Kombu çayı nedir? Kombu çayının öyle yararları var ki! Faydaları arasında en önemlisi asit üretimini azaltması...

Kombu Çayı Nedir? Faydaları Nelerdir? Kombucha Hakkında Her Şey!

Kombu çayı nedir? Kombu çayının öyle yararları var ki! Faydaları arasında en önemlisi asit üretimini azaltması...

Kombu çayı nedir?

Kombu çayı, Çinlilerin yüzyıllardır ölümsüzlük iksiri olarak içtikleri içecektir. Yeşil çaydan veya siyah çaydan fermente edilir ve tadı da tatlı sirke gibidir. Peki kombu çayı neden meşhur oldu?

kombu çayı nedir


Kombu çayının içindeki maya ve bakterilerin, günümüz insanının pek çok sağlık sorunlarını çözebileceği iddia ediliyor. Özellikle Asya marketlerinde hızla yerini alan kombucha pek çok fayda sağlıyor.

Kombu çayının faydaları nelerdir?

Yaşımız ilerledikçe midenin asit üretimi azalıyor ve bu da hazımsızlığa yol açıyor. Kombuchayı yemekten önce içtiğinizde midedeki asidi düzenliyor ve hazmı kolaylaştırıyor.

Probiyotik maya ve mikroplar içerdiği için, zararlı organizmaların sindirim sistemine ulaşmasını engelliyor.

kombucha çayı nedir


Fermante bir içecek olduğu için çok fazla tüketilmemelidir. Çünkü kombu çayı şişkinlik ve gaz gibi yan etkiler gösterebilir.

Kombucha çayının yararı nedir?

Kombucha çayı yüksek kan şekeri seviyesini düzenler, yüksek kolesterolü düzenler, içindeki antioksidanlar sayesinde kanseri önler, antimikrobiyal etkisi vardır, iyi bir probiyotik kaynağıdır, mide ülserine karşı koruyucudur, karaciğeri korur.


Kombu Çayı Nedir? Faydaları Nelerdir? Kombucha Hakkında Her Şey! : Kombu çayı nedir kombucha çayının yararı midede asidi düzenleyici ölümsüzlük iksiri kombu çayının içindekiler kombu çayının faydalarıHem ağzınız tatlansın hem de besin değeri yüksek, enerji veren bir şey yemiş olun : Hurma!

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler