Lollo Rosso Nedir? Faydaları Nelerdir?

Lollo Rosso Nedir? Faydaları Nelerdir?

Lollo rosso yani kırmızı kıvırcık veya kırmızı marul olarak da geçen bu sebzenin faydaları nelerdir? Neye iyi gelir?

Lollo Rosso Nedir? Faydaları Nelerdir?

Lollo rosso yani kırmızı kıvırcık veya kırmızı marul olarak da geçen bu sebzenin faydaları nelerdir? Neye iyi gelir?

Hem lollo rosso hem de lolorosso olarak geçen bu sebze, görünüşüyle dikkat çeken lahanagiller ailesinin bir üyesi. Düzenli olarak tüketildiğinde enfeksiyonları önlüyor ve göze iyi geliyor.

Rosso İtalyancada kırmızı anlamına geliyor. Lollo rosso da aslında kırmızı kıvırcık demek. Salatalara ve sandeviçlere çok yakışan lollo rossonun faydalarına bakalım.

Lollo Rosso Faydaları Nedir?

Demir eksikliğinin pek çok değişik formu var, bunlardan birisi de demir eksikliği anemisi. Zaman zaman karşılaşılan bu durum, öğünlerimizde daha fazla demir içerikli gıdalar tüketmemizi gerektirir. Lollo rosso çok iyi bir demir kaynağıdır ve demir eksikliğine iyi gelir.

İçeriğindeki A Vitamini sayesinde gözlere iyi gelir ve daha net görebilmemizi sağlar. Gözler için ideal bir antioksidandır.

Lifli bir sebze olan lolorosso, guttaki toksinleri yok ederek kalın bağırsak kanserini engeller ve bağırsak hareketlerini düzenler.

Lollo Rosso

İçeriğindeki C Vitaminiyle bağışıklık sistemini düzenleyen lollo rosso, özellikle kış aylarında gribe karşı doğal aşıdır.

Hamilelikte lollo rosso yemek ise içeriğinde bulunan folik asit ve B Vitaminleriyle fetustaki nöral tüp defektleri riskini düşürür. Yani özürlü doğumları engellemeye yardımcı olur.

Doğal bir antioksidan olan lollo rossonun cilde faydaları da var. Bunlardan en önemlisi cildi gençleştirmesi, sivilce ve akneyi önlemesi.

Hemen hemen tüm kıvırcık ailesi, anksiyete ve uykusuzluğa iyi gelir. Antik çağda da tüketilen kıvırcıkların sinir sistemini düzenlediği o zamanlardan bilinirdi. Kırmızı marul olarak da geçen lolla rosso da bu ailenin en önemli üyelerinden biri.


Lollo Rosso Nedir? Faydaları Nelerdir? : Kırmızı marul lolorosso lollo rosso Lollo Rosso Faydaları Nedir Lollo Rosso Nedir demir eksikliği anemisi göze iyi gelen yiyecekler sivilceyi engelleyen yiyecekler demir eksikliğine iyi gelen yiyecekler lollo rossonun cilde faydaları Lollo Rosso Faydaları Nelerdir hangi yiyeceklerde demir var
Lollo Rosso Nedir? Faydaları Nelerdir? hakkında detaylı bilgi alabileceğiniz sayfadasınız. Kırmızı marul lolorosso lollo rosso Lollo Rosso Faydaları Nedir Lollo Rosso Nedir demir eksikliği anemisi göze iyi gelen yiyecekler sivilceyi engelleyen yiyecekler demir eksikliğine iyi gelen yiyecekler lollo rossonun cilde faydaları Lollo Rosso Faydaları Nelerdir hangi yiyeceklerde demir var konularında merak ettiğiniz ve bilmek istediğiniz her şeye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.