Muz diyeti nasıl yapılır? Sabah muz ve oda sıcaklığında su içerek başlanır, neler yenmez neler yenir örnek öğün listesi ile birlikte kilo kaybına sebep olur.

Muz Diyeti Nedir? Zararlı Mı Kilo Verdirir Mi Nasıl Yapılır?

Muz diyeti nasıl yapılır? Sabah muz ve oda sıcaklığında su içerek başlanır, neler yenmez neler yenir örnek öğün listesi ile birlikte kilo kaybına sebep olur.

Muz diyeti nedir

Muz diyetinde esas olan şey, muzu temel gıda olarak kullanmaktır. Muz diyeti ilk kez 2008 yılında Japonya'da tanıtıldı ve hemen popüler oldu. Muz diyeti Hitoshi Watanabe tarafından oluşturuldu. Kendisi prevantip tıp (koruyucu tıp) uzmanıdır, eşi ise eczacıdır.

Muz diyeti nasıl yapılır?

Muz diyeti, sabah muz ve oda sıcaklığında su içerek, günün geri kalan kısmında tüketilen yiyeceklerin dengelenmesini sağlar ve kilo kaybına sebep olur. Muz diyeti kolay bir diyettir. Pek çok Japon bu diyetle kilo verdiğini belirtmiştir. Peki muz diyetiyle nasıl kilo verilir? Muz, sindirim sistemini ve metabolizmayı çalıştırır. Aynı zamanda gün içinde karbonhidrat tüketme ihtiyacını da azaltıyor.

Muz diyetinde içilen suyun oda sıcaklığında olması gerekir çünkü hazmın kolaylaştırılması ve açlığın önlenmesi için bu gerekmektedir. Bu muzlu diyette akşam 8'den sonra bir şey yememeniz gerekir. Eğer çok açlık çekerseniz, sadece bir dilim meyve yiyebilirsiniz. Ayrıca bu diyeti yaparken gece yarısı olmadan uyumanız da gerekiyor. Çünkü araştırmalara göre uykusuzlukla kilo almak arasında sıkı bir sebep sonuç ilişkisi bulunuyor.

Muz Diyeti

Muz diyeti yaparken süt ve süt ürünleri ile alkol kullanmak yasak. Tüketilecek olan tek sıvı, oda sıcaklığındaki su olmalı.

Muz diyeti öğün listesi

Muz diyeti yaparken muzu taze ve çiğ şekilde yemeniz gerekiyor. Hiçbir şekilde pişmiş veya kızartılmış muz yememelisiniz Muz diyeti öğün listesi nasıl şimdi ona bakalım.

  1. Sabah : İstediğiniz kadar muz ve oda sıcaklığında su.
  2. Öğle yemeği : İstediğiniz bir yemek.
  3. Öğleden sonra : Saat 3-4 gibi çiğ çerez.
  4. Akşam yemeği : Saat 8'den önce istediğiniz bir yemek.
  5. Tatlı ve şeker yok.

Muz diyeti zararlı mı? Hayır, bu şekilde bir diyet listesi uyguladığınızda kilo verebilirsiniz. Ancak listede yer alan "istediğiniz bir yemek" kısmına özen göstermeniz gerekir.

Öğünlerde un ve unlu gıdalar, tahıllar tüketmmemelisiniz. Yani ekmek, makarna gibi. Elbette 1 haftada 5 kilo verdiren diyet veya bikini diyeti ya da 3 günde 5 kilo verdiren diyet gibi hızlı kilo verdiren diyetler uzun vadeli değil, kısa süreli yapılmalıdır. Çünkü vücudun bir kaç değil, pek çok vitamin ve minerale ihtiyacı vardır.


Muz Diyeti Nedir? Zararlı Mı Kilo Verdirir Mi Nasıl Yapılır?


5 saatten daha az uyuyanların, 8 saat uyuyanlara göre kalp rahatsızlıklarına yakalanma oranı %40 daha fazla.

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler