Haşlanmış limon diyeti ile zayıflayanların yorumları. Limon kürünün faydaları kilo verdiren haşlanmış limon suyu...

Haşlanmış Limon Diyeti | Bu Kür Nasıl Yapılır? Zayıflayanların Yorumları

Haşlanmış limon diyeti ile zayıflayanların yorumları. Limon kürünün faydaları kilo verdiren haşlanmış limon suyu...

Haşlanmış limon kürü veya haşlanmış limon suyu ile zayıflamak mümkün mü? Bu kür nasıl hazırlanıyor ve haşlanmış limon diyeti ile zayıflayanlar ne yorumlar yapıyor bu yazımızda bunlara bakacağız.

Haşlanmış limon diyeti ile zayıflayanlar

Limon içeriğindeki C vitamini ve asidi yapısıyla pek çok faydaya sahip. Özellikle kilo vermek isteyenlerin zayıflamak isteyenlerin en sık kullandığı şeylerden biri. Hem limon suyu hem de limonun kabuğu. İster sadece limon suyu ekleyin ister haşlanmış limon suyu yapın iki türlü de kilo vermeye ve özellikle ödem atmaya yardımcı bir kürdür bu.


Haşlanmış Limon Diyeti


Haşlanmış limon suyu ile zayıflayanlar yorumlarında sadece kilo vermediklerini aynı zamanda sakinleştiklerini ve kendileri çok daha zinde hissettiklerini söylüyor. Bu normal bir etkidir. Çünkü limonun içindeki C vitamini kendinizi daha zinde hissetmenizi sağlar. Yorumlarda sakinleşmeden bahsedenler de yine limonun asit dengeleyici ve sakinleştirici özelliği sayesinde böyle hissediyorlar. Yani bu da yine normal bir etki.

Haşlanmış limon diyeti nasıl yapılır?

Belki duyarsınız sabahları aç karnına limon suyu içenler vardır ve bunu düzenli bir şekilde yaparlar. Bazıları da her gün en azından bir litre limonlu su tüketirler. Her ikisi de faydalı çünkü limonu ne şekilde tüketirseniz tüketin faydası çok ve hemen hemen benzer şekilde. Şimdi tarife geçelim.

Haşlanmış limon diyeti tarif ve yapılışı

Haşlanmış limon diyetinde hazırlayacağımız kür için gerekli olan malzemeler limon, limon suyu, sarımsak ve taze kök zencefil. Evet malzemeler bu kadar basit, yapılışı kolay ve çok etkili.


  • 4 adet limon
  • 2 diş sarımsak
  • Bir parça kök zencefil

2 diş sarımsağı ezin. Havanda ezebilirsiniz veya bıçakla ezebilirsiniz. Sarımsakları limon suyunun içine koyun. Limon kabukları kaynarken bu karışımı bu şekilde bekletin.


Haşlanmış Limon Diyeti Kürü


4 adet limonu önce iyice yıkayın sonra suyunu bir kaseye sıkın. Kabuklarını tencereye alıp, içine 1.5 veya 2 litre kadar su koyun. Kök zencefili de tencereye atın. Limon kabuklarını 10 dakika haşlayın. En fazla 10 dakika haşladığınıza emin olun çünkü hem haşlanmış limon kabukları hem de zencefil bu süreden sonra acı olur.

Haşlanmış limon kürü diyeti ile zayıflama

Haşlanmış limon kabuklarını sürahiye alın. Kenarda beklettiğiniz sarımsaklı limon suyunu süzerek kavanoza ekleyin. Bu karışımı buz dolabına koyun ve en az yarım saat beklettikten sonra içmeye başlayın. Gün içinde bu kürü içip bitirin. Peki haşlanmış limon kürü diyeti ile zayıflama nasıl oluyor? Limonun ödem giderici, sakinleştirici ve enerji verici özellikleri var. Bunlara bir de kök zencefil ekleyip bağışıklık sistemini güçlendirdiğimizde, aynı zamanda anti enflamatuar etkisi olan kök zencefil de ödemi giderir ve sakinleştirir, sarımsakla birlikte metabolizmayı da güçlendirmiş olursunuz.


Haşlanmış Limon Diyeti Yapanlar Zayıflayanlar Yorumlar


Haşlanmış limon diyeti yapanlar

Bu kürü diyete başladığınız dönemde her gün tüketebilirsiniz. İsterseniz içine sarımsak yerine, bir çay kaşığı toz zencefil de ekleyebilirsiniz. Diyetinizi sebze ağırlıklı, un ve unlu gıdalardan uzak bir şekilde yaparsanız ve bu haşlanmış limon kabuğu kürünü de uygularsanız daha hızlı kilo verebilirsiniz.


Haşlanmış Limon Diyeti | Bu Kür Nasıl Yapılır? Zayıflayanların Yorumları


Trabzon hurması bağırsak florası için mükemmel bir meyvedir. Bağırsak florasında bulunan yararlı ve zararlı bakterileri dengeler. Kabızlık şikayetine karşı da mükemmel bir çözüm olur.

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler