Maydanoz suyunun faydaları neler? Maydanoz suyu nasıl yapılır? Kürü zayıflatır mı? Ne zaman etkisini gösterir? Maydanoz sapı, tohumu ve maske tarifleri.

Maydanoz Suyunun Faydaları | Maydanoz Kürü Zayıflatır Mı?

Maydanoz suyunun faydaları neler? Maydanoz suyu nasıl yapılır? Kürü zayıflatır mı? Ne zaman etkisini gösterir? Maydanoz sapı, tohumu ve maske tarifleri.

Maydanoz suyu neye iyi gelir?

Maydanoz suyunun faydaları neler? Maydanoz suyu nasıl yapılır? Kürü nasıl hazırlanır, zayıflatır mı? Ne zaman etkisini gösterir? Kilo vermek ve ödem atmak için mutlaka olması gerekenlerden biridir maydanoz ama sadece bu kadar etkisi yok.

maydanoz suyu kürü zayıflatır mı

En eski şifalı sebzelerden biridir, hemen hemen her şeyde kullanılabildiği için her şeye maydanoz olmak deyimi ortaya çıkmıştır. Bakalım maydanoz suyu neye iyi gelir.

 • Adet dönemini düzenlemeye
 • Kan şekerini düzenlemeye
 • Kilo ve ödem problemine
 • Kalp sağlığına
 • Kemik sağlığına

Maydanoz suyundaki vitaminler öncelikli olarak A vitamini ve C vitaminidir. Daha sonra K vitamini, folik asit ve potasyumdur.

Maydanoz suyu zayıflatır mı?

Kilo vermek, zayıflamak isteyen herkes bilir ki bunun altın kuralı gluten gibi bazı besin gruplarını günlük beslenme listesinden çıkartmak ve egzersiz yapmaktır. Fakat bazı yardımcı, metabolizma hızlandırıcı ve enerji verici doğal destekler de işin olmazsa olmazıdır.

İşte maydanoz da bu olmazsa olmazlardan biridir. Maydanoz suyu zayıflatır mı kilo verdirir mi dediğimizde özellikle ödem ve şişlik giderici harika bir içerik olduğunu da belirtmek gerekir.

kilo vermek ödem atmak karın göbek yağlarından kurtulmak için

Basit bir şekilde limon ve maydanoz ile hazırlayacağınız 1 litrelik suyu her gün tüketerek aslında hem yağ yakımını hem metabolizmayı hem de sindirim ve bağışıklık sistemini desteklemiş olursunuz.

Özellikle karın ve göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmak için kolay bir göbek eriten kür hazırlayabilirsiniz.

Maydanoz suyunun faydaları neler?

O kadar etkili ki maydanoz suyu ne zaman etkisini gösterir? bir kaç gün içinde enerjinizin arttığını, şişkinliğinizin hafiflediğini, sindirim sisteminizin düzeldiğini fark edersiniz. Şimdi bakalım maydanoz suyunun faydaları nelermiş.

 • Kanser oluşumunu engeller
 • Sindirim sistemini düzenler
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir
 • Kalp, göz, böbrek, kemik, karaciğer sağlığını destekler
 • Antibakteriyeldir
 • Antioksidandır

Özellikle antibakteriyel ve antioksidan özellikleri sayesinde akne, egzama, sivilce gibi sorunlar yaşayanlar için harika bir maydanoz suyu cilt maskesi hazırlanabilir. Tıpkı murt hambeles kadar etkilidir.

Akne için maske tarifi : Temiz suyun içine, kaynadıktan sonra maydanozu ekleyin ve altını kapatın. Soğuduktan sonra içine 2 damla limon yağı, 2 damla çay ağacı yağı ve 5 damla gül yağı ekleyin. Bu karışımı cildinizi temizlemek için tonik olarak da kullanabilirsiniz veya tonikten sonra baz olarak kullanabilirsiniz.

Maydanoz suyu neye iyi gelir

Cilt tonunu eşitlemek için maske tarifi : Kaynamış olan suyun altını kapatıp içine maydanozu ekleyin. Daha sonra 1 çay kaşığı bal ve 2 damla limon yağı ekleyin. Ölü hücreleri temizleyen, cildi parlatan ve cilt tonunu eşitleyen harika bir tarif.

Cilde parlaklık veren maske tarifi : Maydanoz yapraklarını 1 yemek kaşığı kadar yoğurdun içine ekleyin. 1 yemek kaşığı yulafla birlikte karıştırarak lapa kıvamı oluşturun. Akne, sivilce, egzama gibi sorunlarınız varsa içine 2 damla da çay ağacı yağı ekleyin ve karışımı cildinize sürüp bekletin. Haftada 3-4 gün yaptığınızda temiz, canlı ve parlak bir cildiniz oluşmaya başlar.

Maydanoz suyu zararları da var mı? Fazla miktarda kullanıldığında karaciğer ve böbrek problemlerine yol açabilir. Bazı kişilerde alerjik reaksiyona sebep olabilir. Kan inceltici ilaçlarla birlikte kullanılmamalıdır. Hamilelikte günde 35 gramdan fazla kullanılması önerilmez. Bazı kişilerde anemiye sebep olabilir.

Maydanoz suyu faydaları zararları

Özellikle maydanoz yağını az miktarda ve dikkatli kullanmak gerekir çünkü oldukça konsantre bir yağdır.

Maydanoz suyu içenler etkisini kısa sürede görmeye başlar. 1 litre maydanoz limon suyu hazırlayıp, gün içinde de salatanıza maydanoz eklemeniz kilo ve ödem sorununun çözülmesinde yeterli olacaktır.

Maydanoz suyu kürü ödem atar mı? Evet. Özellikle ödem üzerinde etkisi çoktur. Günde 10 sap tüketmek yeterli ve güvenlidir. Maydanoz suyu kürü kaç gün yapılır? Kullanacağınız maydanoz miktarına göre her gün de yapabilirsiniz. Günlük olarak 5-10 sap maydanozu geçmeyecek şekilde tüketebilirsiniz. Maydanoz suyu kürü hem idrar yolu enfeksiyonu üzerinde etkilidir hem de adet söktürücü olarak bilinen olumlu etkilere de sahiptir.

Maydanoz sapı faydaları da oldukça fazladır özellikle inflamasyon giderici, bağışıklığı güçlendiren, detoks ve antioksidan etkilidir. Bu yüzden sapıyla birlikte tüketmeye özen göstermek gerekir.

Maydanoz tohumu faydaları

Kanamayı durdurucu, ateş düşürücü, gaz giderici olan maydanoz tohumu faydaları açısından da çok önemli. Ayrıca renal kolik ağrısına iyi gelir, antiseptiktir, kabızlık gidericidir.


Maydanoz Suyunun Faydaları | Maydanoz Kürü Zayıflatır Mı?


Yapılan son araştırmalara göre; yakın arkadaşlarla görüşmek, ikili ilişkiler yaşamak, aşık olmak hastalıklardan koruyor.

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler