Ispanağın Faydaları

Ispanağın Faydaları

Ispanakta hangi vitaminler var? Ispanak hangi hastalıklara iyi gelir? Ispanak suyu ve ıspanağın faydaları nelerdir?

Ispanağın Faydaları

Ispanakta hangi vitaminler var? Ispanak hangi hastalıklara iyi gelir? Ispanak suyu ve ıspanağın faydaları nelerdir?

Ispanağın faydaları nelerdir?

Ispanak tam bir demir deposudur ve diğer yapraklı sebzelere göre daha çok protein ve yeşil yaprakları ile de folik asit içerir. Çiğ ıspanağı salata yapıp yerseniz lifinden faydalanmış olursunuz. Ispanak suyu, bol C vitamini ile soğuk algınlıklarına karşı dayanıklılık veriyor ve hemoroid hastalığına iyi geliyor.

ıspanak faydaları

Ispanakta hangi vitaminler var?

Ispanak, provitamin A, C vitaminleri, demir ve çeşitli enzimlerce çok zengin olup, bu maddeler, insanda bol kan yapıyor. Ispanak ayrıca, kemiklerin ve dişlerin sağlamlığını temin ediyor. Ispanak suyu, kalp adalelerini de kuvvetlendiriyor. Özel enzimi ile pekliği giderip bağırsak zehirlenmesini önlüyor. Kalp rahatsızlığı olanlara, haftada 1-2 fincan taze sıkılmış ıspanak suyu içmeleri öneriliyor. Ayrıca hamilelik döneminde de bol bol ıspanak tüketmek gerekiyor.


Ispanağın Faydaları : ıspanak suyu bağırsak zehirlenmesi yapraklı sebzeler demir protein folik asit hemeroid hastalığına iyi gelen yiyecekler
Ispanağın Faydaları hakkında detaylı bilgi alabileceğiniz sayfadasınız. ıspanak suyu bağırsak zehirlenmesi yapraklı sebzeler demir protein folik asit hemeroid hastalığına iyi gelen yiyecekler konularında merak ettiğiniz ve bilmek istediğiniz her şeye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.