Greyfurtun faydaları nelerdir? Greyfurt suyunun faydası zararları ve greyfurtla yapılan cilt maskesi tarifi.

Greyfurtun Faydaları Neler? Greyfurt Suyunun Faydaları Zararları

Greyfurtun faydaları nelerdir? Greyfurt suyunun faydası zararları ve greyfurtla yapılan cilt maskesi tarifi.

Greyfurtun Faydaları Neler?

Greyfurtun tadı ekşi ve buruktur. Bu ekşilik, limon gibi, lenf damarlarını çalıştırır ve bazı di-üretikler yani idrar söktürücülere yakın etki gösterir. Greyfurt ayrıca cilt bakımında da kullanılır. Greyfurtun cilde faydaları şöyledir. Sivilceli yüzlerde veya selülit tedavisinde, greyfurt yağıyla yapılan masajlar cildi gerginleştirir ve canlandırır. Genelde greyfurt suyu içmeyi tercih ediyorsanız, artık biraz da yemeyi tercih edin. Greyfurt suyu her ne kadar demir içeriği yüksek gıdalarla birlikte tüketilince, demir emilimini de artırıp tıpkı alabaş gibi kansızlığa yararlı olsa da, greyfurtun posası da çok faydalı.

Greyfurt Suyunun Faydaları Nedir?

Greyfurt suyu yağlı, sivilceli ciltlerde, soğuk algınlığı ve nezlede, böbreklerin temizlenmesinde ve zayıflama diyetlerinde çok yararlıdır. Normal bir greyfurt 40 miligram C vitamini ve bol potasyum içerir. Dolaşım sistemini canlandırır. Sindirim, solunum sistemi ve idrar yollarına iyi gelir. Kronik ilaç kullananların bu konuda dikkatli olması ve doktora danışması gerekir. Çünkü düzenli greyfurt suyu tüketmek bazı ilaçların etkilerini değiştirir. Mesela aspirini greyfurt suyuyla içmek ilacın etkisini iki katına çıkartabilir.

greyfurtun faydaları nelerdir

Greyfurtla doğal yüz maskesi | Greyfurt maskesi tarifi

Greyfurt, limon, mandalina ve portakal kabukları cilt bakımında çok etkili ve önemli bir noktada. Gittikçe bilinçlenen toplum, artık daha çok doğal besinler ve ürünlere yöneliyor. Ne şanslıyız ki, ülkemiz her ne kadar küresel ısınmadan etkilenmeye başlamış olsa da, her mevsim pek çok meyve ve sebzeyi doğal olarak üretebiliyor. Cildinizdeki gözenekler açılmaya başladıysa, kuru veya karma bir cilt tipiniz varsa, cildinizde siyah noktalar veya sivilceler varsa kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bu doğal greyfurt maskesi tam size göre.

Maskeyi; sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere yaparsanız bir hafta içerisinde, cildinizde gözle görülür bir fark olduğunu hissedeceksiniz. Greyfurt maskesini uygularken en önemli şey meyvelerin suyunu değil kabuklarını kullanmanız. Portakal, greyfurt, mandalina, limon zaten genelde tüketilen ve hemen hemen çoğu evde zaten bulunan meyveler. Bu meyvelerin kabuklarını rendeleyin ve bir kaba koyun. İçine iki kaşık bal ekleyin. Dilerseniz yoğurt veya shea yağı da ekleyebilirsiniz. Greyfurt ayrıca cilde parlaklık veren yiyecekler arasında yer alır.

greyfurt maskesi tarifi

Alerjik bir cildiniz varsa ya da yağlı bir cilde sahipseniz greyfurt maskesini uygulamanızı tavsiye etmem. Karışımı sabah, akşam veya akşamları cildinize uygulayın. Yarım saat kadar bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın. Aynı maskeyi meyvelerin suyunu ekleyip bal eklemeden selülitli bölgelerinize uygulayın.


Greyfurtun Faydaları Neler? Greyfurt Suyunun Faydaları Zararları


Başlamak için mükemmel olmak zorunda değilsin; fakat mükemmel olmak için başlamak zorundasın. // Zig Ziglar

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler