rokanın faydaları nelerdir? Rokadaki vitaminler ve mineraller hangileri? Neye iyi gelir? Kilo verdirir mi?

Rokanın Faydaları Nelerdir?

Rokanın faydaları nelerdir? Rokadaki vitaminler ve mineraller hangileri? Neye iyi gelir? Kilo verdirir mi?

Roka müthiş bir antioksidandır. Kanser riskini azaltan, kamkat gibi kemik ve göz sağlığını koruyan bir sebzedir. Aynı zamanda vücudun su ihtiyacını çok iyi bir şekilde karşılar.

Rokadaki vitamin ve mineraller hangileri?

Rokada kalsiyum, potasyum, fosfor, magnezyum ve sodyum bulunur. Ayrıca yüksek derecede C vitamini, folik asit, A vitamini, K vitamini ve E vitamini içerir. İçeriğindeki B vitamini düşüktür.

Şifalı bitkiler arasında yer alan rokada bulunan karotenoid, bu sebzeyi doğal ve güçlü bir antioksidan haline getirir. Düşük kalorili ve besin değeri yüksek bir sebzedir.

rokanın faydaları

Rokanın faydaları nelerdir? Neye iyi gelir?

Rokanın en önemli özelliği iyi bir antioksidan olmasıdır. Antioksidan gıdalar vücuttaki enzimlerin çalışmasında önemli bir yere sahiptir. Hücre sağlığını koruyarak, kanser riskini düşürür

Roka içeriğindeki yüksek K vitamini ile kemik sağlığını korur. Kemik dejenerasyonunda ve alfa ketoglutarik asit gibi kemik erimesinde oldukça önemli bir engelleyicidir.

Güçlü bir bağışıklık sistemi için roka yiyin! Roka, tıpkı kuzukulağı gibi içeriğindeki vitaminler ve minerallerle beyaz kan hücrelerinin oluşumunu destekler.

Hamileler her gün roka yemeli! Rokadaki folik asit, bebeğin sağlıklı gelişimi için en önemli ihtiyaçtır. Rokada bol miktarda folik asit bulunur.

Roka kilo verdirir mi? Diyet listesinin olmazsa olmazı olarak roka eklenmelidir. Çünkü hem lifli olduğu için tok tutar hem de bağışıklık sistemini güçlendirir. Diyet yaptığınız sürece kendinizi yorgun hissetmezsiniz. İhtiyacınız olan vitaminleri ve mineralleri rokadan alabilirsiniz.


Rokanın Faydaları Nelerdir?


Yalnızlık ve asosyallik, özellikle bağışıklık sisteminde hasarlara yol açıyor.

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler