Kereviz salatası nasıl yapılır? Kereviz suyu içemeyenler için lezzetli bir tarif. Bugün size elmalı kereviz salatası tarifi hazırladık.

Lezzetli Kereviz Salatası Nasıl Yapılır? Tarif ve Yapılışı

Kereviz salatası nasıl yapılır? Kereviz suyu içemeyenler için lezzetli bir tarif. Bugün size elmalı kereviz salatası tarifi hazırladık.

Kereviz düşük glisemik indekse sahip, vitamin ve mineral deposu bir sebzedir. Hem yemeği, hem salatası, hem kereviz suyu olarak pek çok şekilde zevkinize göre tüketebilirsiniz.


A vitamini, C vitamini, K vitamini ve potasyum açısından zengin olan kerevizde ayrıca folik asit de vardır. Glisemik endeksi düşük olan yiyecekler arasındadır yani kan şekerini dengeleyici bir özelliği vardır.


Kerevizin faydalarından yararlanabilmek için en iyi yöntem çiğ olarak tüketmektir. Kereviz salatası veya kereviz suyu gibi.


kereviz sapı suyunun faydaları


Bugün sizin için oldukça lezzetli elmalı kereviz salatası tarifi hazırladık.

Elmalı kereviz salatası tarifi

Kereviz suyu içemeyenler için elmalı kerevizli tarif. Bazı kişiler kerevizin tadını sevmez siz de onlardan mısınız? Bir de bu elmalı kerevizli salata tarifini deneyin. Kereviz sevmeyenler dahi bayılıyor.


Elmalı kereviz salatası nasıl yapılır? Önce malzemelerimize bakalım.


  • Çeyrek bardak limon suyu
  • Çeyrek bardak dijon hardalı
  • 5 çay kaşığı bal
  • Yarım bardak organik sızma zeytinyağı
  • 1 orta boy kereviz (saplarıyla birlikte)
  • 2 adet kırmızı elma
  • Yarım bardak ceviz

Şimdi elmalı kereviz salatasının yapılışına geçelim. O kadar lezzetli bir salata ki, kereviz sevmeyenlerin dahi bayılacağı bir tarif.

Elmalı kereviz salatası nasıl yapılır

Limon, hardal ve balı küçük bir kapta çırpıp içine zeytinyağı ekleyin. Bu bizim sosumuz olacak. Ardından kerevizi ve saplarını küçük küçük dilimleyin. Elmaları da aynı şekilde. Bu sürede kararmamaları için limonlu suyun içine dilimleyebilirsiniz.


elmalı kereviz salatası tarifi


Salata kabının içine kerevizi ve elmaları ekleyin. Tuz ve karabiberi de bu aşamada ekleyip, karıştırabilirsiniz. Ardından sosu ekleyin ve bir kez daha karıştırın. Son olarak kereviz salatasının üstüne küçük parçalara ayırdığınız cevizi serpin.


Bu elmalı kereviz salatası tarifine bayılacaksınız. Bu salatada isterseniz hardal ve bal yerine bir miktar şekersiz fındık fıstık ezmesi veya tahin de ekleyebilirsiniz. Kereviz salatası nasıl yapılır denilince, malzemelere eklem ve çıkarma yaparak damak zevkinize ve diyetinize uygun hale getirebileceğiniz bir salata olarak yapılabilir.


Lezzetli Kereviz Salatası Nasıl Yapılır? Tarif ve Yapılışı


5 saatten daha az uyuyanların, 8 saat uyuyanlara göre kalp rahatsızlıklarına yakalanma oranı %40 daha fazla.

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler