İncir sütü neye iyi gelir? Nasıl kullanılır? Siğil tedavisinde etkili olan incir sütünün cilde faydaları zararları neler?

İncir Sütü Neye İyi Gelir? Nasıl Kullanılır? Cilde Faydaları

İncir sütü neye iyi gelir? Nasıl kullanılır? Siğil tedavisinde etkili olan incir sütünün cilde faydaları zararları neler?

En sevilen yaz meyvelerinden biri olan incir, yaprakları, meyvesi ve sütü ile şifa dağıtıyor. İncir sütü neye iyi gelir nasıl kullanılır birlikte bakalım.

Uzun yıllardır pek çok kültürde kullanılan ve şifa dağıtan incir sütü özellikle cilde faydaları ile dikkat çeker. Siğil tedavisinde poplerdir.

incir sütü neye iyi gelir nasıl kullanılır cilde faydaları

İncir sütü içilir mi? Meyvenin sap kısmını ve kalın yapraklarını kestiğimizde içinden çıkan beyaz süt ağız yoluyla tüketilmemelidir. Göze değdirilmemelidir. Acı bir tadı vardır ve yakar. Ancak cilt sorunları üzerinde iyileştirici etkisi bulunmaktadır.

İncir sütü neye iyi gelir? Cilde faydaları

Daha önce incirin faydalarından bahsetmiştim. O kadar şifalı bir meyve ki. Sadece kendisi değil, yaprakları ve sütü de ayrıca yararlı.

Avokado gibi anti-mikrobiyel etkiye sahip olan incir sütü özellikle siğil tedavisinde etkilidir. Cilde faydaları neler bakalım.

  • Topuk çatlaklarına iyi gelir
  • Siğil tedavisinde etkilidir
  • Akne izlerini azaltır
  • Güneş yanığına iyi gelir
  • Hücre yenilenmesine yardımcı olur
  • Kulak mikroplarını temizler
  • Saçı nemlendirdir ve canlandırır
  • Cilt tonunu eşitler
  • Sivilceler üzerinde etkilidir
  • Egzama tedavisinde etkilidir

Pek çok ülkede şampuanların ve sabunların içine de eklenen incir sütü, hem onarıcı, yenileyici hem de nemlendirici bir etkiye sahiptir. Çay ağacı yağı gibi mikrop öldürücü özelliği ile siğil, sivilce, akne, egzama gibi cilt sorunlarında etkilidir.

İncir sütü nasıl kullanılır?

İncir sütü egzamaya iyi gelir, yanığı onarır, hücre yenileyici özelliği vardır, mikrop öldürücü ve leke azaltıcıdır. Ancak kullanımı konusunda dikkat etmek gerekir. Her zaman damla ile kullanılmalıdır.

doğal sivil tedavisi

Fazla miktarda uygulanmamalıdır yoksa cildi onarmak yerine yorabilir ve tahriş edebilir. Göze ve ağıza değdirilmemelidir. Saç bakımı yapacaksanız, saç maskesinin içine bir iki damla kadar damlatıp uygulayabilirsiniz.

Alerji çoğunlukla fazla miktarda uygulama ile görülse de, bazı kişilerde az miktarlarda da alerji görülebilir.


İncir Sütü Neye İyi Gelir? Nasıl Kullanılır? Cilde Faydaları


Yapılan son araştırmalara göre; sosyal bir çevreye sahip olan kişiler daha az hastalanıyor.

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler