Kilo koruma diyetinde listedeki istediğiniz her şeyi yiyebilirsiniz. Kilo korumanın püf noktaları neler? Kilo nasıl korunur?

Kilo Koruma Diyeti | Kilo Korumanın Püf Noktaları

Kilo koruma diyetinde listedeki istediğiniz her şeyi yiyebilirsiniz. Kilo korumanın püf noktaları neler? Kilo nasıl korunur?

Kilo vermek ve kilo koruma diyeti

Dişinizi tırnağınıza taktınız ve zorlu bir diyetle kilo verdiniz. Fakat şimdi o kiloları geri alıyorsunuz. Bu çok normal. Neden mi? Kilo vermek sürecinden sonra kilo korumanın püf noktalarını da bilmeli ve uygulamalısınız. yoksa kiloları geri alırsınız.

Hızlı Kilo Vermek

Hızlı kilo vermek hem psikolojiniz hem de vücudunuz için zararlı. Alışık olmadığınız bir yeme biçimini, vücudunuza ve zihninize oturtmaya çalışarak farklı bir disipline giriyorsunuz. Bu disiplini kısa süre uyguluyorsunuz. Peki sonra ne oluyor? Elbette bu "geçici disiplin"i bedeniniz reddediyor ve "ben buna alışık değilim, bana alışık olduğum şeyi ver" diyor. Siz de o zorlu diyet döneminden sonra, ona alışık olduğu şeyi tekrar vermeye başlıyorsunuz. Bu durumda da verdiğiniz kiloları elbette geri alıyorsunuz.

Bu sefer eskisinden daha çok çabalayarak, yine kilo vermeye uğraşıyorsunuz ama veremiyorsunuz. Buna yoyo etkisi deniyor.

kilo koruma diyeti rejim öncesi sonrası

Kilo koruma diyeti

Defalarca belirttiğim gibi; kilo vermek, diyet yapmak kısa süreli bir işlem değildir. Olmamalı da. Öyle olduğunda, mutlaka geri kilo alırsınız. Bunu bir yaşam formu haline getirmek durumundasınız. Kötü yağları hayatınızdan çıkartmalısınız. Diyet çeşitleri arasından, hayatınız boyunca yapabileceğiniz bir diyet seçmelisiniz. Kilo koruma diyeti, hayatınız boyunca uygulamanız gereken bir programdır. Kilo koruma diyetinde istediğiniz ve sevdiğiniz her şeyi yiyebilir içebilirsiniz ama adı üstünde "koruma" yani sabit olan kilonuzu koruyarak, dengeleyerek bunu yapmalısınız.

Kilo korumanın püf noktaları | Kilo koruma listesi

Kilonuzu koruyabileceğiniz sağlıklı yaşam biçimini hayatınıza adapte etmelisiniz. Peki şu anki kilonuzu korumak için neler yapmak gerekir? Kilo korumanın püf noktaları neler? Buyurun size kilo koruma listesi. Bu listedeki istediğiniz her şeyi yiyebilirsiniz.

Kahvaltıya dikkat edin : Güne kahvaltı ederek başlamak zorunda değilsiniz. Uyandıktan sonra, ne zaman isterseniz o zaman kahvaltı edin. Fakat kahvaltıda tatlı, şekerli, karbonhidratlı yiyecekler tüketmeyin. karatay diyetine uygun şekilde kahvaltı ederseniz, uzun saatler boyunca acıkmazsınız.
Günde kaç öğün yemek yemeliyim? : Günde tek öğün de yiyebilirsiniz, iki öğün de ama üç öğünü geçmeyin. Unutmayın atalarımız bazen sadece haftada bir öğün yiyorlardı. Gayet güçlü ve sağlıklılardı.
Yağlı yiyin : Yanlış okumuyorsunuz. Sağlıklı yağlar sizi tok tutar. Kilo korumak için astronot diyeti iyi bir seçim olabilir.
kilo koruma listesi Porsiyonlarınıza dikkat edin : Patlayana kadar yemeyin, tatmin olana kadar yiyin. Doyduğunuzu hissedin.
Mutlaka egzersiz yapın : Hoşunuza giden aktiviteler bulun ve sıkılmayacağınız şekilde uygulayın. Yürümek, koşu, yüzmek, bisiklete binmek gibi egzersizler yağ yakar ve kas oranını yükseltir.
Su için : Günde en az 8 bardak su için. Su, sağlıktır unutmayın. Vücudun etkili olarak işlevini yerine getirebilmesi için günde ortalama iki litre su içmek gerekir. Belirli miktarda su içmek enerji verir ve metabolizma hızını yükselterek kilo vermeyi kolaylaştırır.
Tartılın : Her sabah değil, haftada sadece bir kez tartılın ve nasıl gittiğine bakın. Kilonuzu kontrol edin ve gerekli önlemleri alın. Tartılmayı alışkanlık haline getirin. Tartıdan kaçmak, sorunu çözmez unutmayın.


Kilo Koruma Diyeti | Kilo Korumanın Püf Noktaları


Gülün! Somurtmak yerine gülmeyi tercih eden kişilerde kalp krizi ve bağışıklık hastalıkları olasılığı %50 daha az.

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler