Tüm bu küçük ve pratik mutfak tüyoları işinizi oldukça kolaylaştıracak. Temizlikten dekorasyona kadar kolay ve mutfakta işinize yarayacak 10 süper bilgi.

Mutfakta İşinize Yarayacak 10 Süper Bilgi! Mutfak Tüyoları

Tüm bu küçük ve pratik mutfak tüyoları işinizi oldukça kolaylaştıracak. Temizlikten dekorasyona kadar kolay ve mutfakta işinize yarayacak 10 süper bilgi.

Kim küçük mutfak tüyolarına sahip olmak istemez ki? Dibi kir veya kireç tutan sürahi ya da çaydanlık veya demlik nasıl temizlenir? Sandviçleri taze olarak korumak için ne yapmak gerekir?

Diyelim ki evde mayonez yapıyorsunuz fakat mayonezi hazırlarken kesildi, peki şimdi ne yapacaksınız? işte tam da bu noktada pratik mutfak tüyoları hayat kurtarıcıdır.

Pilavı tekrar ısıtmak istiyorsunuz ama tane tane ve yine ilk piştiği gibi taze olsun istiyorsunuz. İşte burada mutfakta işinizi kolaylaştıracak püf noktaları devreye giriyor. Veya dolaba koyduğunuz süt bozulmak üzereyse veya sütü sindiremiyorsanız çözüm kolay.

Mutfakta işinize yarayacak pratik kolay bilgiler

Kolay mutfak tüyolarını bilen biri için cam bardak ve tabakların tertemiz ve parlak olması artık zor değil. Soğan doğrarken gözlerin yaşarmaması için ne yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? Kuru baklagilleri sadece bir gece önceden suya koymak yeterli değil.

Balık pişirirken hem içinin hem dışının aynı şekilde pişmesi için yapacağınız şey çok kolay. Limonla da temizlik yapabileceğinizi biliyor muydunuz? İşte bunların hepsinin cevabı ve çözümü var. Tüm bu mutfak tüyoları işinizi oldukça kolaylaştıracak.

Pratik kolay mutfak tüyoları

Mutfakta işinize yarayacak pratik bilgiler hem kolay hem de pek çok alanda kullanabileceğiniz türden. Yani hem temizlik için hem dekorasyon için hem de yemekler için çeşitli çözümler var.

Mesela sütlaç veya puding yaparken ya da çorba pişirirken balon şeklinde kaynamayı önlemek için, içine tahta kaşık koyabilirsiniz. Paslanmaz çelik nasıl temizlenir? bunun da kolay yolu var. İspirto ile tertemiz hale getirebilirsiniz.

Mutfak havlusuna sinen kötü kokular için, havluyu mikrodalga fırında kısa bir süreliğine ısıtabilirsiniz. Soğan nasıl karamelize edilir? Şekersiz biçimde soğanı karamelize etmek isterseniz içine bir miktar karbonat ekleyerek ocakta pişirin.


Mutfakta İşinize Yarayacak 10 Süper Bilgi! Mutfak Tüyoları


Ellerinizi sık sık yıkayın. Sıvı sabunlar yerine organik kalıp sabunları tercih edin.

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler