İdeal kilo nedir? İdeal kilo hesaplama nasıl yapılır? İdeal kilo hesaplama yaş boy kilo olarak ideal kilo endeksinizi bulmak istiyor musunuz?

İdeal Kilo Nedir? Hesaplama Nasıl Yapılır?

İdeal kilo nedir? İdeal kilo hesaplama nasıl yapılır? İdeal kilo hesaplama yaş boy kilo olarak ideal kilo endeksinizi bulmak istiyor musunuz?

Pek çok kişinin aklında ideal kilom nedir? Yaş boy kilo baz alınarak ideal kilo nasıl hesaplanır? Acaba benim beden kitle endeksim kaç? gibi sorular var. Siz de bunları merak ediyorsanız lütfen bu yazıyı sonuna kadar okuyun.

İdeal kilo hesaplama

İdeal kilo hesaplama genelde boy yaş kilo baz alınarak belli bir matematiksel işlem üzerinden hesaplanır. Bazen de sadece boya göre ideal kilo veya yaşa göre ideal kilo olarak da hesaplanır.

ideal kilo hesaplama

İdeal boy kilo hesaplama

Teknolojinin ilerlemesiyle artık insanlar daha fazla oturarak çalışıyor ve işlenmiş gıda tüketimi, özellikle şeker katkılı gıdalar artık daha fazla bölgesel kilolara sebep oluyor.

Bir kişi ideal kilo hesaplama yöntemiyle bulduğu sonuçla tatmin olmuyor. Çünkü görüntüsü istediği gibi değil.

Görüntüsüyle memnun olmamasının bir diğer sebebi de, medyada gördüğü diğer kişiler. Kadınsa, ince uzun bir fiziğe sahip yağ oranı neredeyse tehlikeli derecede düşük olan diğer kadınlar. Erkekse, kaslarla çevrili ve yine yağ oranı çok düşük diğer erkek vücutları.

ideal kilo nedir

İdeal boy kilo

İdeal kilo boy yaş özelliklerine göre hesaplanır. İdeal kilo nasıl hesaplanır? Aslında hesaplama düşündüğünüzden çok daha kolaydır. Formül boyunuzla kilonuzun aynı olmasıdır. Yani örnek olarak 1.60 boyundaki bir kişinin ideal kilosu da 60tır. Bu kilodan on kilo eksik veya on kilo fazla bir kiloya sahip olmak kesinlikle riskli değildir.

Yani boyu 1.60 olan bir kişi için ideal kilo aralığı 50 ile 70tir. Bu aralıktaysanız, bırakın medyada gördüğünüz örnek gösterilen kişileri. Herhangi bir sağlık sorununuz da yoksa kilonuz gayet ideal.

ideal boy yas kilo

İdeal kilo hesaplama yaş boy kilo

Aslında kilosu yaşına ve boyuna göre gayet sağlıklı olan çoğu kişi, dergilerde veya televizyonda ya da sosyal medyada gördüğü kadınlar gibi olmak uğruna ya kendini fazlasıyla üzüyor ya da gereksiz yere sağlığını bozarak kilo vermeye uğraşıyor.

Hayatınıza sporu sokarak ve olabildiğince sebze ağırlıklı beslenerek sağlığınızı koruyabilirsiniz. İşlenmiş gıdalardan uzak durmak hayat kurtarır! Önemli olan medyadaki kadınlara ne kadar çok benzediğiniz değil, ne kadar sağlıklı olduğunuz. Lütfen bunu unutmayınız.


İdeal Kilo Nedir? Hesaplama Nasıl Yapılır?


Potasyum çok önemli! Mutlaka domates, ıspanak, üzüm ve muz yiyin.

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler