Melisa çayı anksiyeteye iyi gelen çay olarak da bilinir. Melisa çayı diğer faydaları neler? Melisa çayı günde kaç kere içilmeli? Melisa çayının zararları da var mı?

Melisa Çayı Faydaları Nelerdir?

Melisa çayı anksiyeteye iyi gelen çay olarak da bilinir. Melisa çayı diğer faydaları neler? Melisa çayı günde kaç kere içilmeli? Melisa çayının zararları da var mı?

Melisa bitkisi nanegillerdendir. Anksiyeteye iyi gelen çay olarak da bilinir. Aynı zamanda pek çok faydaları daha vardır. Melisa çayı günde kaç kere içilmeli? Melisa çayının zararları da var mı? Bu yazımızda bunlara bakıyoruz.

Melisa çayı günde kaç kere içilmeli?

Melisa çayı günde kaç kere tüketilmeli ve nasıl içilmeli? Günde bir tatlı kaşığı kadar tüketilmeli. Peki melisa çayı nasıl yapılır? Yani bu bitkiyi nasıl hazırlayıp içmelisiniz? Suyu kaynatıp içine melisa çayını atarak. Kaynamış suda bekleteceğiniz melisa çayını günde 4 bardak içebilirsiniz.

Kimler melisa çayı içmemeli?

Tiroid hastalığına bağlı ilaç kullananlar ve HIV tedavisi sürecinde melisa çayı içilmemelidir.

Melisa Çayı

Melisa çayının faydaları neler?

Melisa çayının en bilinen faydaları arasında uykusuzluğa iyi gelmesi bilinir. Tıpkı kediotu çayı veya papatya çayı gibi uyku problemlerine ve insomniyaya iyi gelen çaylardandır.

Mide ve bağırsak üzerinde olumlu etkileri vardır. Mide ağrısına iyi gelir. Ve hazımsızlığa iyi gelen çaylardandır.

Melisanın içindeki flavanoid, fenolik asit ve diğer bileşenler bu bitkinin uçuğu geçiren en doğal tedavi yöntemi olmasını sağlar. Ağız ve genital bölgedeki herpes için kullanılır.

Fibromiyaljiye iyi gelen içecekler arasındadır.

Melisa çayı aynı zamanda unutkanlığa iyi gelen doğal besinler arasındadır. Alzaymır hastaları üzerinde de çok olumlu etkileri vardır.

Melisa çayı kilo verdirir mi? Evet. Diyet programınıza ekleyebilir ve günde iki üç bardak, en fazla dört bardağa kadar tüketebilirsiniz.


Melisa Çayı Faydaları Nelerdir?


Derin anlamlar taşıyan hedeflerle, sonuçlanmayı bekleyen düşlerle ve ifade edilmeyi gereksinen saf bir aşkla motive olduğumuzda, işte o zaman gerçekten yaşarız. // Greg Anderson

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler