Kırmızı ve yeşil elmanın faydaları nelerdir? Elma kürleri diyeti zayıflamaya etkileri.

Elmanın Faydaları

Kırmızı ve yeşil elmanın faydaları nelerdir? Elma kürleri diyeti zayıflamaya etkileri.

Elmanın Faydaları Nelerdir?

Zayıflamak, incecik olmak hepimizin hayali. Nerede zayıf birini görsek bir sanatçı, bir manken içimizi çeker dururuz. Onlar gibi olmak için en kolay yolu aramaya başlarız ve ölümüne diyetlere, açlık grevlerine gireriz. Hiçbir şey yememenin sonunda da, sağlığımızdan olacağımızdan, habersiz zayıflıyoruz diye seviniriz.

Maddi çıkar gözetmeksizin, işini ahlaki olarak yapan diyet uzmanları; sağlıklı bir şekilde zayıflamak için, doktor kontrolünde diyet yapmanın çok önemli olduğu konusunda uyarılarını, her fırsatta yapmaktalar. Sağlıklı beslenme ve düzenli diyet yapmanın yanında, birçok meyve ve sebzenin diyette yer alması gerektiğini de biliyoruz. Özellikle elmanın hastalıklar üzerindeki faydaları ve zayıflamada ne kadar etkili olduğu hakkında bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Yeşil Elma Kırmızı Elma

Yeşil ve kırmızı olmak üzere iki renkte bulunan elma, içerdiği A, B, C, E vitaminlerinden dolayı tercih edilen ve sevilen meyveler arasında yer almaktadır. Bu vitaminlerin dışında; kalsiyum, magnezyum, potasyum, fosfor gibi mineralleri de içerisinde bulundurmaktadır. Günde bir elma, vitamin ve mineral ihtiyacını karşılamada yeterlidir. Elmanın faydalarını sıralayacak olursak;

  • Sindirim sistemini düzenler.
  • Kabızlığa iyi gelir.
  • Böbrek taşlarını düşürmede yardımcı olur.
  • Tansiyonu ve kolesterolü düşürmede yardımcı olur.
  • Yorgunluğu alır.
  • Nefes darlığına iyi gelir.
  • Kalp hastalıklarına karşı koruyucu özelliği vardır.
Elmanın faydaları nelerdir?

Elma kürleri / Elma kürü nasıl yapılır?

Elmanın tok tutucu özelliği vardır ve içerdiği vitamin ve mineraller nedeniyle doğru bir diyetle beraber tüketildiği takdirde, zayıflamada yardımcı olmaktadır. Elmanın zayıflamada nasıl kullanıldığını ele alacak olursak; kullanım şekillerinden birisi elma suyudur. Bir ya da iki elmanın kesilip haşlanmasından sonra, içine bir limon ya da portakal atılıp ( kabuklarını soymadan ), üzerine tarçın ya da karanfil eklenerek, her gün bir bardak tüketildiği takdirde zayıflamaya yardımcı olduğu belirtilmiştir. Elmanın bir diğer kullanım şekli ise; elma sirkesidir. Bir bardak ılık suya bir kaşık elma sirkesi ve bal ekleyerek bunu her sabah aç karnına içtiğiniz takdirde, metabolizmayı hızlandırma etkisi olduğu için zayıflamanıza yardımcı olacaktır. .

Unutmayın ki; hiçbir meyve ya da sebze zayıflamada tek başına yeterli değildir. Bu yüzden diyetisyen kontrolünde uygulanan diyetlerle beraber tüketildiği takdirde etkili olmaktadır. Elma ile hem fazla kilolarınızdan kurtulmanız hem de hastalıklardan korunmanız mümkündür.


Elmanın Faydaları : Sağlıklı beslenme düzenli diyet elmanın faydaları yeşil elma kırmızı elma kalsiyum magnezyum potasyum fosfor mineraller zayıflama elma diyeti elma kürleri


Elde edilen verilere göre şeker kalbin pompalama mekanizmasını etkilemekte ve kalpte arıza riskini artırmaktadır. Şeker temel olarak kalp krizinden sorumlu kötü kolesterolü ve trigliseridleri (bir çeşit yağ asidi) artırır.

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler