Uzun yaşamın sırrı kiraz neye iyi gelir? Faydaları zararları neler? Kiraz kilo verdirir mi? Kiraz kalori olarak da yararları açısından da harika bir meyve.

Kiraz Neye İyi Gelir? Faydaları Zararları Neler? Kalorisi Nedir?

Uzun yaşamın sırrı kiraz neye iyi gelir? Faydaları zararları neler? Kiraz kilo verdirir mi? Kiraz kalori olarak da yararları açısından da harika bir meyve.

Uzun ve sağlıklı bir yaşamın sırrı kiraz neye iyi gelir? Faydaları zararları nelerdir? Kiraz kilo verdirir mi? Kiraz kalori olarak da yararları açısından da harika bir meyve.

Kiraz kalori açısından da harika bir meyve

100 gram kirazda sadece 50 kalori var. Ayrıca lif açısından zengin olan bu meyve çok iyi bir protein, A vitamini ve C vitamini kaynağı.

Tıpkı vişne gibi antioksidan özellikleri oldukça fazla olan kirazın faydaları neler ona bakalım.

kirazın faydaları nelerdir

Kirazın faydaları ve zararları neler?

Yaz aylarını şenlendiren kiraz, gerek kiraz suyu gerekse meyve olarak tüketildiğinde çok faydalı.

  • Uykusuzluğa çok iyi gelir
  • Kilo vermeye yardımcı olur
  • Hafızayı güçlendirir
  • Yüksek tansiyona iyi gelir
  • Kalp ve damar hastalıklarını önler
  • Enflamasyonu azaltır
  • Yaşlanmayı geciktirir
  • Vücudun pH dengesini düzenler
  • Enerji verir

Özellikle akşam saatlerinde kiraz tüketmek kaliteli bir uyku deneyimlemenize ve uyku düzenini sağlamanıza çok yardımcı olur.

Kirazın yararları olduğu gibi zararları da var mı?

Harika faydalarının yanı sıra kirazın zararları sadece fazla tüketildiğinde ortaya çıkar. İçindeki bitkisel lif dolayısıyla, çok fazla kiraz yerseniz mide bağırsak sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz. Bunlar gaz, şişkinlik ve kramp olabilir.

kirazdaki vitaminler mineraller

Kirazdaki vitaminler ve mineraller nelerdir?

Kirazdaki vitaminler : A vitamini, C vitamini, b6 vitamini, K vitamini. Kirazdaki mineraller : Demir, magnezyum, beta karoten, kalsiyum, bakır, fosfor, manganez, çinko.

Kara lahana neye iyi gelir?

Gençleşmek için doğal formül

Hastalıklarla savaşan, gençleştiren, vücuda hem içten hem dıştan faydalar sağlayan kiraz yazın bol bol tüketebileceğiniz bir meyve. Kirazı yedikten sonra saplarını da atmayın ve biriktirin. Çünkü tüm kış boyunca kiraz sapı çayı yapıp içmeye devam edebilirsiniz. Hem ödem atmak için hem sakinleştirici ve grip nezleden koruyucu etkisi vardır.

Tıpkı çilekli limonata gibi kirazlı limonata da yapabilirsiniz. Tarifi birebir çilek yerine kiraz ile hazırlayabilirsiniz.

Kiraz neye iyi gelir

kiraz neye iyi gelir

Felç riskini azaltır, kaliteli bir uyku sağlar, yüksek tansiyona iyi gelen şeyler arasındadır, alzheimer önleyicidir, kanser önleyicidir, kas ağrılarını geçirir, cinsel gücü artırır, tansiyonu dengeler, enflamasyonu azaltır, hafızayı güçlendirir.

Kiraz kilo verdirir mi? Zayıflatır mı?

Evet kiraz kilo verdirir ve özellikle karın göbek bölgesindeki yağlar, şişkinlik ve ödem için birebirdir. Hem kalorisi düşüktür hem de içindeki lif sizi tok tutar. Kiraz zayıflatır mı dediğimizde çok fazla miktarda tüketmenize gerek kalmadan kilo verdirici etkisini gözlemleyebilirsiniz.

Kirazdaki B vitamini, riboflavin ve B6 vitamini enerji verir. Tıpkı zencefil gibi metabolizmayı canlandırır. Bu da zayıflamaya yardımcı olur.


Kiraz Neye İyi Gelir? Faydaları Zararları Neler? Kalorisi Nedir?


Kalp sağlığınız için kuru fasulye ve sarımsak yiyin.

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler