Çoğu kişi hep gerçek olamayacak kadar mükemmel bir kilo hedefine sahiptir. Mükemmel kilo nedir? Ne kadar kilo fazlam var?

Mükemmel Kilo Nedir?

Çoğu kişi hep gerçek olamayacak kadar mükemmel bir kilo hedefine sahiptir. Mükemmel kilo nedir? Ne kadar kilo fazlam var?

Mükemmel kilo nedir?

Herkesin aklında, olmak istediği bir mükemmel kilo vardır. Belki 20'li yaşlardaki kilonuz, belki evlenmeden önceki veya belki de bir zamanlar içine sığabildiğiniz kot pantolonu tekrar giyinebileceğiniz kilonuz. Fakat çoğu kişi hep gerçek olamayacak kadar mükemmel bir kilo hedefi düşünür ve bunun hayalini kurar. Peki

Ne kadar kilo fazlam var? Kiloyu korumak

Pek çok ülkeye ve koşullara göre mükemmel kilo kriteri değişebilir. Ne kadar kilo fazlam var diye sorduğunuzda önemli olan kendinizi mutlu ve rahat bir kiloya indirmek veya yükseltmek ve daha sonra kilo koruma diyeti ile o kiloda kalmak.

mükemmel kilo, ideal kilo

Diyetteki en önemli şeylerden biri "gerçekçi hedef"tir. Ellili yaşlarda sıfır beden olmayı hedeflemek yanlıştır. Bu hem gerçek dışı hem de sağlıksız bir hedef olabilir. Kilo verirken olumlu olmak büyük kolaylık sağlamaktadır. Diyete hazırlanmak önemlidir. Diyet yaparken, rakamlara ve hatta küsuratlara aklınızı takmak mutlaka olumsuzluk getirir. Kilo vermek zor değil bunu unutmamalısınız. Önemli olan sağlıklı yaşamaktır.

Mükemmel kilo verme

Ne bir ilaç ne bir mucize, mükemmel kilo verme yöntemi nedir? Sağlıklı beslenmek, hayatınıza sporu sokmak ve stresten uzak durmak. Hoşunuza giden bir sağlıklı beslenme listesi hazırlamak. Hem doymak, hem de sağlıklı beslenmek ile kendi mükemmel kilo verme yönteminizi oluşturmak.

mükemmel kilo egzersiz köprü hareketi

İdeal Kilom Nedir?

İdeal kilonuz belki de hiç sizin hedeflediğiniz gibi bir kilo değildir. İdeal kilo mutlak şekilde, sizin mutlu ve sağlıklı olduğunuz kilodur.

Sağlıklı ve doğal olarak zayıflamak için öneriler sayfamıza bakabilirsiniz.

Kendinize ulaşılması güç bir "mükemmel kilo hedefi" koyduğunuzda, her tartıldığınız an mutsuz olmanız kaçınılmazdır.

Unutmayın, sağlıklı olmak, bir deri bir kemik olmak anlamına gelmiyor. Huzurlu, mutlu ve sağlıklı olmalısınız. Vücudun belli bir yağ oranına sahip olması gerektiğini unutmamalısınız. Kendinizi iyi hissetmelisiniz. Hem diyet sürecinde hem de sahip olduğunuz kiloyla.

Mükemmel kilo kendinizi psikolojik ve sosyolojik olarak rahat, mutlu, huzurlu, güvende ve sağlıklı hissettiğiniz kilodur.


Mükemmel Kilo Nedir?


Su içmek yerine sıcak içecekler içmek sizi daha mutlu ediyorsa, sıcak suyun içine elma limon ve tarçın koyup içebilirsiniz.

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler