Karındaki yağlar neden olur? Göbek ve karın bölgesindeki yağlardan kurtulmanın yolları neler? Bunlar nasıl erir gider? Kolay bir şekilde kilo vermek mümkün.

Karındaki Yağlar Neden Olur? Nasıl Erir Gider?

Karındaki yağlar neden olur? Göbek ve karın bölgesindeki yağlardan kurtulmanın yolları neler? Bunlar nasıl erir gider? Kolay bir şekilde kilo vermek mümkün.

Karındaki yağlar hem göbek bölgesinde hem de onun alt kısmında oluşabilir. Neden olur? Nasıl erir? Karın bölgesindeki yağlar nasıl gider? Bu yazımızda bakalım.

Çoğu kişi buradaki yağlanmadan görsel olarak rahatsızlık duyar. "Ne giyinirsem giyineyim, karnım çıkıyor ve bu beni çok rahatsız ediyor. Kıyafetler üstümde güzel, düzgün durmuyor." diye şikayet eder. Karındaki Yağlar Neden Olur? Nasıl Erir Gider?
Ancak bu yağların, pek çok hastalığın işareti olduğu da uzunca bir süredir anlatılmakta. Bu yüzden önce karındaki yağlar neden olur bakalım ve nerelerde yanlış yapıyoruz öğrenelim.

Karındaki yağlar neden olur?

Karın bölgesindeki yağlardan nasıl kurtulurum diyenler öncelikle bunlar nereden geldi, bunu bilirlerse çözüm çok daha kolay olacaktır.
 • Trans yağlar
 • Alkol, kahve tüketimi
 • Hareketsizlik
 • Şekerli yiyecek ve içecekler
 • Stres ve uyku sorunları
 • Hamur işi ve unlu gıdalar tüketmek
 • Lifsiz ve düşük proteinli beslenmek

Bu listeye genetik faktörler de eklenebilir ancak tüm genetik faktörlerin etkisi %25 civarındadır. Yani bir kişi "Bizim ailede şeker hastalığı var o yüzden ben de kesinlikle şeker hastası olacağım." diyorsa, aslında olmama ihtimalinin daha yüksek olduğunu bilmelidir.

Trans yağ içeren besinler hangileri buradan bakabilirsiniz. Beslenmenizden ilk önce bunları çıkartmanız gerekiyor.

Daha sonra iyi yağlar kötü yağlar neler öğrenip, bunlarla yer değiştirmek gerekiyor. karın göbek bölgesindeki yağları eriten besinler
Bu kısmı hallettikten sonra göbek bölgesindeki yağları eriten besinleri hayatınıza sokmanız gerekiyor. Karın göbek yağlarından kesin bir şekilde kurtulma yolunu birazdan anlatacağım.

Trans yağlar, alkol, kahve tüketimi, şekerli yiyecek ve içecekler ile hamur işi ve unlu gıdalar belki de yaşam şeklinizi özetliyor. Yani bir paket cips veya bisküvi yemek sizin için günlük, sıradan bir aktivite olabilir.

Ancak tüm bunlar vücutta iltihap oluşturuyor ve insülin direncine, kalp krizi riskine, bağışıklık sistemi hastalıklarına ve pek çok kanser türünün oluşmasına yol açıyor.

Tatlı krizi neden gelir ve neden karbonhidrat yemek isteriz yazılarım bu noktada ilginizi çekebilir.

Karındaki yağlar nasıl erir gider?

Şunu içerseniz veya bunu yerseniz karındaki yağlar hemen eriyor demek mümkün değildir. Bu şekilde pazarlanan ürünlerin de etkili olmadığını hatta belki de zararlı olduğunu fark etmemiz gerekir. Bunların bir tek şey yaparak çözülebilen sorunlar olmadığını kabullenmek, yapmamız gereken ilk şeydir.

Ama elbette çözümü var. Şimdi bakalım karındaki yağlar nasıl erir gider diye düşünüyorsak neler yapmalıyız?
 • Sebze, meyve, protein tüketmek
 • Günde ortalama 2 litre su tüketmek
 • Kahve, alkol ve şekerli gıdalar yerine bitki çayı içmek
 • Stres yönetimi yapmayı öğrenmek
 • Haftada ortalama 3-4 gün egzersiz, yürüyüş yapmak
 • Fastfood ve paketlenmiş market ürünlerinden uzak durmak
 • Uyku düzeni sağlamak (karanlıkta uyumak)
 • Uyumadan en az 4 saat önce yemeyi bırakmak

Liste size şu anda alışkın olduğunuz beslenme ve yaşam stilinden belki çok uzak gelebilir. Ancak hem kilo vermek istiyorsanız hem de karın göbek yağları nasıl eritilir diye düşünüyorsanız çözüm kesinlikle bu listedir.

Bu yaşam şekline geçişi çok kolaylaştıracak bir yöntem söylemek isterim size. Her şeyi bir anda yapmayın. Bunun yerine tek tek yapın. Örneğin ilk önce günde ortalama 2 litre su içmeyi kendinize hedef koyun. Daha sonra şekerli ve asitli içecekleri hayatınızdan çıkartın. Bunun için genellikle carnivore diyeti tavsiye edilmektedir.

Tek tek ele alma yöntemiyle, listede yer alan tüm maddeleri belli bir süre içinde yapıyor olacaksınız. Bu gerçekleştiğinde ise zaten farkı gözle görülür bir biçimde siz de fark edeceksiniz. karındaki yağlardan kurtulmanın yolları
İstediğiniz zaman hareket alanları oluşturabilirsiniz. Oturarak çalışıyorsanız, belli saatlerde yarım saat bile olsa yürüyüş veya egzersiz yapabilirsiniz. Su şişenizi elinizin altında bulundurun. Yiyeceklerinizi buğulama, haşlama olarak tüketmeye dikkat edin. Ve yatmadan en az 4 saat önce, meyve de dahil olmak üzere yeme işini bitirin.

Karındaki yağlardan kurtulmanın yolları bunlar. Denemeye başladığınızda kısa bir süre sonra farkı hemen hissetmeye başlayacaksınız.


Karındaki Yağlar Neden Olur? Nasıl Erir Gider?


Magnezyum eksikliği, yüksek kan basıncı, düzensiz kan şekeri ve baş ağrılarına yol açar.

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler