Havucun Faydaları

Havucun Faydaları

Gözlerin, kalp ve damarların dostu havuç başka nelere iyi gelir? Havucun faydaları nelerdir?

Havucun Faydaları

Gözlerin, kalp ve damarların dostu havuç başka nelere iyi gelir? Havucun faydaları nelerdir?

Havucun faydaları nelerdir?

Havuç, hızlı bir kan yapıcı, kuvvetlendirici, ishal kesici, kabızlık giderici, mide ve bağırsağın yakın dostu, safra akıtıcı, karaciğeri kuvvetlendirici ve yeri doldurulamayan bir sebzedir. Kansızlık halinde, sabah-öğle-akşam taze çıkarılmış 1 çay bardağı havuç suyu içilmesi, suyu çıkarılamazsa ince rendelenmesi ve iyice çiğnenerek yenilmesi hastaya şifa verir.

havuç faydaları nelerdir

Havuç suyu

Mide ve bağırsak kanamalarında da havuç suyunun etkisi çoktur. Havuç, özel şekeri, A vitamini ve bol vitaminleri ile karaciğeri kuvvetlendirir, ona rahatsızlığında kendi kendini tamir imkanı verdir, vücuttaki üre asidi, ürat tuzları, benzeri yorgunluk maddelerini, diğer zehirleri idrarla dışarı atar. Havuç, bol A vitamini ile cilde temizlik ve pembelik verir ve gözlerin sağlıklı kalmasını sağlar. Kalp rahatsızlığı ve damar sertliğine birebirdir, her gün yenen bir havuç da akciğer kanseri tehlikesini yarıya indirir. Havuçtaki beta-karotenin gözleri, yaşlılığın getirdiği görme zayıflığından korur ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Havuçlar çiğ veya pişmiş olarak yenilirken asla soyulmamalıdır, sadece iyice yıkamak yeterlidir.


Havucun Faydaları : Ishal kesici kabızlık giderici kansızlık havuç suyu damar sertliğine birebir akciğer kanseri tehlikesi bağışıklık sistemini kuvvetlendiren sebzeler
Havucun Faydaları hakkında detaylı bilgi alabileceğiniz sayfadasınız. Ishal kesici kabızlık giderici kansızlık havuç suyu damar sertliğine birebir akciğer kanseri tehlikesi bağışıklık sistemini kuvvetlendiren sebzeler konularında merak ettiğiniz ve bilmek istediğiniz her şeye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.