Çoğu kişi hep gerçek olamayacak kadar mükemmel bir kilo hedefine sahiptir. İdeal kilonuz belki de hiç sizin hedeflediğiniz gibi bir kilo değildir.

Mükemmel Kilo

Çoğu kişi hep gerçek olamayacak kadar mükemmel bir kilo hedefine sahiptir. İdeal kilonuz belki de hiç sizin hedeflediğiniz gibi bir kilo değildir.

Mükemmel Kilo

Herkesin aklında, olmak istediği bir mükemmel kilo vardır. Belki 20'li yaşlardaki kilonuz, belki evlenmeden önceki veya belki de bir zamanlar içine sığabildiğiniz kot pantolonu tekrar giyinebileceğiniz kilonuz. Fakat çoğu kişi hep gerçek olamayacak kadar mükemmel bir kilo hedefi düşünür ve bunun hayalini kurar.

Kiloyu korumak

Oysa kalıcı şekilde kilonuzu korumanın tek bir yolu vardır o da; mutlu olduğunuz kiloyu bulmak.

mükemmel kilo, ideal kilo

Diyetteki en önemli şeylerden biri "gerçekçi hedef"tir. Ellili yaşlarda sıfır beden olmayı hedeflemek yanlıştır. Bu hem gerçekdışı hem de sağlıksız bir hedeftir. Kilo verirken olumlu olmak büyük kolaylık sağlamaktadır. Diyete hazırlanmak önemlidir. Diyet yaparken, rakamlara ve hatta küsuratlara aklınızı takmak mutlaka olumsuzluk getirir. Kilo vermek zor değil bunu unutmamalısınız. Önemli olan sağlıklı yaşamaktır.

İdeal Kilom Nedir?

İdeal kilonuz belki de hiç sizin hedeflediğiniz gibi bir kilo değildir. İdeal kilo mutlak şekilde, sizin mutlu ve sağlıklı olduğunuz kilodur.

Kendinize ulaşılması güç bir "mükemmel kilo hedefi" koyduğunuzda, her tartıldığınızda mutsuz olmanız kaçınılmazdır.

Unutmayın, sağlıklı olmak bir deri bir kemik olmak anlamına gelmiyor. Huzurlu, mutlu ve sağlıklı olmalısınız. Kendinizi iyi hissetmelisiniz. Hem diyet sürecinde hem de sahip olduğunuz kiloyla.


Mükemmel Kilo : Mükemmel kilo kilo hedefi mükemmel hedef ideal kilo kiloyu korumak sıfır beden sağlıksız hedef kilo verirken olumlu olmak


Şeker yerine bal kullanın. Balda bulunan güçlü antioksidanlar kalp ve damar hastalıklarına karşı koruyucudur.

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler