Düşük karbonhidrat yüksek protein diyeti nasıl yapılır? Neler yenir? Kilo verdirir mi?

Düşük Karbonhidrat Yüksek Protein Diyeti

Düşük karbonhidrat yüksek protein diyeti nasıl yapılır? Neler yenir? Kilo verdirir mi?

İsmi ne olursa olsun çoğunlukla tüm diyetlerin temelinde düşük karbonhidrat yüksek protein tüketilebilir. Sebze ağırlıklı, vegan ve vejeteryan diyetler hariç. Yani diyetin temelinde sağlıksız karbonhidratları listeden çıkartmak ve sağlıklı proteinleri listeye eklemek temel alınır.


Düşük karbonhidrat yüksek protein diyeti nasıl yapılır?

Meyvelerde, sebzelerde ve baklagillerde sağlıklı karbonhidrat bulunur. Karbonhidratı sadece ekmek, makarna olarak düşünmemek gerekir. Proteini de sadece et veya tavuk, balık olarak. Elbette düşük karbonhidrat yüksek protein diyetinde hamurişi listeden çıkartılmalı ve yerine demin bahsettiğimiz sağlıklı karbonhidrat ve yüksek protein içeren gıdalar eklenmeli.


Düşük Karbonhidrat Yüksek Protein Diyeti


Düşük karbonhidrat yüksek protein diyetinde neler yenir?

Ekmeği günde bir dilim tam tahıllı ve ekşi mayalı olarak tüketirken aynı zamanda elma, muz, çilek, mercimek, bezelye, badem, chia tohumu gibi sağlıklı karbonhidrat ve proteinler diyete eklenmeli.


Balık, tavuk, tofu, yumurta, avokado ve kaju badem fındık gibi çerezler tüketebilirsiniz. Düşük karbonhidrat yüksek protein diyeti tabağında örnek olarak bir dilim ızgara tavuk veya balık yanında bademli bir salata veya buğulanmış sebzeler olabilir.

Düşük Karbonhidrat Yüksek Protein Diyeti zayıflama


Düşük karbonhidrat yüksek protein diyeti kilo verdirir mi?

Yapılan çoğu araştırmada ve çalışmada yüksek protein diyetlerinin kilo verdirdiği kanıtlanmıştır. Hem daha doyurucu hem de diyet sürecinde enerjinizin düşmesine engel olmaktadır. Zaten kronik mutsuzluk ve yorgunluk da yine büyük ölçüde yanlış beslenme sonucu ortaya çıkmaktadır.


sağlıklı proteinler diyet


Kilo vermek için düşük karbonhidrat yüksek protein diyeti yapabilirsiniz. Özellikle de sağlıklı karbonhidratlar ve sağlıklı proteinler eklerseniz bu diyeti ömür boyu dahi yapabilirsiniz.


Düşük Karbonhidrat Yüksek Protein Diyeti


Trabzon hurması bağırsak florası için mükemmel bir meyvedir. Bağırsak florasında bulunan yararlı ve zararlı bakterileri dengeler. Kabızlık şikayetine karşı da mükemmel bir çözüm olur.

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler