Evde sıkıntıdan yemek yemek gibi bir sorunum var. Evde kilo vermenin yolları neler? Zayıflamak için ne yapılır ne yemeliyim? Öneriler egzersizler diyet listesi.

Evde Zayıflamak İçin Ne Yemeliyim? Diyet Listesi Egzersizler Nasıl Yapılır?

Evde sıkıntıdan yemek yemek gibi bir sorunum var. Evde kilo vermenin yolları neler? Zayıflamak için ne yapılır ne yemeliyim? Öneriler egzersizler diyet listesi.

Evde zayıflamak için ne yapmalıyım? Ne yemeliyim, nasıl bir diyet listesi uygulamalıyım? Sürekli kilo alıyorum, oturdukça yiyorum diyenler için hazırladım bu yazıyı.

Özellikle hastalık, pandemi, işsizlik gibi bazı özel durumlarda veya kış mevsiminde daha fazla eve kapanırız ve bununla birlikte hareketsizlik ve kötü beslenme gibi durumlar da ortaya çıkar. Peki bununla nasıl baş edebiliriz?

Evde zayıflamak için ne yapılır?

Kendimizi kontrol altına almadığımız zaman ipin ucunun kaçması çok kolay olabilir. Gerek yeme kültürümüz, gerek toplumsal kültürümüz gereği beslenme alışkanlıklarımız kolayca, bize zarar verebilecek yönde şekillenebilir.

evde

Örneğin komşumuzu ziyaret ettiğimizde, misafirliğe gittiğimizde, televizyonun karşısında bir şeyler tüketmek bizim için çok sıradandır. Mutfağımızda hamur işi, tatlı, unlu ve sütlü gıdalar neredeyse eksik olmaz. İşte tüm bunları kontrol altında tutabilmek bizim elimizdedir. İlk olarak evde zayıflamak için öneriler listesine bakalım.

 • Yavaş yemek
 • Protein ve yağ ağırlıklı yemek
 • Şekerli meyve ve içeceklerden uzak durmak
 • Günde ortalama 3 litre su içmek
 • Sebze tüketimine önem vermek
 • Uyku düzenine dikkat etmek
 • Evde egzersizler yapmak

Uyku düzeni yeme düzenini çok etkiler. Bu yüzden evde hiçbir şey yapmadan duruyor olsak bile uyku düzenimize dikkat etmemiz şarttır. Kilo almak istemeyenlerin evde zayıflamak için egzersizler yapması ve bunu bir düzene oturtması da önemlidir. Esneme hareketleri her gün yapılmalıdır.

evde

Esneme hareketleri ve egzersizler evde zayıflamak için ne yapılır dediğimizde listede önemli bir yere sahiptir. Bu egzersizlerden sonra zıplama hareketleri, yerimizde yürüme ve koşma da küçük bir alanda yapılabilecekler arasındadır. Hem stres seviyemizi azaltır hem de eklem ve kemik sağlığı için gereklidir. Bununla birlikte günde ortalama 3 litre su tüketmek de, daha hareketsiz geçirdiğimiz bu süreçte metabolizmamızın yavaş çalışmamasına katkı sağlayan diğer bir yardımcı olacaktır.

Evde zayıflamak için ne yemeliyim? Diyet listesi

Uyku düzenimizi sağladık, günlük olarak egzersizlerimizi yapıyoruz, suyumuzu da tüketiyoruz peki nasıl besleneceğiz? Şimdi sıra geldi evde zayıflamak için diyet listesi oluşturmaya.

 • Sadece acıktığında yemek yemek
 • Atıştırmalıklardan uzak durmak
 • Sebze ve protein ağırlıklı beslenmek
 • Karbonhidrat ve nişastadan uzak durmak
 • Şekerli ve unlu gıdalar tüketmemek
 • Haftada bir tartılmak
 • Süt ve süt ürünleri kullanmamak

Evde zayıflamak için ne yemeliyim? Diyet çeşitleri arasından, zevkinize ve yaşam koşullarınıza en uygun olanları seçebilir, dönüşümlü olarak uygulayabilirsiniz. Çoğunlukla sebze ve sağlıklı proteinlerden, yağlardan oluşan yemekler tüketirseniz, atıştırmalıklardan uzak durursanız evde kilo vermenin yollarını çözmüş olursunuz.

evde

Karbonhidrat tüketimini olabildiğince azalttığınızda kilo vermeye başlarsınız. Bu dönemde açlık, sisli beyin, yorgunluk veya tatlı krizi yaşarsanız bunun çözümü sağlıklı yağlar tüketmek olacaktır. Evde hızlı kilo nasıl verilir dediğimizde bunun için çözüm anahtarı budur. Yani zeytinyağı, hindistan cevizi yağı, avokado, yağlı kuzu eti, balık, yumurta gibi gıdaları tükettiğinizde aç kalmadan kilo vermek de mümkün olacaktır.

Evde zayıflamak için ne yapmalıyım? Genel olarak toparlayalım. Neler söylemiştik? Uyku düzenimize dikkat edeceğiz, Esneme hareketleri ve egzersizler yapacağız, su tüketeceğiz, karbonhidrat şeker unlu gıdalar süt ürünleri yerine sağlıklı yağlar bol sebze ve protein tüketeceğiz.

Evde sıkıntıdan yemek yemek gibi bir huyum var diyenler için, günü mutlaka organize etmek gerektiğini de belirterek yazıyı bitirelim. Kitap okumak, film izlemek, egzersiz yapmak, yemek öğünlerini hazırlamak, günlük yazmak, yaşlı komşuların alışverişini yapmak, kişisel bakım ve dolapları düzenlemek evde yapılabilecekler listesinde yer alıyor. Tüm bunlar yapıldığında zaten gün doluyor ve böylece sürekli yemek yemek durumunda kalmıyorsunuz.

Evde yapılabilecek şeyler listesinde örnek olarak :

Ev Yapımı Dondurma Tarifi | Evde Kolay Dondurma Nasıl Yapılır?
Evde Sağlıklı Şekersiz Çok Kısa Kolay Dondurma Tarifi
Evde Güzel Kısır Nasıl Yapılır? Kolay Ve Lezzetli Kısır Tarifi
Ev Yapımı Çilekli Limonata Tarifi - Sağlıklı İçecek Tarifleri
Şekersiz Pancarlı Reyhan Şerbeti Tarifi
Evde Patlıcan Közleme Yapmanın Püf Noktaları, Patlıcan Nasıl Közlenir?

Ve tabii ki mutfakta bolca zaman geçirebileceğiniz için Mutfakta İşinize Yarayacak 10 Süper Bilgi! Mutfak Tüyoları yazım da işinize yarayacaktır.


Evde Zayıflamak İçin Ne Yemeliyim? Diyet Listesi Egzersizler Nasıl Yapılır?


Beslenme bozuklukları sadece hormonal değil psikolojik sebeplere de dayanabilir. Sağlıklı beslenme sürecinde hem bir diyetisyen hem de bir psikologdan destek almanız önemlidir.

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler