Zayıflama ilacı Lida sağlıklı mı Ender Saraç anlatıyor. Lida Plus kullananlar ne diyor?

Lida ve Lida Plus Zayıflama İlacı

Zayıflama ilacı Lida sağlıklı mı Ender Saraç anlatıyor. Lida Plus kullananlar ne diyor?

Sağlıklı beslenme Lida zayıflama ilacı

05 Eylül 2007 01:00 KanaL1 televizyonunda yayınlanan Muhabir isimli programda, canlı yayın konuklarından birisi de Dr. Ender Saraç'tı.

ender saraç zayıflama diyet

Dr. Ender Saraç bu ilacı hastalarına önermediğini, bazı hastalarına ek olarak bitkisel ilaç takviyesi yaptığını fakat onları sürekli kontrol altında tuttuğunu açıkladı.

Zayıflama ilacı Lida Plus

Tarım bakanlığının izniyle piyasaya çıkan Lida isimli ilacın, gerçekten de hiç bir yan etkisi yok muydu? Lida'nın Çin'de yapılan ve ilacın normal fiyatının altında piyasaya sunulan bir kopyasının olması akıllarda soru işaretleri oluşturdu. Gerçek Lida ve sahtesi arasında ne gibi farklar var? Kullananlar neler diyor? 2007 yılında çıkan ve sonra piyasadan yok olan Lida zayıflama ilacı 2020'lerde tekrar karşımıza bu sefer Lida Plus olarak geldi.

Lida ilacının içinde sibutramine var

Lida isimli zayıflama ilacının içinde bulunan sibutramine, olması gereken dozdan çok daha fazla. Bu madde, karaciğeri bozuyor ve ölüme neden oluyor. Bu sentetik bir kimyasal maddedir ve doğal değildir. Oysa Lida ilacını piyasaya süren ve %100 doğal olduğunu iddia eden İzzet İznebioğlu ilacın hiç bir yan etkisinin bulunmadığını ve ellerindeki tarım bakanlığı iznini öne sürerek iddia ediyor. Sibutraminein en belirgin yan etkileri arasında ağız kuruluğu ve kalp atışında hızlanma ve tansiyonda anormal artış, nefes alamama, göğüs ağrısı, baş dönmesi, uykusuzluk, panik atak ve çarpıntı geliyor.

Sahte Lida gerçek Lida

"Sahte Lida zararlı ve öldürüyor ama gerçek Lida kesinlikle %100 doğal ve zararsız" açıklamalarını yapan ilaç satıcıları doğru mu söylüyor? Hayır. Çünkü kendileri de zaten kalp hastalarına bu ilacı önermiyorlar. Peki bir ilacın kalp hastalarına zararlı olabileceği gerçeği bulunuyorsa, o ilaca tarım bakanlığı değil de sağlık bakanlığı tarafından izin çıkması gerekmez mi? Bu konu da programda tartışıldı ve maalesef geçerli bir cevap gelmedi Lida yetkililerinden.

Lida plus zayıflama ilacı

Sağlığınızla oynamayın

Lida gibi ilaçların kilo verdirdiğini söyleyenler yanılıyorlar. Çünkü bu tarz ilaçlar vücudunuzdaki yağ kitlesinden yakmıyor, kas dokularını eritiyor ve kullananlar kilo verdiklerini sanıyorlar. Oysa vücudumuzda en çok ihtiyacımız olan ve güçlendirmemiz gereken doku kas dokusudur.

Lida gibi zayıflama ilaçlarını piyasadan en fazla 100 tl vererek satın alıp kullanmak size çok cazip gelebilir, ama unutmayın ki ilacın başınıza açacağı sağlık sorunlarını telafi etmeye çalışmak, bir diyetisyene vereceğiniz paranın belki onlarca katı olacak. Nasıl sağlıklı zayıflanır? yazımızı okuyun lütfen.

Kimseden tavsiye almayın çünkü herkesin bünyesi farklıdır, kişiliğinin farklı olduğu gibi. Bir kişiye iyi gelen, diğerine iyi gelmeyebilir. Kulaktan dolma diyet listelerini kesinlikle uygulamayın, böyle ilaçlar kullanmayın, hayatınızı riske atmayın. En iyi zayıflama yöntemi diyetisyenle zayıflama yöntemidir.


Lida ve Lida Plus Zayıflama İlacı


Yalnızlık ve asosyallik, özellikle bağışıklık sisteminde hasarlara yol açıyor.

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler