Leptin diyeti nedir? Kaç kilo verilir? Leptin hormonu diyeti nasıl yapılır, neler yenir? Direnci nasıl kırılır? Enerji yükselten örnek menü nasıl olmalıdır.

Leptin Hormonu Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

Leptin diyeti nedir? Kaç kilo verilir? Leptin hormonu diyeti nasıl yapılır, neler yenir? Direnci nasıl kırılır? Enerji yükselten örnek menü nasıl olmalıdır.

Leptin diyeti az yiyerek enerji yükseltmek konusunda aradığınız şeydir. Leptin hormonu diyeti nedir nasıl yapılır sorularıyla birlikte örnek menü nasıl olmalı bakalım.

Daha önce leptin direnci nedir nasıl düzelir isimli bir yazı paylaşmıştım. leptin hormonu diyeti
Bugün ise leptin hormonu diyeti nasıl yapılır buna bakacağız. Hemen başlayalım çünkü önemli detaylar içeriyor.

Leptin hormonu diyeti nasıl yapılır

Tüketilen yiyeceklerin kaliteli, organik, katkısız olması leptin hormonu diyetinde çok önemlidir. Beslenme programına uydukları taktirde leptin diyeti yapanlar enerji seviyelerinin yükseldiğini hemen fark ederler.

Amaç kilo vermek veya hızlı bir şekilde zayıflamak değildir, ki bu amaçla bikini diyeti veya 1 haftada 5 kilo verdiren diyet gibi diyet çeşitleri arasından seçin yapılabilir.

Burada amaç ister zayıf olun ister kilolu, sağlıklı bir bedene sahip olmaktır. Bir yaşam şeklidir ve beş kurala dayanır.
  • Akşam yemeğinden sonra hiç bir şey yemeyin
  • Günde en fazla 3 öğün yiyin
  • Çok büyük porsiyonlar tüketmeyin
  • Kahvaltıda protein tüketin
  • Karbonhidrat tüketimini azaltın

Leptin hormonu diyeti örnek menü şu şekilde olabilir. Tabağınızın yarısı protein, çeyreği sebze, diğer çeyreği karbonhidrat. Elbette gluten intoleransı veya candida gibi bir sorununuz yoksa.

Tavuk, balık, yumurta, et ve pirinç, patates, balkabağı, mısır, ekmek yanında marul, roka, nane, lolo rosso, maydanoz ile yapılmış bir salata veya karnabahar, brokoli buğulama ile sağlıklı bir tabak oluşturabilirsiniz.

Enerjimi yükseltmek için ne yapmalıyım

Orman meyveleri, sağlıklı yağlar, sebzeler, baklagiller, yeşillikler, katkısız kırmızı ve beyaz et gibi leptin hormonunu artıran yiyecekler tüketerek ve yukarıdaki beş kuralı uygulayarak enerjimi yükseltmek için ne yapmalıyım sorusunun cevabına ulaşmış olursunuz.

Öğün dışında atıştırmamak, şeker ve karbonhidrattan yoğun gıdalar tüketmemek enerji yükseltmenin yolu olarak bilinir. Bunlara ek olarak elbette stres yönetimi ve düzenli egzersiz de çok önemlidir.

Hareketsiz bir yaşama sahipseniz, veya hareketlisiniz ancak bu hareket kas kütlenizi artıracak türden değilse kendimi hep yorgun hissediyorum demeniz kaçınılmaz olacaktır.

Özellikle stresli bir yaşamınız varsa psikolojiye iyi gelen yiyecekler de tüketebilirsiniz.


Leptin Hormonu Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?


1 adet olgun Trabzon hurmasını tüketmek, tatlı ihtiyacınızı en sağlıklı şekilde giderebilir. Çünkü olgun olanlanların jölemsi, pudingimsi bir kıvamı vardır.

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler