Hollywood diyeti nedir? Nasıl yapılır? Yapanlar ve yorumları nasıl? Hollywood diyet listesi neleri içeriyor?

Hollywood Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

Hollywood diyeti nedir? Nasıl yapılır? Yapanlar ve yorumları nasıl? Hollywood diyet listesi neleri içeriyor?

Hollywood diyeti Jamie Kabler tarafından, bir spa ziyareti sonrasında ortaya çıkartılmış, listesi ve uygulaması kolay bir diyettir. Nasıl yapılır? 24 veya 48 saat ya da 30 günlük paket içerir.

Asıl adı 48 saatlik mucize hollywood diyeti olarak geçiyor. İlk olarak 1997 yılında ortaya çıktı ve bu diyet programı için özel içecekler hazırlandı.

Hollywood diyeti nasıl yapılır?

Satın alınan karışım günde 4 kez, 1 litre su ile karıştırılarak tüketilir. Bunun yanında günde 8 büyük bardak da su içmek gerekiyor. Bunun dışında soda hatta sakız bile yasak. Kahve, sigara, çay ve alkol de. hollywood diyeti nedir nasıl yapılır
Hazırlanmış olan 4 porsiyon içecek toplamda 400 kalori içeriyor. Karışım A, B, C, D vitaminleri ve folik asit, niacin aynı zamanda 25 gram karbonhidrat, 20 miligram sodyum ve 22 gram şeker içeriyor.

Gerekli oranlarda meyve ve sebze kullanarak, karışımları kendiniz de hazırlayabilirsiniz.

Hollywood diyeti yapanlar

Eğer mucizevi Hollywood diyeti yapanlar neler düşünüyor diye merak ediyorsanız aslında bu konuda söylenebilecek çok fazla şey var.

Biliyorum ki kilolarından hemen, acilen, çok hızlı bir şekilde kurtulmak isteyen çok kişi var. Ancak bu iş ney azık ki bu şekilde olmuyor. Çünkü o 5 veya 10 kiloyu bir günde almadınız ya da 1 ayda.

Elbette doktor kontrolünde şok diyetler yapılıyor. Ancak bir gün boyunca sadece içecek tüketmek ve protein tüketmemek, hatta bunu uzun süre uygulamak faydadan çok zarar getiren bir protokoldür.

Hollywood diyet listesi çok kısıtlı bir şekilde hazırlanmış ve sadece özel sıvı karışımı tüketilerek yapılır. Bu tür bir beslenme şekli insanın ne bünyesine ne de psikolojisine uygundur.

Peki ne yapacağız? Bunun çok daha sağlıklı bir versiyonu olan 16 8 açlık diyeti veya Beyonce, Chris Hemsworth, Tom Hardy, Miranda Kerr, Justin Theroux ve Benedict Cumberbatch in uyguladığı paleo diyetini tercih edebilirsiniz.

Örneğin Adele sirtfood diyeti yaparak uzun vadede onlarca kilo vermiştir.

Kilo vermenin altın kuralı

Kilo vermenin altın kuralı, köklü bir beslenme değişikliği yapmak ve bu yeni değişiklikten zevk almak. Bununla birlikte egzersiz, meditasyon, stres yönetimi, uyku düzeni, yeteri kadar su tüketimi de planda olması gerekenler.

Diyet sürecinde yardımcı olması için metabolizmayı canlandıran içecekler tüketilebilir.

Kısa süreli yapılan beslenme değişiklikleri işe yaramayacak hatta tartıda eksilen sayının üzerine bir süre sonra daha fazlası eklenecektir. Unutmamak gerekir ki mucize diye bir şey yoktur, çalışmak, emek vermek vardır. Bunu yaparsak, kilo da verebiliriz, başka sorunlarımızı da çözebiliriz.


Hollywood Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?


Dünyanın düşleyenlere de ihtiyacı var, yapanlara da. Ama düşlediğini yapanlara daha çok ihtiyacı var… // S. Breathnach

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler