Kirazın faydaları nelerdir? Kiraz suyu yapımı ve tarifler. Kiraz zayıflatır mı?

Kiraz Suyu Yapımı ve Faydaları

Kirazın faydaları nelerdir? Kiraz suyu yapımı ve tarifler. Kiraz zayıflatır mı?

Kirazda bulunan yüksek seviyedeki antioksidanlar serbest radikallerin verebileceği zararlarla savaşır ve sağlıklı hücreleri korur.

Kiraz suyunun faydaları

Spordan önce kiraz yemek veya kiraz suyu içmek faydalıdır çünkü potasyum açısından zengin olan bu meyve vücuttaki elektriksel vurulara yol gösterir. Aynı zamanda kan basıncını, kas oluşumunu, sinir uyarılarını, kalp hızını, sindirimi ve pH dengesini korur.

Kirazın faydaları

Artrit ağrısına iyi gelen eklem ağrılarını geçiren meyve kirazdır. Tüm gücüyle vücuttaki ve organlardaki iltihaplarla savaşır.

Kirazda bulunan ve ona kırmızı rengini veren flavanoid, mükemmel bir antioksidan ve virüs önleyicidir.

Kiraz zayıflatır mı?

Kiraz zayıflamaya yardımcı olur ve uyku düzeninde sorun yaşayanlar için müthiş bir meyvedir çünkü aynı zamanda uyku hormonu denilen melatonin hormonunu yükseltir. Zayıflama sürecinde uyku düzeni önemlidir. Kiraz ve kiraz sapı aynı zamanda şişkinliği geçiren ve ödem söktüren meyvedir. Özellikle karın bölgesindeki yağlardan kurtulmak için ideal bir çözümdür.

Kiraz suyu yapımı

Mevsiminde yiyeceğiniz kiraz, saplarıyla birlikte sıcak suyun içine koyup bekletip içeceğiniz kiraz suyu, blender ile hazırlayacağınız kiraz püresi veya organik kiraz sirkesi yukarıda saydığımız tüm faydaları sağlar.

Kiraz suyu

Kiraz suyu yapımı için, blendera bir bardak kiraz ve yarım bardak su ilave edin. Blenderı çalıştırın. Kirazları çektikten sonra süzgeçten geçirerek çekirdeklerini ayırın.

Bir başka kiraz suyu tarifi olarak isterseniz önce kirazlarını çekirdeklerini çıkartabilirsiniz. Ve ardından blenderda çekebilirsiniz veya ezebilirsiniz.

Kiraz smoothie yapmak için ise yine çekirdeklerinden ayırdığınız kirazın içine limon veya yoğurt ekleyebilir ve o şekilde de sağlıklı bir içecek oluşturabilirsiniz.


Kiraz Suyu Yapımı ve Faydaları : Artrit ağrısına iyi gelen Kiraz zayıflatır mı eklem ağrılarını geçiren Kiraz suyunun faydaları şişkinliği geçiren Kiraz suyu yapımı ödem söktüren meyve karın bölgesindeki yağlardan kurtulmak kiraz suyu tarifi


Kansere karşı en koruyucu meyvelerden biri çekirdekli kara üzümdür.