Hızlı kilo vermek için hem zayıflatan hem de bağışıklık sistemini güçlendiren New York diyeti yapabilirsiniz. Nedir nasıl yapılır öğün listesi neleri kapsıyor?

Hızlı Kilo Vermek İçin New York Diyeti | Nasıl Yapılır?

Hızlı kilo vermek için hem zayıflatan hem de bağışıklık sistemini güçlendiren New York diyeti yapabilirsiniz. Nedir nasıl yapılır öğün listesi neleri kapsıyor?

Doktor David Kirsch tarafından hazırlanmış, 2 haftada 6 kilo verdiren New York diyeti özellikle fazla kilosu olan kişilerin hızlı kilo vermek için tercih edeceği ve onları motive edecek bir diyet programı.
New York diyeti hem bedensel hem de fiziksel arınma şartı koşan bir anlamda eliminasyon diyetinin kompakt hali gibi. new york diyeti nedir nasıl yapılır öğünler

Birazdan New york diyeti öğün listesine bakacağız. Ancak bu beslenme programının kapsamlı, sıkı ve disiplin gerektiren bir program olduğunu bilmek gerekir. Zararları var mı? Hayır. Herkes yapabilir mi? Evet. Tek öğün diyeti gibi sadece erkekler için uygun diyetler arasında değil.

New York diyeti nedir nasıl yapılır?

Ultimate New York Body Plan olarak geçen New York diyeti nedir dediğimizde kan şekerini düzenleyen, vücudu arındırırken güçlendiren, bağışıklık sistemini sağlamlaştıran ve açlık krizlerini önlemek için harika bir çözüm olan program diyebiliriz.

Heidi Klum gibi pek çok ünlü ismin birlikte çalıştığı David Kirsch bu programı yaparken vücudun ihtiyaç duyduğu ve duymadığı besinleri ayırarak, kişinin hızlı kilo vermek için uygulayabileceği ve pek çok artıları olan bir paket hazırladı.

Programda A,B,C,D,E tekniği uygulanmakta ve bu şekilde nelerin yenmemesi gerektiği listelenmekte. New York diyetinde neler yenir birlikte ve yenmez birlikte bakalım.
 • Alkol
 • Ekmek
 • Nişastalı sebzeler
 • Süt ve süt ürünleri
 • Şeker
 • Meyve ve yağlar

Listede yer alanlar bu diyette yasak. Aslında bunlar vücudumuzun zaten ihtiyacı olmayan şeyler. Bunu söylediğimde genellikle çoğu kişi eski ve yanlış olan bazı bilgileri savunuyor. "Ama beynin çalışması için şekere ihtiyacı yok mu?" ya da "Ama yoğurt, kefir faydalı değil mi?" veya "Ama meyve yemezsek hasta olmaz mıyız" gibi. Hepsinin cevabı hayır.

Hollywood diyeti nasıl yapılır?

Çünkü günümüzde artık gdolu gıdalar, hayvanlara verilen antibiyotikler, değiştirilen tohumlar söz konusu. Bu yüzden bu beslenme planını ben de destekliyorum.

New York diyetinde neler yenir ve yenmez? Öğün listesi

New York diyetinde yenmemesi gerekenler alkol, ekmek, patates, havuç, peynir, kahve, çikolata, süt, yoğurt, kefir, meyveler, yağlar. Neler yenir? Yumurta beyazı, brokoli, soğan, biber, çiğ badem, mantar, organik tavuk, balık, ıspanak. Bunlar ilk hafta yenebilir olanlar.

New york diyeti listesi
İkinci hafta tatlı patates, barbunya, yaban mersini, elma, esmer pirinç, yulaf. Ancak bunlardan sadece bir tanesini bir gün seçerek ve tek öğün olarak tüketebilirsiniz.

Her gün mutlaka en az 40 dakika egzersiz yapmak şart. Amaç olabildiğince az karbonhidrat tüketmek ve bunun yerine sebze ve proteine ağırlık vermek. Ayrıca meditasyon ile stres yönetimi de bu sürece yardımcı olacaktır.
 • Kahvaltı : Yumurta beyazıyla mantar ve ıspanaklı omlet
 • Ara öğün : Sebze smoothie
 • Öğlen : Balık veya tavuklu salata
 • Ara öğün : Sebze smoothie
 • Akşam yemeği : Fırında veya vogda tavuk, sebze

Aslında ketojenik diyete de çok benziyor, oradan süt ürünlerini çıkarttığımızda benzer bir beslenme programı elde ederiz. Aynı kural kornovir diyeti için de geçerli.

Ancak hem yazılarımda hem de Twitter üzerinden @Sagliknotu hesabından yazdıklarımda bahsettiğim gibi organik keçi sütü olmadığı taktirde artık süt ürünleri insanlar için zararlı durumda. Sebzelerden ve takviyelerden yararlanmamız gereken bir çağa girmiş durumdayız.

Bu diyeti iki hafta yapıp daha sonra avokado, hindistan cevizi yağı, sızma zeytinyağı gibi iyi yağlarla destekleyerek 1 hatta 3 aya tamamlayabilirsiniz. Yumurta sarısı, balkabağı ve havuç da ekleyebilirsiniz.


Hızlı Kilo Vermek İçin New York Diyeti | Nasıl Yapılır?


Potasyum çok önemli! Mutlaka domates, ıspanak, üzüm ve muz yiyin.

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler