Kırmızı, sarı ve yeşil elmanın faydaları nelerdir? Elma kürleri diyeti zayıflamaya etkileri ve mideye faydaları.

Sarı, Yeşil, Kırmızı Elmanın Faydaları Nelerdir? Elma Neye İyi Gelir?

Kırmızı, sarı ve yeşil elmanın faydaları nelerdir? Elma kürleri diyeti zayıflamaya etkileri ve mideye faydaları.

Elmanın Faydaları Nelerdir?

Sarı elmanın faydaları, kırmızı elmanın faydaları ve yeşil elmanın faydaları aslında temelinde birbirine çok benziyor. Kabuklu elmanın faydaları ile elma kürünün faydaları arasında fark var mı? Bu yazımızda bu konulara değineceğiz.

Sağlıklı bir şekilde zayıflamak için, doktor kontrolünde diyet yapmak çok önemlidir. Sağlıklı beslenme ve düzenli diyet yapmanın yanında, birçok meyve ve sebzenin diyette yer alması gerektiğini de biliyoruz. Özellikle elmanın hastalıklar üzerindeki faydaları ve zayıflamada ne kadar etkili olduğu hakkında bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Elmanın faydaları nelerdir?

Yeşil Elma Kırmızı Elma Sarı Elma Faydaları Neler?

Yeşil, sarı ve kırmızı olmak üzere elma, içerdiği A, B, C, E vitaminlerinden dolayı tercih edilen ve sevilen meyveler arasında yer almaktadır. Bu vitaminlerin dışında; kalsiyum, magnezyum, potasyum, fosfor gibi mineralleri de içerisinde bulundurmaktadır. İçerik olarak guavaya benzer. Günde bir elma, vitamin ve mineral ihtiyacını karşılamada yeterlidir. Elmanın faydalarını sıralayacak olursak;

  • Sindirim sistemini düzenler.
  • Kabızlığa iyi gelir.
  • Böbrek taşlarını düşürmede yardımcı olur.
  • Tansiyonu ve kolesterolü düşürmede yardımcı olur.
  • Yorgunluğu alır.
  • Nefes darlığına iyi gelir.
  • Kalp hastalıklarına karşı koruyucu özelliği vardır.
Sarı kırmızı yeşil elma mideye faydaları

Elmanın mideye faydaları nelerdir?

Elmada bulunan pektin mide için oldukça faydalı bir prebiyotiktir. Midedeki iyi bakterileri besler. İnce bağırsaklar, elmadaki lifi sindiremez. Dolayısıyla bu lif kolona gider. Elmayı hafifçe haşlayarak tüketebilirsiniz veya zencefilli şeftali salatası tarifindeki gibi salatalara ekleyebilirsiniz. Dilerseniz elma kürü ya da elma sirkesi gibi farklı şekillerde de tüketebilirsiniz.

Elma hücre yenileyici besinler arasında çok önemli bir yere sahiptir.

Elma kürleri / Elma kürü nasıl yapılır?

Elmanın tok tutucu özelliği vardır ve içerdiği vitamin ve mineraller nedeniyle doğru bir diyetle beraber tüketildiği takdirde, zayıflamada yardımcı olmaktadır. Elmanın zayıflamada nasıl kullanıldığını ele alacak olursak; kullanım şekillerinden birisi elma suyudur. Bir ya da iki elmanın kesilip haşlanmasından sonra, içine bir limon ya da portakal atılıp (kabuklarını soymadan), üzerine tarçın ya da karanfil eklenerek, her gün bir bardak tüketildiği takdirde zayıflamaya yardımcı olduğu belirtilmiştir. Elmanın bir diğer kullanım şekli ise; elma sirkesidir. Bir bardak ılık suya bir kaşık elma sirkesi ve bal ekleyerek, bunu her sabah aç karnına içtiğiniz takdirde, metabolizmayı hızlandırma etkisi olduğu için zayıflamanıza yardımcı olacaktır.

Elmanın içinde bulunan kuersetin, kateşin, florizin ve elmadaki asit nedir? muhteşem bir ağrı kesici özelliğe sahip olan Malik asit ayrıca antioksidan etkiye sahiptir. Elma diyeti ile kilo vermek mümkündür fakat hiçbir meyve ya da sebze zayıflamada tek başına yeterli değildir. Elma ile hem fazla kilolarınızdan kurtulmanız hem de hastalıklardan korunmanız mümkündür.


Sarı, Yeşil, Kırmızı Elmanın Faydaları Nelerdir? Elma Neye İyi Gelir?


Ton balığı kalp kaslarınızı güçlendirir, kan basıncını düzenler ve kanın pıhtılaşmasını önler.

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler