Limonun cilde faydaları nelerdir? Cildi gençleştiren limon kırışıklıkları önler, lekeler için limon maskesi yapabilirsiniz.

Limonun Cilde Faydaları Nelerdir?

Limonun cilde faydaları nelerdir? Cildi gençleştiren limon kırışıklıkları önler, lekeler için limon maskesi yapabilirsiniz.

Limonun cilde faydaları neler?

Zamanla cilt yaşlanır, gözenekler genişler, tıkanır, kırışıklıklar artar ve cilt sarkmaya başlar. Bu değişimler elbette ki tümüyle ortadan kaldırılamaz; ancak görünümünü azaltmak mümkündür.

Limon ciltte mucizeler sebep olan büyük bir yardımcıdır.


Limon cildi gençleştirir

Çevre kirliliği, stres, güneş ışınları cilde olumsuz etkide bulunur. Bu olumsuzluklara karşı limon iyi bir kurtarıcıdır. İçerisinde bulunan C vitamini ciltte biriken toksinleri temizleyerek cilde gençleştirici etki yapar.

Limon güçlü bir antioksidandır. Kırışıkları açar ve kırışıklık oluşumunu önler.

Limonun cilde faydaları nelerdir

Limon suyuyla cilt bakımı

Pamuk yardımıyla cilde sürüldüğünde hafif bir yanma hissedilebilir. Bu durumda hassas ciltler limon suyunu su ile seyreltebilir. Böyle devam edildiğinde cilt pürüzsüz ve gergin olacaktır.

Cilt lekeleri için limon maskesi

Beyazlatıcı özelliğinden dolayı ciltteki lekelerin görünümünü azaltır. Cilt lekelerinin üzerine direkt uygulanabilir. Cilt sağlığı için yaz aylarında kür uygulandıktan sonra dışarı çıkılması gerekirse bu bölgeye yüksek faktörlü güneş kremi sürülmelidir.

Cilt yağlı ve gözenekleri genişse buna bağlı siyah nokta ve sivilce problemi yaşanması olasıdır. Gece yatmadan önce cilde uygulanan limon suyuyla sabah yenilenmiş bir ciltle güne merhaba denebilir.


Limonun Cilde Faydaları Nelerdir? : Cilt lekeleri için limon maskesi doğal gençleştirici limonun cilde faydaları nelerdir limon suyuyla cilt bakımı cilt sağlığı için kür yüksek faktörlü güneş kremiSık sık ve azar azar yemek bilinenin aksine sağlıklı değildir. Günde 2 öğün yiyin. Sağlıklı protein ve sebzelerle dolu tabaklar hazırlayın.

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler