Kabağın faydaları nelerdir? Kabakta hangi vitaminler vardır? Kabak hangi hastalıklara iyi geliyor? Kolay diyet kabak yemeği tarifi...

Kabağın Faydaları Nelerdir?

Kabağın faydaları nelerdir? Kabakta hangi vitaminler vardır? Kabak hangi hastalıklara iyi geliyor? Kolay diyet kabak yemeği tarifi...

Kabağın faydaları nelerdir?

Araştırmalara göre, sigara kullanımına bağlı olan A vitamini eksikliği amfizeme sebep oluyor. Kabak, tıpkı patates gibi, içeriğindeki bol A vitaminiyle bu riski azaltıyor. Aynı zamanda yumurta sarısı, yeşil otlar ve mısırda bulunan; vücuttaki A vitaminine değişebilen boya maddesi içeren beta-kriptoksantin gibi akciğer kanserini önlediği de düşünülüyor. İşte bu da neden bazı kişilerin akciğer kanserinden hayatlarını kaybettiklerini, bazılarınınsa sağlıklarına tekrar kavuşabildiklerini gösteren bir ipucu. Sigarayı bırakamıyorsanız mutlaka A vitaminine önem vermelisiniz. Bunu da bir ek bilgi olarak yazalım.

Kabakta bulunan folik asit hamilelikte ve doğumda çok önemli bir koruyucu. Kalp krizi riskini düşürüyor ve kolon kanserini önlüyor.

kabağın faydaları nelerdir?

Kabakta A vitamini, C vitamini, magnez ve magnezyum vardır. Bu vitaminler kalp sağlığının korunmasında önemli etkenlerdir. Kabak lifli bir sebzedir ve bu yüzden doyurucudur da.

Diyet kabak yemeği tarifi

Çok kolaylıkla hazırlayıp, yarım saatte pişirebileceğiniz bir diyet kabak tarifi verelim. Soğuk sıkım zeytinyağı (3 yemek kaşığı), Soğan (2), kabak (5), sarımsak(6), domates(3) ve havuçları(2) istediğiniz şekilde kesip iki bardak suda, hafif ateşte yarım saat pişirin. Hem doyurucu, hem çok sağlıklı hem de diyet bir kabak yemeği yemiş olursunuz.

Kabak hangi hastalıklara iyi geliyor?

Kabak kireçlenme ve astım gibi hastalıklara iyi geliyor. Çünkü kabak bir antioksidan ve içinde bulunan bakır ile romatoid artrit hastalığında ağrıların azalmasına fayda ediyor.


Kabağın Faydaları Nelerdir? : Diyet kabak yemeği tarifi romatoid artrit hastalığında ağrıların azalması kalp sağlığının korunmasında önemli vitaminler kireçlenme ve astım kabak lifli bir sebzedir beta-kriptoksantin kabağın faydaları nelerdir kabakta hangi vitaminler vardır kabak hangi hastalıklara iyi geliyor a vitamini sigara


Çok yönlü bir yeşil yapraklı sebze olan pazı,''anti-stres minerali olarak kabul edilen magnezyumla yüklüdür. Magnezyum, kasların ve sinirlerin gevşeyip rahatlamasını sağlar.

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler