Gözlerin, kalp ve damarların dostu havuç başka nelere iyi gelir? Havucun faydaları nelerdir? Havucun faydası nedir?

Havucun Faydaları

Gözlerin, kalp ve damarların dostu havuç başka nelere iyi gelir? Havucun faydaları nelerdir? Havucun faydası nedir?

Havucun faydaları nelerdir?

Havuç, hızlı bir kan yapıcı, kuvvetlendirici, ishal kesici, kabızlık giderici, mide ve bağırsağın yakın dostu, safra akıtıcı, karaciğeri kuvvetlendirici yeri doldurulamayan bir sebzedir. Kansızlık halinde, sabah-öğle-akşam taze olarak hazırlanmış 1 çay bardağı havuç suyu içilmesi, suyu çıkarılamazsa ince rendelenmesi ve iyice çiğnenerek yenilmesi hastaya şifa verir.

havuç faydaları nelerdir

Havuç suyu

Mide ve bağırsak kanamalarında da havuç suyunun etkisi çoktur. Havuç, özel şekeri, A vitamini ve bol vitaminleri ile karaciğeri kuvvetlendirir. Havucun faydaları arasında karaciğere kendi kendini tamir etme imkanı vermesi de vardır. Ayrıca havuç vücuttaki üre asidi, ürat tuzları, benzeri yorgunluk maddelerini, diğer zehirleri idrarla dışarı atar.

Havucun cilde de faydası var

Havuç, bol A vitamini ile cilde temizlik ve pembelik verir ve gözlerin sağlıklı kalmasını sağlar. Kalp rahatsızlığı ve damar sertliğine birebirdir, her gün yenen bir havuç da akciğer kanseri tehlikesini yarıya indirir. Havuçtaki beta-karotenin gözleri, yaşlılığın getirdiği görme zayıflığından korur ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Havuçları çiğ veya pişirerek yerken ya da havuç suyu hazırlarken, kabuğunu soymak yerine rendeleyerek yemeniz tavsiye edilir.

Havuç posasıyla birlikte veya süzülerek de tüketilebilir. Havuç salatası, limon, maydanoz ve kaya tuzu iyi bir salatadır. Havucun faydalarını en iyi şekilde bu salatayı yaparak hissedebilirsiniz.


Havucun Faydaları : Havucun faydaları neler havucun faydası ishal nasıl geçer kabızlık nasıl geçer kansızlık nasıl düzelir havuç suyu damar sertliği nasıl geçer akciğer kanseri tehlikesi bağışıklık sistemini kuvvetlendiren sebzeler havuç


Günde en az 30 dakika yürüyün. Bu süreyi 10'ar dakikalık 3 parçaya da bölebilirsiniz.

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler