Şekersiz ve yumurtasız doğal dondurma tarifi. Muzlu dondurma sevenler bu doğal sağlıklı tarife bayılıyor.

Evde Sağlıklı Şekersiz Çok Kısa Kolay Dondurma Tarifi

Şekersiz ve yumurtasız doğal dondurma tarifi. Muzlu dondurma sevenler bu doğal sağlıklı tarife bayılıyor.

Bu dondurma tarifi hem çok kısa, hem de çok kolay bir şekilde hazırlayabilirsiniz. İçinde yumurta yok. Sadece bir iki malzemeyle dondurma yapmak isteyenler için kolayca hazırlanabilecek yumurtasız şekersiz bir dondurma tarifi.

Evde şekersiz dondurma yapımı

Sadece üç adet malzemeyle hazırlanan bu dondurma için gereken malzemeler : Muz, hurma ve yoğurt. Eğer ev yoğurdu yapıyorsanız, ki tavsiye ederim o yoğurdu kullanınız.

hurmalı dondurma evde yapımı tarifi

Kolay Hurmalı muzlu dondurma tarifi

Hurmaları önce sıcak suda bir kaç saat bekletin. Böylece yumuşamalarını sağlarsınız. Daha sonra kaç adet hurma koyacaksanız, o kadar adet muz ekleyeceksiniz. 5 muza 5 hurma gibi. Oran bu şekilde olmalı. Yine orana göre yemek kaşığı ile ev yapımı yoğurt ekleyerek, karışımı blenderdan geçirin.

hurmalı dondurma

Puding kıvamına gelen karışımı dondurma kaplarına boşaltarak buzluğa koyun. Karlanmaması için ara sıra karıştırabilirsiniz. En az iki saat beklettikten sonra sağlıklı, şekersiz, yumurtasız dondurmanız yemeye hazır hale gelecektir. Afiyet olsun.

Evde yapılabilecek kolay sağlıklı tarifler

Evde vakit geçirirken insan sürekli bir şeyler yemek isteyebilir. Sıkıntıdan devamlı bir şeyler pişirmek, film dizi izlerken atıştırmak isteyebilir. Bu durumda, sağlıklı atıştırmalıklar, tatlılar ve tarifler hayat kurtarıcı olabilir. Hem kalorileri az, hem de yedikçe aslında şifa sağlayan yiyecekler.

Evde yapılabilecek kolay sağlıklı tarifler sağlıklı ve doğal zayıflama için önerilerden biri. Bu şekilde kilo koruma diyeti yapar hatta zayıflayabilirsiniz de.

Evde geçirilen sürede nasıl zayıflayabileceğinizi öğrenmek için Evde zayıflamak için ne yapmalıyım? Ne yemeliyim? Egzersizler ve diyet listesi yazımı okuyabilir ayrıca evde kolay güzel kısır nasıl yapılır?, lezzetine doyamayacağınız ev yapımı çilekli limonata, her yemeğin yanında tercih edeceğiniz evde patlıcan közleme yapmanın püf noktaları ve yine şekersiz sağlıklı tariflerden biri olan şekersiz pancar şerbeti tarifi de ilginizi çekebilecek tarifler ve bilgiler arasında yer alabilir.


Evde Sağlıklı Şekersiz Çok Kısa Kolay Dondurma Tarifi


Trabzon hurması bağırsak florası için mükemmel bir meyvedir. Bağırsak florasında bulunan yararlı ve zararlı bakterileri dengeler. Kabızlık şikayetine karşı da mükemmel bir çözüm olur.

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler