Kanserin doğal ilacı tarçın elması! Faydaları neler? Tarçınelması ve tarçın elması yaprağı nelere iyi gelir? İçindeki vitaminler ve mineraller.

Kanserin Doğal İlacı Tarçın Elması

Kanserin doğal ilacı tarçın elması! Faydaları neler? Tarçınelması ve tarçın elması yaprağı nelere iyi gelir? İçindeki vitaminler ve mineraller.

Hint ayvası familyasından olan tarçın elması diğer adıyla graviola, ananasa ve muza benzer kremsi bir tada sahiptir. Tarçın elması ağacı 6 metreye kadar büyümektedir. Tek başına da yenilebilen tarçınelması çoğunlukla çorbalara, tatlılara ve dondurmalara eklenerek tüketilir.

tarçın elması

Elma tarçını vitaminler ve mineraller

Elma tarçınının özellikle posası da yenilmeli çünkü posasında potasyum, c vitamini ve besinsel lif var. Ancak şeker bakımından da zengin. Bir bardak tarçınelması posasında 30 gram kadar şeker var.

Tarçın elması faydaları neler?

Tarçın elması alkaloidler, saponin, terpenoit, flavanoid, kumarinler, laktonlar, antrakinon, tanenler, kalp glikozidleri, fenoller ve bitki sterolleri gibi önemli antioksidanları içerdiği için hücrelerin hasara uğramasını engeller.

Yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan göz hastalıklarını içeriğindeki C vitamini, E vitamini, beta karoten ve çinko sayesinde önlediği kanıtlanmıştır.

Tarçın elması yaprakları kanal köklerinde iltihap giderici ve ilhitap sökücü bir etkiye sahiptir. Bu alanda kullanılan kimyasal çözümlerle karşılaştırılamaz bile.

tarçın elması

Kanserin doğal ilacı tarçın elması

Graviola yaprağındaki antioksidan enzimler ve serbest radikalleri temizleme özelliği kanserin doğal ilacı olarak kabul ediliyor. Kanser hücresini meydana getiren adenozin trifosfat üretimini durdurarak, kanser hücrelerini öldürüyor.

Nerbraska Üniversitesinde yapılan araştırmada, tarçın elmasının pankreas kanseri için doğal çözüm olduğunu kanıtladı. Yapılan araştırmalarda, tarçın elması yaprağı kullanılan hastalarda özellikle pankreas kanserinde kötü hücrelerin çoğalması ve büyümesi önlendi.

tarçın elması

Tarçın elması nelere iyi gelir?

Tarçın elması ishali tedavi eder, romatizma ve romatizmaya bağlı ağrıları geçirir, saçın daha güçlü ve kalın çıkmasını sağlar, yüksek tansiyonu tedavi eder, analjezik özelliğinden dolayı doğal ağrı kesicidir, bağışıklık sistemini güçlendirir ve stresi azaltır.


Kanserin Doğal İlacı Tarçın Elması


Fazladan şeker tüketimi kalp hastalıklarına yakalanma riskini artırır.

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler