Psikolojiye İyi Gelen Yiyecekler

Psikolojiye İyi Gelen Yiyecekler

Psikoloji ve ruh sağlığına iyi gelen yiyecekler nelerdir?

Psikolojiye İyi Gelen Yiyecekler

Psikoloji ve ruh sağlığına iyi gelen yiyecekler nelerdir?

Psikolojiye iyi gelen yiyecekler

Hemen hemen tüm sebze, meyve ve çerezlerin doğal yapılarında, insan psikolojisine ve fizyolojik sağlığına iyi gelen maddeler olduğu biliniyor. Fakat henüz keşfedilmemiş pek çok karışım, sebze ve meyve var. Özellikle Amerika'da doğal sağlıklı yaşam adına pek çok araştırma yapılıyor ve hızla gelişmekte olan kanser gibi hastalıklardan korunabilmek amacıyla insanlar artık kimyasallardan uzaklaşıp doğal gıdalardan medet umuyor.

Kivinin faydaları

Eğer iştahsızlık hissediyorsanız, C vitamini deposu olan kivi iştahınızı açmakta çok yardımcı olur. Aynı zamanda c vitamini içeren portakal, havuç, yeşil biber ve maydonoz da iştahsızlığına iyi gelir. Kuşburnu çayı tüketmeniz de tavsiye ediliyor.

depresyona psikolojiye iyi gelen yiyecekler

Yorgunsanız süt

Kendinizi halsiz, ve yorgun hissediyorsanız, stresli bir dönem geçiriyorsanız süt öneriliyor. Kolesterolünüz varsa yağsız süt içmeye özen gösterin. Süt aynı zamanda dişlere de çok iyi gelir ve sakinleştirici özelliği vardır.

Özgüveni olmayan kişiler için gıdalar

Psikolojik olarak çökmüş, kendinize olan güveninizi yitirmiş bir ruh halindeyseniz mutlaka balık tüketin. Sadece balıkta bulunan fosfor, kendinize olan güveninizi sağlamlaştıracak. Aynı zamanda kuru baklagil de öneriliyor. Ayrıca psikolojik yeme bozuklukları sayfamızı ziyaret edin.

Sinirli kişiler için gıdalar

Sinirli olduğunuz dönemlerde bol miktarda marul, maydonoz, adaçayı, yeşilçay, fındık ve ceviz tüketmeli, aynı zamanda kırmızı et, kahve ve sigaradan mutlaka uzak durmalısınız.

Hayal kırıklığına iyi gelen yiyecekler

Kereviz ve enginar hayal kırıklığına iyi geliyor.


Psikolojiye İyi Gelen Yiyecekler : Psikolojiye iyi gelen gıdalar ruh sağlığına iyi gelen yiyecekler doğal sağlıklı yaşam kanser kivinin faydaları yorgunluk iştahsızlık kendine güven özgüven sinirli kişiler hayal kırıklığı
Psikolojiye İyi Gelen Yiyecekler hakkında detaylı bilgi alabileceğiniz sayfadasınız. Psikolojiye iyi gelen gıdalar ruh sağlığına iyi gelen yiyecekler doğal sağlıklı yaşam kanser kivinin faydaları yorgunluk iştahsızlık kendine güven özgüven sinirli kişiler hayal kırıklığı konularında merak ettiğiniz ve bilmek istediğiniz her şeye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.