Muz diyeti nasıl yapılır? Sabah muz ve oda sıcaklığında su içerek, günün geri kalan kısmında tüketilen yiyeceklerin dengelenmesini sağlar ve kilo kaybına sebep olur.

Muz Diyeti

Muz diyeti nasıl yapılır? Sabah muz ve oda sıcaklığında su içerek, günün geri kalan kısmında tüketilen yiyeceklerin dengelenmesini sağlar ve kilo kaybına sebep olur.

Muz diyeti

Muz diyetinde esas olan şey, muzu temel gıda olarak kullanmaktır. Muz diyeti ilk kez 2008 yılında Japonyada tanıtıldı ve hemen popüler oldu. Muz diyeti Hitoshi Watanabe tarafından oluşturuldu. Kendisi prevantip tıp (koruyucu tıp) uzmanıdır eşi ise eczacıdır.

Muz diyeti nasıl yapılır?

Muz diyeti, sabah muz ve oda sıcaklığında su içerek, günün geri kalan kısmında tüketilen yiyeceklerin dengelenmesini sağlar ve kilo kaybına sebep olur. Muz diyeti kolay bir diyettir. Pek çok Japon bu diyetle kilo verdiğini belirtmiştir. Peki muz diyetiyle nasıl kilo verilir? Muz, sindirim sistemini ve metabolizmayı çalıştırır. Aynı zamanda nişasta içerdiği için tokluk hissi oluşturarak, gün içinde karbonhidrat tüketme ihtiyacını önler.

Muz diyetinde içilen suyun oda sıcaklığında olması gerekir çünkü hazmın kolaylaştırılması ve açlığın önlenmesi için bu gerekmektedir. Bu muzlu diyette akşam 8den sonra bir şey yememeniz gerekir. Eğer çok açlık çekerseniz, sadece bir dilim meyve yiyebilirsiniz. Ayrıca bu diyeti yaparken geceyarısı olmadan uyumanız da gerekiyor. Çünkü araştırmalara göre uykusuzlukla kilo almak arasında sıkı bir sebep sonuç ilişkisi bulunuyor.

Muz Diyeti

Muz diyeti yaparken süt ve süt ürünleri ile alkol kullanmak yasak. Tüketilecek olan tek sıvı, oda sıcaklığındaki su olmalı.

Muz diyeti listesi

Muz diyeti yaparken muzu taze ve çiğ şeilde yemeniz gerekiyor. Hiçbir şekilde pişmiş veya kızartılmış muz yiyemezsiniz.

  1. Sabah : İstediğiniz kadar muz ve oda sıcaklığında su.
  2. Öğle yemeği : İstediğiniz bir yemek.
  3. Öğleden sonra : Saat 3-4 gibi küçük bir parça kurabiye.
  4. Akşam yemeği : Saat 8den önce istediğiniz bir yemek.
  5. Tatlı ve şeker yok.

  6. Muz Diyeti : Oda sıcaklığında su muz diyeti listesi temel gıda muz diyeti nasıl yapılır muzlu diyet sindirim sistemi metabolizmayı çalıştırır nişasta karbonhidrat tüketme ihtiyacı


    Elde edilen verilere göre şeker kalbin pompalama mekanizmasını etkilemekte ve kalpte arıza riskini artırmaktadır. Şeker temel olarak kalp krizinden sorumlu kötü kolesterolü ve trigliseridleri (bir çeşit yağ asidi) artırır.

    Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler