Metabolizmayı canlandıran, hızlandıran içecekler arasında ilk sırada müthiş bir içecek!

Metabolizmayı Canlandıran Müthiş Bir İçecek!

Metabolizmayı canlandıran, hızlandıran içecekler arasında ilk sırada müthiş bir içecek!

Metabolizmayı canlandırmak için hareket etmek şart. Fakat bazı yiyecekler ve içecekler metabolizmayı canlandıran hızlandıran bir etkiye sahip.


Metabolizmanın hızlı çalışması hem organların sağlıklı olması, hem kilo almamak hem de hastalıklardan korunmak için önemli.


Metabolizmayı canlandıran hızlandıran müthiş bir içecek tarifi

Metabolizmayı canlandıran hızlandıran içecek tarifi


Bu içecek tarifini haftanın her günü hazırlayabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında müthiş bir serinletici görevi de görür.


Bu tarif için gerekli olan malzemeler şöyle :
  • 1.5 yemek kaşığı yasemin çayı
  • 1.5 yemek kaşığı yeşil çay
  • 1.5 tatlı kaşığı türk kahvesi
  • 1 tatlı kaşığı biberiye
  • 1 kabuk tarçın
  • 10-15 adet kakule tohumu

Metabolizmayı canlandıran hızlandıran içecek kür

Önce iki litre suyu kaynatın. Ocaktan aldığınız sıcak suyu termosa doldurun. Ardından içine yasemin çayı, yeşil çay ve türk kahvesini ekleyin. Daha sonra biberiye, tarçın ve kakule tohumunu koyun.

On dakika beklettikten sonra akşamdan buzdolabına koyun. Ve sabah uyandığınızda işe veya okula gitmeden önce dolaptan çıkartın, içine buz koyun ve tüm gün için.

kakule tarifi içecek


Kış mevsiminde buz koymadan da içebilirsiniz. Metabolizmayı canlandıran hızlandıran bu içecek tarifine dilerseniz bir iki adet karanfil de ekleyebilirsiniz.

Metabolizmayı canlandıran bu kürün buzdolabında en az 5-6 saat beklemesi gerekir. Bu yüzden akşamdan hazırlayıp dolaba koymak sizin için daha kolay olacaktır.


Metabolizmayı Canlandıran Müthiş Bir İçecek!


Trabzon hurması yüksek kan basıncını düşürür, cildi güzelleştirir ve yaşlanmaktan korur, antioksidan bakımından zengindir.

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler