Nar özellikle kalp sağlığı için çok önemli. Göğüs kanserini önlüyor, kolesterolü ve kan basıncını düşürüyor. Narın ve nar suyunun faydaları.

Narın Faydaları

Nar özellikle kalp sağlığı için çok önemli. Göğüs kanserini önlüyor, kolesterolü ve kan basıncını düşürüyor. Narın ve nar suyunun faydaları.

Narın faydaları nelerdir?

Nar özellikle kalp sağlığı için çok önemli. Ayrıca nar antioksidan, C vitamini ve niosin vitamini zengini bir meyve. Antioksidan içeriğinin yüksek oluşuyla, kötü kolesterol düzeyini düşürmeye yardımcı oluyor. Nar, en çok Anadolu ve İran'da yetişiyor ama Ege ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde de bulunuyor.

Nar göğüs kanserini önlüyor

İsrail'de yapılan araştırmalara göre nar, kanserli hücreleri yok ederek sağlıklı hücreleri koruyor. Aynı zamanda göğüs kanseri hücrelerinin de yapılanmasını engelliyor.

narın faydaları

Kolesterolün ilacı nar suyu

Nar suyu kötü kolesterolü (LDL) düşürürken aynı zamanda iyi kolesterolü de (HDL) yükseltiyor.

Nar kan basıncını düşürüyor

Her gün düzenli olarak içilen taze sıkılmış nar suyu, kan basıncını düşürüyor.

Nar dişlere de faydalı

Diş plağının oluşumunu engelleyen nar ve nar suyu, diş hekimleri tarafından da öneriliyor.


Narın Faydaları : Narın faydaları nar suyunun faydaları kolesterolü düşüren içecekler kolesterolü düşüren yiyecekler kan basıncını düşüren diş plağına iyi gelen yiyecekler


Çok yönlü bir yeşil yapraklı sebze olan pazı,''anti-stres minerali olarak kabul edilen magnezyumla yüklüdür. Magnezyum, kasların ve sinirlerin gevşeyip rahatlamasını sağlar.

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler