Artiriti eklem ağrılarını geçiren içecek kabızlığa, astıma iyi gelen, baş ağrısını geçiren içecekler hangileri? Soğuk algınlığı ve depresyon için hangi meyve suyu?

Hangi İçecek Neye İyi Gelir?

Artiriti eklem ağrılarını geçiren içecek kabızlığa, astıma iyi gelen, baş ağrısını geçiren içecekler hangileri? Soğuk algınlığı ve depresyon için hangi meyve suyu?

Meyve suları ve sebze suları doğru şekilde karıştırılıp içildiğinde mucizevi birer iksir haline dönüşebilirler. Pek çok meyve suyu ve sebze suyu pek çok şeye iyi gelir. Bakalım bunlar nelermiş?

Soğuk algınlığı için meyve suyu

Soğuk algınlığı için hazırlayabileceğiniz en iyi meyve suyu tarifi : Havuç, ananas, taze zencefil, sarımsak. Bir adet havuç, iki dilim ananas, 3-4 cm taze zencefil ve 3 diş sarımsağı bir litre suya koyarak blenderda meyve suyunuzu hazırlayabilirsiniz. Bu karışım soğuk algınlığı için mükemmel bir içecektir. Dilerseniz içine limon da sıkabilirsiniz.

depresyona iyi gelen içecekler

Depresyon için meyve suyu

Depresyon sinir sistemini uyaran ve mutluluk hormonunun %70 inin salgılandığı sindirim sistemine bağlı bir ruh durumudur. Kendinizi depresif hissettiğinizde hangi meyve suyunu içmelisiniz? Havuç, elma, ıspanak, turp. Bu malzemelerle hazırlayacağınız ve dilerseniz içine limon da sıkabileceğiniz bir içecek sinirlerinizi yatıştıracak ve depresyon sürecinizi kısaltacaktır.

baş ağrısına iyi gelen içecek

Hangi içecek neye iyi gelir?

Baş ağrısına iyi gelen içecek

Elma, salatalık, kale, zencefil ve kereviz sapı ile hazırlayacağınız meyve ve sebze suyu karışımı baş ağrısını geçiren en etkili içeceklerden biri haline gelecektir. Kereviz sapının faydaları son zamanlarda çok fazla gündeme gelmeye başladı.

astıma iyi gelen içecekler

Astıma iyi gelen içecek

Astım hastaları için doğal tedavi yöntemi bu içecekte saklı. Astım için hazırlayabileceğiniz içecek tarifi : Havuç, ıspanak, elma, sarımsak, limon suyu. Malzemeleri bir litre suya koyarak blenderda çekin. Bu karışımı her gün içebilirsiniz.

kabızlığı geçiren içecek

Kabızlığı geçiren içecek

Kabızlık problemi yaşıyorsanız bir litre suyun içine elma, havuç, taze beyaz lahana ve yarım çay bardağı organik elma sirkesi koyup blenderda çekebilirsiniz. Kabızlık için içecekler arasında önemli bir yere sahiptir. Her gün içebilirsiniz.

eklem ağrısına iyi gelen içecek

Eklem iltihabı artirit için meyve sebze suyu

Romatoid artirit veya eklem iltihabı ya da tüm eklem ağrılarını geçiren içecek olarak da tüketebileceğiniz bu tarifte kereviz sapı, havuç, ananas ve limon yer alıyor. Bir litre su ile blenderda çekip içebilirsiniz.


Hangi İçecek Neye İyi Gelir?


Başlamak için mükemmel olmak zorunda değilsin; fakat mükemmel olmak için başlamak zorundasın. // Zig Ziglar

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler