Limonun cilde faydaları nelerdir? Cildi gençleştirir, besler, kırışıklıkları önler, lekeler için limon maskesi yapabilirsiniz.

Limonun Cilde Faydaları Nelerdir? Lekeler İçin Maske Tarifi

Limonun cilde faydaları nelerdir? Cildi gençleştirir, besler, kırışıklıkları önler, lekeler için limon maskesi yapabilirsiniz.

Limonun cilde faydaları neler?

Zamanla cilt yaşlanır, gözenekler genişler, tıkanır, kırışıklıklar artar ve cilt sarkmaya başlar. Bu değişimler elbette ki tümüyle ortadan kaldırılamaz; ancak bunları azaltmak mümkündür.

Limonun cilde faydaları nelerdir

Limon ciltte mucizelere sebep olan büyük bir yardımcıdır. Cildi güzelleştirir.

Çevre kirliliği, stres, güneş ışınları cilde olumsuz etkide bulunur. Bu olumsuzluklara karşı limon iyi bir kurtarıcıdır. İçerisinde bulunan C vitamini ciltte biriken toksinleri temizleyerek cilde gençleştirici etki yapar.

  • Susuzluğu giderir
  • Çok iyi bir C vitamini kaynağıdır
  • Kilo vermeyi destekler
  • Cildi canlandırır
  • Sindirimi kolaylaştırır
  • Ağız kokusunu giderir
  • Böbrek taşı oluşumunu engeller

Limonun faydaları tüm vücut için azımsanamayacak kadar çoktur. Hem dışarıdan uygulanabilir hem de çilekli limonata tarifi gibi lezzetli tariflerle içilebilir. Güçlü bir antioksidandır ve limonun cilde faydalarının başında lekeler üzerindeki olumlu etkileri ve kırışıklık oluşumunu önlemesi gelir.

Hücre yenileyen, cildi gençleştiren güzelleştiren yenileyen besinler listesi

Cilt lekeleri için limon suyu kullandığınızda, eğer cildiniz kuruysa veya karma ise, ardından mutlaka nemlendirici kreminizi de uygulamanız gerekir.

Limon suyuyla cilt bakımı

Buz kaplarına limon suyu ve su veya maden suyu ya da limon suyu ve yoğurt ile karıştırarak hazırlayacağınız bir cilt bakım kürü cildi besler, kırışıklıkları azaltır, lekeleri giderir.

Cilt lekeleri için limon maskesi

Pamuk yardımıyla cilde sürüldüğünde hafif bir yanma hissedilebilir. Bu durumda hassas ciltler limon suyunu su ile seyreltebilir. Böyle devam edildiğinde cilt pürüzsüz ve gergin olacaktır.

Cilt lekeleri için limon maskesi

Cilt lekeleri için karbonat limon tarifini mutlaka duymuşsunuzdur. Beyazlatıcı özelliğinden dolayı ciltteki lekelerin görünümünü azaltır. Cilt lekelerinin üzerine direkt uygulanabilir. Cilt sağlığı için yaz aylarında kür uygulandıktan sonra dışarı çıkılması gerekirse bu bölgeye yüksek faktörlü güneş kremi sürülmelidir.

Ödemden eser bırakmıyor! Dukan birası nasıl yapılır?

Cilt yağlı ve gözenekleri genişse buna bağlı olarak siyah nokta ve sivilce problemi yaşanması olasıdır. Gece yatmadan önce cilde uygulanan limon suyuyla sabah yenilenmiş bir ciltle güne merhaba denebilir.


Limonun Cilde Faydaları Nelerdir? Lekeler İçin Maske Tarifi


Gülün! Somurtmak yerine gülmeyi tercih eden kişilerde kalp krizi ve bağışıklık hastalıkları olasılığı %50 daha az.

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler